Specjalizacja w konfekcjonowaniu i sprzedaży hurtowej oraz detalicznej przypraw.|Oferowanie różnorodnych mieszanek przypraw sprowadzanych z całego świata.|Wysoka jakość produktów z wymaganymi atestami i estetycznymi opakowaniami.|Indywidualne podejście do klientów oraz elastyczne formy współpracy.|Dostawa przypraw w różnych formach, dostosowanych do wymaganych ilości.
ROMAR Sp. z o.o. to firma rodzinna z siedzibą w Śliwnikach, która od 1994 roku specjalizuje się w konfekcjonowaniu oraz sprzedaży hurtowej i detalicznej przypraw oraz mieszanek przypraw. Rozpoczęła swoją działalność od dostarczania podstawowych przypraw, takich jak pieprz czy majeranek, a z biegiem lat znacznie rozszerzyła ofertę, wprowadzając różnorodne mieszanki przypraw, zaspokajając tym samym rosnące oczekiwania klientów. Produkty oferowane przez ROMAR pochodzą z najdalszych zakątków świata, co zapewnia wysoką jakość i różnorodność asortymentu.
Kluczowym celem przedsiębiorstwa jest zadowolenie klientów, co skutkuje ściśle kontrolowanym procesem zapewnienia jakości. Wszystkie przyprawy posiadają wymagane atesty i są dostępne w estetycznych opakowaniach. Przez lata działalności ROMAR wypracował stabilne relacje z kontrahentami, co przekłada się na elastyczne podejście do współpracy oraz indywidualne traktowanie każdego klienta.
Firma oferuje sprzedaż hurtową w różnych formach, dostosowując ilości do wymagań odbiorców. Bogaty asortyment obejmuje klasyczne przyprawy, jak i unikalne zestawienia, umożliwiające przygotowanie szerokiej gamy potraw. ROMAR stał się rozpoznawalnym dostawcą na rynku przypraw, cieszącym się uznaniem ze strony gastronomów oraz klientów indywidualnych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Romar osiągnęła 3 859 660 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 859 647 zł. Pozostałe przychody to 14 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 734 901 zł.
Zysk netto wyniósł 124 746 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 300 083 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 859 660 zł w 2025 roku. • 3 093 329 zł w 2024 roku. • 2 462 751 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 17 169 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 124 746 zł w 2025 roku. • 145 486 zł w 2024 roku. • 65 327 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Romar wynosi 3 443 228 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
371 136 zł a 9 649 151 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 308 821 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 443 228 zł w 2025 roku. • 2 921 741 zł w 2024 roku. • 2 071 602 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Romar wynosi 137 tys. zł.
EBITDA Romar wynosi 154 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
16 183 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 137 271 zł w
2025 roku. • 159 914 zł w
2024 roku. • 72 095 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
18 226 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 153 616 zł w
2025 roku. • 159 914 zł w
2024 roku. • 74 695 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Romar.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Romar wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Romar wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Romar charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Romar wynosi 95 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 21 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 154 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 21 tys. zł a 154 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
10 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 95 tys. zł w 2025 roku. • 79 tys. zł w 2024 roku. • 53 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 21 tys. zł w 2025 roku. • 24 tys. zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 154 tys. zł w 2025 roku. • 130 tys. zł w 2024 roku. • 99 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
235 566
zł.
Koszty operacyjne Romar wyniosły
3 722 376
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
15 493 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 235 566 zł w 2025 roku • 175 739 zł w 2024 roku • 134 547 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2025 roku •
6% w 2024 roku •
6% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Romar wyniosła 903 388 zł.
a
ktywa obrotowe to 847 900 zł.
a
ktywa trwałe to 55 488 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 903 388 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 408 540 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 494 848 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 74 672 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 903 388 zł w 2025 roku. • 705 181 zł w 2024 roku. • 480 319 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 25%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -24.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Romar wyniosły 408 540 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 903 388 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 45%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 12 101 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 408 540 zł w 2025 roku • 335 079 zł w 2024 roku • 255 703 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 7.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 45% w 2025 roku • 48% w 2024 roku • 53% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Romar wykazała przychody na poziomie 3 859 660 zł.
Organizacja zarobiła 137 281 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 12 535 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 124 746 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1225 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 12 535 zł w 2025 roku • 14 344 zł w 2024 roku • 6697 zł w 2023 roku
Organizacja Romar wykazała zysk netto większy niż 62% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana żywności, napojów i wyrobów tytoniowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 70% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 62% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 56% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 62% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 52% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 72 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-72
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−1 mies. 4 dni11-06-2025
2023
−1 mies. 12 dni03-06-2024
2022
−1 mies. 3 dni12-06-2023
2021
−4 mies. 24 dni24-05-2022
2020
−3 mies. 12 dni05-07-2021
2019
−3 mies. 11 dni06-07-2020
2018
−3 mies. 6 dni10-04-2019
2017
−13 dni02-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Sztandera Maria posiada 168
udziałów,
które stanowią
84.0% firmy.
Sztandera Joanna posiada 32
udziałów,
które stanowią
16.0% firmy.
Największym udziałowcem od 28.04.2021 jest Sztandera Maria kontrolujący 84% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 12.02.2016 do 28.04.2021
była Sztandera Maria kontrolująca 84% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 01.04.2003 do 12.02.2016: • Sztandera Maria (50% udziałów) • Sztandera Zbigniew (50% udziałów)