WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Organizacja Diagnocar osiągnęła 661 732 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 606 894 zł. Pozostałe przychody to 54 838 zł.
Całkowite koszty wyniosły 600 622 zł.
Zysk netto wyniósł 6271 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 26 789 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 661 732 zł w 2025 roku. • 603 285 zł w 2024 roku. • 566 843 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 9562 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6271 zł w 2025 roku. • 78 730 zł w 2024 roku. • 83 172 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Diagnocar wynosi 1 710 591 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
62 713 zł a 6 636 542 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 77 319 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 710 591 zł w 2025 roku. • 1 956 758 zł w 2024 roku. • 1 891 185 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Diagnocar wynosi -28 tys. zł.
EBITDA Diagnocar wynosi 73 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
3276 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -28 445 zł w
2025 roku. • 70 265 zł w
2024 roku. • 75 264 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
8182 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 72 996 zł w
2025 roku. • 102 560 zł w
2024 roku. • 107 560 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Diagnocar mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Diagnocar wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Diagnocar wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Diagnocar charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Diagnocar wynosi 79 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 332 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 332 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 79 tys. zł w 2025 roku. • 97 tys. zł w 2024 roku. • 88 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 11 tys. zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 332 tys. zł w 2025 roku. • 331 tys. zł w 2024 roku. • 315 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
333 600
zł.
Koszty operacyjne Diagnocar wyniosły
635 339
zł.
Wynagrodzenia stanowią
53%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
18 085 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 333 600 zł w 2025 roku • 328 295 zł w 2024 roku • 304 612 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
53% w 2025 roku •
65% w 2024 roku •
65% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Diagnocar wyniosła 1 925 913 zł.
a
ktywa obrotowe to 551 869 zł.
a
ktywa trwałe to 1 374 044 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 925 913 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 266 777 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 659 136 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 65 203 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 925 913 zł w 2025 roku. • 1 923 534 zł w 2024 roku. • 1 820 828 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0%.
Marża operacyjna wyniosła -5%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Diagnocar wyniosły 266 777 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 925 913 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 14%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -9895 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 266 777 zł w 2025 roku • 270 669 zł w 2024 roku • 246 693 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 14% w 2025 roku • 14% w 2024 roku • 14% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Diagnocar wykazała przychody na poziomie 661 732 zł.
Organizacja zarobiła 11 335 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 5064 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 6271 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 45% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 633 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 5064 zł w 2025 roku • 8386 zł w 2024 roku • 8839 zł w 2023 roku
Organizacja Diagnocar wykazała zysk netto większy niż 42% organizacji z branży "Pozostałe badania i analizy techniczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 54% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 42% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 55% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 78% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 43% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 52 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-52
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2024
−3 mies. 15 dni01-04-2025
2023
−17 dni28-06-2024
2022
−15 dni30-06-2023
2021
−3 mies. 19 dni28-06-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−3 mies. 4 dni13-07-2020
2018
−14 dni01-07-2019
2017
−3 dni12-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Ślęzak Jerzy posiada 1330
udziałów,
które stanowią
83.1% firmy.
Ślęzak Marzena posiada 270
udziałów,
które stanowią
16.9% firmy.
Największym udziałowcem od 28.11.2018 jest Ślęzak Jerzy kontrolujący 83% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 27.09.2012 do 28.11.2018
był Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości I Innowacji kontrolując 49% udziałów.
W okresie od 07.01.2011 do 27.09.2012 najwięcej udziałów posiadał Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości I Innowacji. Jego udziały w tym czasie wynosiły 49%.