SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PREZES ZARZĄDU - JEDNOOSOBOWO, BEZ OGRANICZEŃ; WICEPREZES I CZŁONKOWIE SAMODZIELNIE DO 10.000 ZŁ; DWAJ CZŁONKOWIE ŁĄCZNIE JEŚLI WARTOŚĆ ZOBOWIĄZAŃ PRZEKRACZA 10.000 ZŁ.
Sprzedaż naturalnych kosmetyków i suplementów diety|Specjalizacja w naczyniach miedzianych z właściwościami zdrowotnymi|Współpraca z ekspertami i renomowanymi producentami|Oferowanie ekologicznych środków czyszczących|Dostępność preparatów wspierających zdrowie dzieci
Lunain to wrocławski sklep specjalizujący się w sprzedaży naturalnych kosmetyków oraz suplementów diety, który działa na rynku od ponad 12 lat. Współpraca z ekspertami z różnych dziedzin, takich jak lekarze, dietetycy, rehabilitanci oraz naturoterapeuci, pozwala Lunain na oferowanie produktów wysokiej jakości, które wspierają zdrowie i urodę. Sklep proponuje bogaty asortyment, w tym naczynia miedziane o właściwościach antybakteryjnych i wspomagających układ odpornościowy. Lunain współpracuje z wieloma renomowanymi producentami, takimi jak Finclub, Aliness i Dr Jacobs, co umożliwia im zapewnienie klientom atrakcyjnych cen i rzetelnej obsługi. Oferowane produkty obejmują suplementy diety, naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów, a także ekologiczne środki czyszczące. W sklepie dostępne są także artykuły wspomagające zdrowie dzieci oraz preparaty ziołowe, co pokazuje wszechstronność oferty.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Lunain osiągnęła 375 785 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 375 785 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 332 476 zł.
Zysk netto wyniósł 43 310 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -14 429 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 375 785 zł w 2025 roku. • 350 911 zł w 2024 roku. • 418 767 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -13 510 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 43 310 zł w 2025 roku. • 52 861 zł w 2024 roku. • 83 247 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Lunain wynosi 1 399 704 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
433 099 zł a 5 205 019 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 21 571 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 399 704 zł w 2025 roku. • 1 388 841 zł w 2024 roku. • 1 515 978 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Lunain wynosi 48 tys. zł.
EBITDA Lunain wynosi 49 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Lunain mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Lunain wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Lunain wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Lunain charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Lunain wynosi 119 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 7 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 411 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 7 tys. zł a 411 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
4 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 119 tys. zł w 2025 roku. • 115 tys. zł w 2024 roku. • 113 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 7 tys. zł w 2025 roku. • 9 tys. zł w 2024 roku. • 13 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 411 tys. zł w 2025 roku. • 396 tys. zł w 2024 roku. • 377 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
8633
zł.
Koszty operacyjne Lunain wyniosły
327 591
zł.
Wynagrodzenia stanowią
3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-8789 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 8633 zł w 2025 roku • 7897 zł w 2024 roku • 7359 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
4.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
3% w 2025 roku •
3% w 2024 roku •
2% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Lunain wyniosła 1 321 851 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 195 103 zł.
a
ktywa trwałe to 126 748 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 321 851 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 20 597 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 301 255 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5511 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 321 851 zł w 2025 roku. • 1 267 689 zł w 2024 roku. • 1 220 939 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła 13%.
Marża netto wyniosła 12%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -5.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Lunain wyniosły 20 597 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 321 851 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -50 607 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 20 597 zł w 2025 roku • 9744 zł w 2024 roku • 15 854 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 2% w 2025 roku • 1% w 2024 roku • 1% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Lunain wykazała przychody na poziomie 375 785 zł.
Organizacja zarobiła 48 136 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 4826 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 43 310 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -2739 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 4826 zł w 2025 roku • 6938 zł w 2024 roku • 8865 zł w 2023 roku
Organizacja Lunain wykazała zysk netto większy niż 72% organizacji z branży "Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 72% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 72% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 49% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 76% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 22% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 72% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 67 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-67
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−3 mies. 21 dni26-03-2025
2023
−2 mies. 1 dni15-05-2024
2022
−3 mies. 3 dni13-04-2023
2021
−5 mies. 27 dni21-04-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−1 dni14-10-2020
2018
−1 mies. 11 dni04-06-2019
2017
−18 dni27-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie