Organizacja Eutherm osiągnęła 11 117 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 11 117 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 78 851 zł.
Strata netto wyniosła 67 734 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -79 900 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 11 117 zł w 2022 roku. • 5464 zł w 2021 roku. • 35 440 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 216 351 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -67 734 zł w 2022 roku. • -379 066 zł w 2021 roku. • -347 556 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Eutherm wynosi 7411 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 27 792 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 436 684 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7411 zł w 2022 roku. • 31 830 zł w 2021 roku. • 336 114 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Eutherm wynosi -68 tys. zł.
EBITDA Eutherm wynosi -68 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
184 594 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -67 642 zł w
2022 roku. • -168 219 zł w
2021 roku. • -346 645 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Eutherm mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2021 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Eutherm wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,402% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2022 roku. • 2,90% w 2021 roku. • 2,90% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Eutherm wynosi 0,73%. To oznacza, że firma ma szansę 0,73% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,072% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,73% w 2022 roku. • 1,00% w 2021 roku. • 1,50% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Eutherm charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Eutherm wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 0 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 0 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 0 tys. zł w 2022 roku. • 8 tys. zł w 2021 roku. • 83 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
52 709
zł.
Koszty operacyjne Eutherm wyniosły
78 759
zł.
Wynagrodzenia stanowią
67%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
10 542 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 52 709 zł w 2022 roku • 131 284 zł w 2021 roku • 365 296 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
13.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
67% w 2022 roku •
76% w 2021 roku •
96% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Eutherm wyniosła 5 115 271 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 669 939 zł.
a
ktywa trwałe to 3 445 332 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 115 271 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 5 145 422 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -30 151 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -849 543 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 5 115 271 zł w 2022 roku. • 5 464 441 zł w 2021 roku. • 7 884 925 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 225%.
Marża operacyjna wyniosła -608%.
Marża netto wyniosła -609%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 54 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -73.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -65.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Eutherm wyniosły 5 145 422 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 115 271 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 101%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -332 290 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 5 145 422 zł w 2022 roku • 5 426 858 zł w 2021 roku • 7 468 275 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 101% w 2022 roku • 99% w 2021 roku • 95% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Eutherm wykazała przychody na poziomie 11 117 zł.
Organizacja zarobiła -67 734 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -67 734 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Organizacja Eutherm wykazała zysk netto większy niż 13% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 38% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 10% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 13% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 38% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 78% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 10% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 63 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 33 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+63
dni względem terminu
3
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−1 mies. 3 dni12-06-2023
2021
−11 dni04-10-2022
2020
−1 mies. 16 dni30-08-2021
2019
+10 mies. 19 dni30-08-2021
2018
+4 mies. 14 dni26-11-2019
2017
+16 dni31-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Euro Fonds D'investissement Sprl posiada 400
udziałów,
które stanowią
46.4% firmy.
Największym udziałowcem od 10.02.2015 jest Euro Fonds D'investissement Sprl kontrolujący 46% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 19.12.2014 do 10.02.2015
był Euro Fonds D'investissement Sprl kontrolując 46% udziałów.
W okresie od 07.02.2012 do 19.12.2014 najwięcej udziałów posiadał Euro Fonds D'investissement Sprl. Jego udziały w tym czasie wynosiły 46%.