SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W OKRESIE POMIĘDZY POSIEDZENIAMI ZARZĄDU JEGO UPRAWNIENIA W ZAKRESIE REPREZENTOWANIA KLUBU I WYKONYWANIA UCHWAŁ WALNEGO ZEBRANIA KLUBU I ZARZĄDU KLUBU PRZYSŁUGUJĄ PREZESOWI. W RAZIE NIEOBECNOŚCI PREZESA UPRAWNIENIA JEGO PRZEJMUJE V-CE PREZES. DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PODEJMOWANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH ORAZ UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW WYMAGANE SĄ DWA PODPISY: PREZESA ORAZ JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organizacja Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec osiągnęła 5 460 818 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 423 523 zł. Pozostałe przychody to 37 295 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 027 487 zł.
Zysk netto wyniósł 396 036 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 264 383 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 460 818 zł w 2025 roku. • 4 336 181 zł w 2024 roku. • 4 974 418 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -37 570 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 396 036 zł w 2025 roku. • -68 271 zł w 2024 roku. • 300 976 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wynosi 7 283 827 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 059 137 zł a 13 652 044 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 148 436 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 283 827 zł w 2025 roku. • 4 652 898 zł w 2024 roku. • 6 333 494 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wynosi 426 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
29 891 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 425 760 zł w
2025 roku. • -43 245 zł w
2024 roku. • 543 269 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wynosi 12 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 12 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2025 roku. • 0,28% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wynosi 320 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 64 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 849 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 64 tys. zł a 849 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
15 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 320 tys. zł w 2025 roku. • 241 tys. zł w 2024 roku. • 279 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 64 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 60 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 849 tys. zł w 2025 roku. • 692 tys. zł w 2024 roku. • 703 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wyniosły
4 997 763
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wyniosła 4 288 051 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 968 119 zł.
a
ktywa trwałe to 319 932 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 288 051 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 542 535 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 745 516 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 257 802 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 288 051 zł w 2025 roku. • 3 107 368 zł w 2024 roku. • 2 776 157 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 14%.
Marża operacyjna wyniosła 8%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wyniosły 1 542 535 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 288 051 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 36%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 94 521 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 542 535 zł w 2025 roku • 757 888 zł w 2024 roku • 358 407 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 36% w 2025 roku • 24% w 2024 roku • 13% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Górniczy Klub Sportowy Krupiński-Suszec wykazała przychody na poziomie 5 460 818 zł.
Organizacja zarobiła 396 036 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 396 036 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -3375 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku