Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Star & Shine wynosi 2 365 113 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
227 011 zł a 6 458 307 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 365 113 zł w
2025 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Star & Shine wynosi 115 tys. zł.
EBITDA Star & Shine wynosi 115 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 114 997 zł w
2025 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 114 997 zł w
2025 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 2 obwieszczenia
dotyczące organizacji Star & Shine.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 9 kwietnia 2025 (MSiG nr 69/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
2
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
2 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 239479. STAR & SHINE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001119929. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 03.08.2024.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/13229/25/690]
Rzuć okiemMSiG 69/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.03.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub.
Dane osób wchodzących w skład organu wykreślić: 1 1. XU 2. MEIMEI 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. ZHANG 2. MINYU
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 1185503. STAR & SHINE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001119929. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 03.08.2024.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/39467/24/811]
MSiG 169/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 03.08.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. STAR
& SHINE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
MAZOWIECKIE powiat PIASECZYŃSKI gmina
LESZNOWOLA miejscowość WÓLKA KOSOWSKA
2. miejscowość WÓLKA KOSOWSKA ulica UL. NADRZECZNA nr domu 16 nr lokalu H102 kod pocztowy
05-552 poczta WÓLKA KOSOWSKA kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 17.07.2024 R.,
NOTARIUSZ GRZEGORZ WRÓBLEWSKI, KANCELARIA NOTARIALNA W PIASECZNIE, UL. GŁÓWNA
11/13, REP. A NUMER 4895/2024 Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. ZHANG 2. MINYU
5. 40 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 40.000,00
ZŁOTYCH 6. NIE 2 1. XU 2. ZHENGGUANG 5. 160
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 160.000,00 ZŁOTYCH 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 200000,00
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO PODPISYWANIA
W IMIENIU SPÓŁKI ORAZ SKŁADANIA W IMIENIU SPÓŁKI OŚWIADCZEŃ UPRAWNIONY JEST
KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE PRub. Dane osób wchodzących w skład
organu 1 1. XU 2. MEIMEI 3. [ukryto] 5. PREZE
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 47 71
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA ODZIEŻY PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
1 2. 45 HANDEL HURTOWY I DETALICZNY POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI; NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH 2 2. 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI
SAMOCHODOWYMI 3 2. 47 HANDEL DETALICZNY,
u Z WYŁĄCZENIEM HANDLU DETALICZNEGO
POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 4 2. 49 TRANSPORT LĄDOWY ORAZ TRANSPORT RUROCIĄGOWY 5 2. 52 MAGAZYNOWANIE I DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT
6 2. 53 DZIAŁALNOŚĆ POCZTOWA I KURIERSKA
S 7 2. 55 ZAKWATEROWANIE 8 2. 56 DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA ZWIĄZANA Z WYŻYWIENIEM 9 2. 68
DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OBSŁUGĄ RYNKU
NIERUCHOMOŚCI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Star & Shine w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Star & Shine wynosi 0,15%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,110% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,15% w 2025 roku. • 0,26% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
Star & Shine charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Star & Shine wynosi 64 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 17 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 104 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 17 tys. zł a 104 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 64 tys. zł w 2025 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 17 tys. zł w 2025 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 104 tys. zł w 2025 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
370 667 zł.
Koszty operacyjne Star & Shine wyniosły
2 485 104 zł.
Wynagrodzenia stanowią
14,9%
kosztów operacyjnych.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 370 667 zł w 2025 roku
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14,9% w 2025 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Star & Shine wyniosła 352 760 zł.
Aktywa trwałe to 9000 zł.
Aktywa obrotowe to 343 760 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 352 760 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 304 647 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 48 113 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 352 760 zł sumy bilansowej i 304 647 zł kapitału własnego w 2025 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
48 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
19%
69%
12%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
9 tys. zł
19%
Państwo
podatki, cła i ZUS
33 tys. zł
69%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
6 tys. zł
12%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Star & Shine wynosi 8,13 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 5,16 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 5,11 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,48 miesiąca.
gotówka od ręki: 216 tys. zł należności i inne: 2 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 125 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 8,13 zł, z czego 5,11 zł w gotówce.
8,13
płynność bieżąca
5,16
płynność szybka
5,11
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 8,13 w 2025 roku
Obsługa długu
Organizacja Star & Shine nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 216 086 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 48 113 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł216 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka216 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W latach 2024, 2025 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: bez długu, gotówka 216 tys. zł • 2024: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: bez kosztów odsetek • 2024: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Star & Shine wynosi 0 dni, bo sprawozdanie wykazuje 0 zł należności handlowych - to nie jest termin zapłaty od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 2 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -2 dni. Przy zerowej albo skrajnej rotacji co najmniej jednej ze stron nie opisuje ona realnego przesunięcia terminów płatności.
Rotacja zapasów wynosi 25 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Organizacja nie wykazała należności handlowych za wybrany okres (0 zł).
Luka płatnicza-2 dni
co najmniej jedna ze stron zerowa albo skrajna - luka nie opisuje tu przesunięcia terminów płatności
rotacja należności (DSO) - ile dni firma czeka na zapłatę od klientów: 0 dni
2 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 2 dniach
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): 23 dni, orientacyjnie - wartość nie opisuje realnego cyklu, bo co najmniej jeden składnik jest zerowy, ujemny albo skrajny
Rotacja zapasów25 dni
zapasy leżą w magazynie 25 dni
25 dni
Należności handlowe0 zł
firma nie wykazała należności handlowych w tym okresie
do 12 miesięcy0 zł
powyżej 12 miesięcy0 zł
bez rozbicia terminowego0 zł
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 0 dni w 2025 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Star & Shine wynoszą 2 485 101 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 1 889 475 zł, czyli 76% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 306 024 zł, czyli 12% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 177 106 zł, czyli 7% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej2,5 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów1,9 mln zł · 76%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)306 tys. zł · 12%
Usługi obce177 tys. zł · 7%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia65 tys. zł · 3%
Zużycie materiałów i energii45 tys. zł · 2%
Pozostałe koszty rodzajowe3 tys. zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 2,5 mln zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Star & Shine wykazała przychody na poziomie 2 600 101 zł.
Organizacja zarobiła 114 997 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 10 350 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 104 647 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 10 350 zł w 2025 roku
Organizacja Star & Shine wykazała zysk netto większy niż 80% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 80% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 79% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 80% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 80% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 54% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku w 2025 był wyższy niż 18% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku w 2025 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku w 2025 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku w 2025 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku w 2025 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 79% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:2 600 007,99
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów2 600 007,99
B. Koszty działalności operacyjnej2 485 100,87
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii44 858,37
III. Usługi obce177 105,82
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia306 024,35
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)64 642,91
VII. Pozostałe koszty rodzajowe2 994,56
VIII. Wartość sprzedanych towarów1 889 474,86
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)114 907,12
D. Pozostałe przychody operacyjne93,30
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne93,30
E. Pozostałe koszty operacyjne3,47
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne3,47
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)114 996,95
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)114 996,95
J. Podatek dochodowy10 350,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)104 646,95
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Star & Shine składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 55 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-55
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−1 mies. 25 dni21-05-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Xu Zhengguang posiada 160 udziałów, które stanowią 80% firmy.
Zhang Minyu posiada 40 udziałów, które stanowią 20% firmy.
Największym udziałowcem od 03.08.2024 jest Xu Zhengguang kontrolujący
80% udziałów.