Dostawca akcesoriów do ogrodnictwa i szkółkarstwa.|Asortyment obejmuje ponad 7000 produktów dla różnych zastosowań.|Oferuje nawozy mineralne i organiczne, taśmy do wiązania drzew oraz doniczki.|Producent etykiet roślinnych na zamówienie z różnych materiałów.|Specjalizuje się w innowacyjnych produktach, jak donice Air-Pot®.
Hermann Meyer sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą produktów i akcesoriów dla sektora ogrodnictwa oraz szkółkarstwa, który działa na rynku od 1819 roku. Firma ta obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucje publiczne, w tym miasto i gminy. Oferuje ponad 7000 różnych produktów, które znajdują zastosowanie w takich dziedzinach jak uprawa nasion, produkcja drzew i roślin, sadzenie oraz pielęgnacja terenów zielonych, a także budowa systemów nawadniających. Hermann Meyer stale współpracuje ze swoimi klientów, aby rozwijać nowe rozwiązania i poprawiać procesy robocze. W asortymencie firmy znajdują się m.in. nawozy mineralne, organiczne i organiczno-mineralne, a także różnorodne materiały do wiązania drzew oraz doniczki i multiplaty. Powstają także innowacyjne produkty, takie jak donice Air-Pot®, które wspierają zdrowy rozwój korzeni. Dodatkowo, Hermann Meyer produkuje etykiety roślinne, dostosowując je do specyficznych potrzeb klientów, co potwierdza ich wysoka jakość oraz różnorodność dostępnych materiałów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Hermann Meyer osiągnęła 820 881 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 818 595 zł. Pozostałe przychody to 2286 zł.
Całkowite koszty wyniosły 723 822 zł.
Zysk netto wyniósł 94 773 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 164 176 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 820 881 zł w 2025 roku. • 1 022 680 zł w 2024 roku. • 847 263 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 18 955 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 94 773 zł w 2025 roku. • 153 092 zł w 2024 roku. • 99 385 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hermann Meyer wynosi 1 034 925 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
108 580 zł a 2 052 203 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 206 985 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 034 925 zł w 2025 roku. • 1 446 474 zł w 2024 roku. • 1 074 418 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hermann Meyer wynosi 102 tys. zł.
EBITDA Hermann Meyer wynosi 102 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Hermann Meyer.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hermann Meyer wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,288% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hermann Meyer wynosi 0,01%. To oznacza, że firma ma szansę 0,01% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,01% w 2025 roku. • 0,01% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Hermann Meyer charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hermann Meyer wynosi 29 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 15 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 51 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 15 tys. zł a 51 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 29 tys. zł w 2025 roku. • 40 tys. zł w 2024 roku. • 30 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 15 tys. zł w 2025 roku. • 25 tys. zł w 2024 roku. • 17 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 51 tys. zł w 2025 roku. • 71 tys. zł w 2024 roku. • 52 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Hermann Meyer wyniosły
716 644
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hermann Meyer wyniosła 160 054 zł.
a
ktywa obrotowe to 160 054 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 160 054 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 15 281 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 144 773 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 32 011 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 160 054 zł w 2025 roku. • 221 007 zł w 2024 roku. • 186 151 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 59%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 65%.
Marża operacyjna wyniosła 12%.
Marża netto wyniosła 12%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 13 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hermann Meyer wyniosły 15 281 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 160 054 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 10%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 3056 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 15 281 zł w 2025 roku • 17 915 zł w 2024 roku • 36 766 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 10% w 2025 roku • 8% w 2024 roku • 20% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hermann Meyer wykazała przychody na poziomie 820 881 zł.
Organizacja zarobiła 104 142 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 9369 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 94 773 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1874 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 9369 zł w 2025 roku • 15 168 zł w 2024 roku • 10 005 zł w 2023 roku
Organizacja Hermann Meyer wykazała zysk netto większy niż 47% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń rolniczych oraz dodatkowego wyposażenia".
Organizacja wykazała przychód większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 46% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 47% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 26% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 16% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 19% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 46% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 5 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 97 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 103 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-97
dni względem terminu
5
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 13 dni03-04-2026
2024
−2 mies. 23 dni23-04-2025
2023
−2 mies. 20 dni26-04-2024
2022
−22 dni23-06-2023
2021
−6 mies. 19 dni30-03-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Hmr Verwaltungsgesellschaft Mbh posiada 1000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 18.08.2021 jest Hmr Verwaltungsgesellschaft Mbh kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 14.04.2021 do 18.08.2021
był Hmr Verwaltungsgesellschaft Mbh kontrolując 100% udziałów.