Organizacja Lucon Construction osiągnęła 9 229 985 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 9 228 867 zł. Pozostałe przychody to 1118 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 654 633 zł.
Zysk netto wyniósł 575 352 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
3 809 483 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9 229 985 zł w 2024 roku. • 3 322 031 zł w 2023 roku. • 1 611 019 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
155 925 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 575 352 zł w 2024 roku. • 380 515 zł w 2023 roku. • 263 501 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Lucon Construction wynosi 9 366 750 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
912 016 zł a 23 074 964 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
3 521 808 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 366 750 zł w
2024 roku. • 4 217 251 zł w
2023 roku. • 2 323 134 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Lucon Construction wynosi 809 tys. zł.
EBITDA Lucon Construction wynosi 843 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 809 068 zł w
2024 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 843 209 zł w
2024 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Lucon Construction mieści się w przedziale 10 - 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 - 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 13 obwieszczeń
dotyczących organizacji Lucon Construction.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 16 września 2025 (MSiG nr 179/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
13
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
13 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1275453. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/798129/25/171]
MSiG 179/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.08.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1275452. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/798129/25/770]
MSiG 179/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.08.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.08.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1103024. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/665709/24/862]
MSiG 163/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 17.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1103023. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/665709/24/461]
MSiG 163/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 17.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 17.07.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 79578. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/993/24/15]
Rzuć okiemMSiG 27/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.01.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. ŁUKA
SIK 2. MAREK DAWID 3. [ukryto] 5. 20
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1 000,00 ZŁ
6. TAK wpisać: 2 1. MORZUCH 2. IWONA DANUTA
3. [ukryto] 5. 20 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1.000,00 ZŁ 6. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. ŁUKASIK 2. MAREK DAWID 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE wpisać:
2 1. MORZUCH 2. IWONA DANUTA 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 1391510. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/20664/23/161]
Rzuć okiemMSiG 239/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.11.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić:
1. kraj POLSKA województwo POMORSKIE powiat
WEJHEROWSKI gmina LUZINO miejscowość
DĄBRÓWKA wpisać: 1. kraj POLSKA województwo POMORSKIE powiat WEJHEROWSKI gmina
LUZINO miejscowość LUZINO wykreślić: 2. miejscowość DĄBRÓWKA ulica UL. BZOWA nr domu
5 kod pocztowy 84-242 poczta LUZINO kraj POLSKA
wpisać: 2. miejscowość LUZINO ulica UL. LIPOWA
nr domu 30 kod pocztowy 84-242 poczta LUZINO
kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 26.11.2023,
D §3
Poz. 1334281. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/569102/23/514]
MSiG 221/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.11.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 21.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1334280. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/569102/23/113]
MSiG 221/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.11.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 03.11.2023 okres OD
21.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1145865. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/557218/23/528]
MSiG 175/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1145864. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[RDF/557218/23/127]
MSiG 175/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.08.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 374637. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 21.01.2021.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/8277/23/835]
Rzuć okiemMSiG 101/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.05.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 07.05.2023, § 4
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wykreślić:
1 1. 41 10 Z REALIZACJA PROJEKTÓW BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW wpisać: 2 1. 43 21 Z WYKONYWANIE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH 1 2. 41 10 Z REALIZACJA
PROJEKTÓW BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH ZE
WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
Poz. 100384. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
21.01.2021.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/802/22/618]
Rzuć okiemMSiG 44/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.02.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. ŁUKASIK 2. MAREK DAWID 3. [ukryto])
wykreślić: 5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
5.000,00 ZŁ wpisać: 5. 20 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 1 000,00 ZŁ 2 1. JAWORSKA 2. NATALIA AGNIESZKA 3. [ukryto] 5. 80 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4 000,00 ZŁ 6. NIE
Poz. 40100. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000879537. SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
21.01.2021.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/21836/20/264]
MSiG 18/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 21.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
e Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. LUCON CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adr
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo POMORSKIE powiat WEJHEROWSKI gmina LUZINO miejscowość DĄBRÓWKA 2. miejscowość DĄBRÓWKA
ulica UL. BZOWA nr domu 5 kod pocztowy 84-242
poczta LUZINO kraj POLSKA 3. Adres poczty elektr
nicznej MLUKASIK216@GMAIL.COM Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 24.12.2020R. Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. ŁUKASIK 2. MAREK
DAWID 3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5.000,00 ZŁ 6. TAK Rub. 8. Kapitał
spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. ŁUKASIK 2. MAREK DAWID 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 41 10
Z REALIZACJA PROJEKTÓW BUDOWLANYCH
ZWIĄZANYCH ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
1 2. 27 11 Z PRODUKCJA ELEKTRYCZNYCH SILNIKÓW, PRĄDNIC I TRANSFORMATORÓW 2 2. 41 20
Z ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH I NIEMIESZKALNYCH 3 2. 43 11 Z ROZBIÓRKA I BURZENIE
OBIEKTÓW BUDOWLANYCH 4 2. 43 12 Z PRZYGOTOWANIE TERENU POD BUDOWĘ 5 2. 43 21
Z WYKONYWANIE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH
6 2. 43 22 Z WYKONYWANIE INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNYCH, CIEPLNYCH, GAZOWYCH
I KLIMATYZACYJNYCH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Lucon Construction nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Lucon Construction wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,190% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,90% w 2024 roku. • 1,02% w 2023 roku. • 0,52% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Lucon Construction charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Lucon Construction wynosi 246 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 115 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 369 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 115 tys. zł a 369 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
94 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 246 tys. zł w 2024 roku. • 121 tys. zł w 2023 roku. • 59 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 115 tys. zł w 2024 roku. • 66 tys. zł w 2023 roku. • 43 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 369 tys. zł w 2024 roku. • 224 tys. zł w 2023 roku. • 91 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 072 631
zł.
Koszty operacyjne Lucon Construction wyniosły
8 419 799
zł.
Wynagrodzenia stanowią
24,6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
988 266 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 072 631 zł w 2024 roku • 564 094 zł w 2023 roku • 96 099 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
8,7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
24,6% w 2024 roku •
19,6% w 2023 roku •
7,3% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Lucon Construction wyniosła 2 447 876 zł.
a
ktywa trwałe to 208 283 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 239 593 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 447 876 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 216 022 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 231 854 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 756 372 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 477 934 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 2 447 876 zł sumy bilansowej i 1 216 022 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 1 772 850 zł sumy bilansowej i 640 670 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 935 132 zł sumy bilansowej i 260 154 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 23,5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 47,31%.
Marża operacyjna wyniosła 8,77%.
Marża netto wyniosła 6,23%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
27 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
5 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Lucon Construction wyniosły 1 231 854 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 447 876 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 50,3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 278 438 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 231 854 zł w 2024 roku • 1 132 180 zł w 2023 roku • 674 978 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
11 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 50% w 2024 roku • 64% w 2023 roku • 72% w 2022 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Lucon Construction wynosi 1,82 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,66 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,08, czyli same środki pieniężne pokrywają 8% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Organizacja Lucon Construction wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Wykonywanie instalacji elektrycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 55% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0,04%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi9 228 863,61
I. Przychody netto ze sprzedaży9 228 863,61
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej8 418 727,78
I. Amortyzacja34 141,41
II. Zużycie materiałów i energii2 238 646,28
III. Usługi obce3 883 041,77
IV. Wynagrodzenia1 724 411,74
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)348 219,73
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)190 266,85
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)810 135,83
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:3,43
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:1 071,51
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:1 118,42
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:78 297,78
I. Odsetki, w tym: (+1)1 911,90
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)731 888,39
I. Podatek dochodowy156 536,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)575 352,39
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Lucon Construction składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 114 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 41 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+114
dni względem terminu
0
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+1 mies. 11 dni25-08-2025
2023
+2 dni17-07-2024
2022
+27 dni11-08-2023
2021
+12 mies. 24 dni03-11-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie