Produkcja i sprzedaż masek medycznych dla instytucji medycznych i kosmetycznych.|Innowacyjne maski SAFE TIME® z wskaźnikiem bezpiecznego czasu użytkowania.|Personalizowana produkcja masek z możliwością nadruku logo.|Wysoka skuteczność filtracji masek (BFE ≥ 98%).|Dostępność do 10 000 000 masek miesięcznie dla klientów w Unii Europejskiej.
Medical Protection to polska firma farmaceutyczna specjalizująca się w certyfikowanej produkcji oraz sprzedaży masek medycznych. Oferuje szeroki asortyment produktów, które są dedykowane dla szpitali, klinik, gabinetów dentystycznych, kosmetycznych oraz salonów SPA. Celem organizacji jest zapewnienie profesjonalnej ochrony personelowi medycznemu oraz ich pacjentom poprzez dostarczanie masek, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wartością wyróżniającą Medical Protection jest innowacyjne podejście do produkcji, w tym wprowadzenie pierwszych na świecie masek SAFE TIME® z wskaźnikiem bezpiecznego czasu użytkowania. Dodatkowo, firma produkuje maski na zamówienie z personalizowanym nadrukiem lub logo, co czyni ją liderem w spersonalizowanej produkcji masek medycznych. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz współpracy z certyfikowanymi dostawcami materiałów, Medical Protection dostarcza produkty o skuteczności filtracji na poziomie BFE ≥ 98%, odpowiadając na potrzeby rynku europejskiego z dużymi wolumenami produkcyjnymi, sięgającymi do 10 000 000 masek miesięcznie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Medical Protection osiągnęła 1 528 543 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 528 543 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 511 815 zł.
Zysk netto wyniósł 16 727 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
228 808 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 528 543 zł w 2022 roku. • 2 242 409 zł w 2021 roku. • 1 070 927 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
21 014 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 16 727 zł w 2022 roku. • 393 734 zł w 2021 roku. • -25 301 zł w 2020 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Medical Protection wynosi 1 230 072 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
163 592 zł a 3 737 238 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
287 596 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 230 072 zł w
2022 roku. • 3 278 409 zł w
2021 roku. • 654 879 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Medical Protection wynosi 22 tys. zł.
EBITDA Medical Protection wynosi 22 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
17 018 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 22 433 zł w
2022 roku. • 435 718 zł w
2021 roku. • -11 603 zł w
2020 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
17 018 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 22 433 zł w
2022 roku. • 483 718 zł w
2021 roku. • -11 603 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Medical Protection mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2022 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 10 obwieszczeń
dotyczących organizacji Medical Protection.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 29 sierpnia 2023 (MSiG nr 166/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
10
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
10 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 994858. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis
do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/545219/23/765]
MSiG 166/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 994857. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis
do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/545219/23/364]
MSiG 166/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 994856. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis
do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/545219/23/963]
MSiG 166/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 16.07.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1057013. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/448705/22/251]
MSiG 211/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1057012. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/448705/22/850]
MSiG 211/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1057011. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/448705/22/449]
MSiG 211/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.10.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1076256. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/357536/21/895]
MSiG 217/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 25.05.2020 DO 31.12.2020
Z
Poz. 1076255. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/357536/21/494]
MSiG 217/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 25.05.2020 DO 31.12.2020
Poz. 1076254. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2020.
[RDF/357536/21/93]
MSiG 217/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 19.10.2021 okres OD
25.05.2020 DO 31.12.2020
Poz. 270977. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000842815. SĄD
REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
25.05.2020.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/24775/20/259]
MSiG 107/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 25.05.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYTOWA 3. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość
WARSZAWA ulica UL. BIAŁY KAMIEŃ nr domu
2 nr lokalu U6 kod pocztowy 02-593 poczta WARSZAWA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 21.05.2020 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. NOWICKI 2. TOMASZ
KRZYSZTOF 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE 9. TAK
10. 1500,00 PLN 11. 2000,00 PLN 12. NIE PRub.
1 1. 2000,00 PLN 2. NIE 2 1. ANINOWSKI 2. REMIGIUSZ 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. TAK 8. NIE
9. TAK 10. 1500,00 PLN 11. 2000,00 PLN 12. NIE
PRub. 1 1. 2000,00 PLN 2. NIE 3 1. HEJZNER
2. ROBERT 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE 9. TAK
10. 1500,00 PLN 11. 2000,00 PLN 12. NIE PRub.
1 1. 2000,00 PLN 2. NIE 4 1. KRAUWICKI 2. RAFAŁ
PAWEŁ 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. TAK 8. NIE
9. TAK 10. 500,00 PLN 11. 1000,00 PLN 12. NIE PRub.
1 1. 1000,00 PLN 2. NIE 5 1. MEDICAL PROTECTION
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 386094111 4. 0000841875 9. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania
spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
2. KAŻDY WSPÓLNIK UPRAWNIONY DO REPREZENTACJI SPÓŁKI MA PRAWO REPREZENTOWAĆ
SPÓŁKĘ SAMODZIELNIE. PRub. Dane wspólników
reprezentujących spółkę 1 1. MEDICAL PROTECTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 386094111 4. 0000841875
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 14 12
Z PRODUKCJA ODZIEŻY ROBOCZEJ 1 2. 14 13
Z PRODUKCJA POZOSTAŁEJ ODZIEŻY WIERZCHNIE NIEJ 2 2. 46 41 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW TEKSTYLNYCH 3 2. 46 42 Z SPRZEDAŻ HURTOWA ODZIEŻY I OBUWIA 4 2. 46 90 Z SPRZEDAŻ
HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 5 2. 47 91
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ
DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Medical Protection nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Medical Protection wynosi 0,52%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,755% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,52% w 2022 roku. • 0,52% w 2021 roku. • 2,03% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Medical Protection charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Medical Protection wynosi 40 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 80 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 80 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
16 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 40 tys. zł w 2022 roku. • 85 tys. zł w 2021 roku. • 8 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2022 roku. • 65 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 80 tys. zł w 2022 roku. • 132 tys. zł w 2021 roku. • 43 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
175 932 zł.
Koszty operacyjne Medical Protection wyniosły
1 506 110 zł.
Wynagrodzenia stanowią
11,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
84 118 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 175 932 zł w 2022 roku • 128 938 zł w 2021 roku • 7695 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
5,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11,7% w 2022 roku •
7,1% w 2021 roku •
0,7% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Medical Protection wyniosła 492 068 zł.
Aktywa obrotowe to 492 068 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 492 068 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 229 094 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 262 974 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 279 515 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 123 197 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 492 068 zł sumy bilansowej i 229 094 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 908 860 zł sumy bilansowej i 376 434 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 1 051 097 zł sumy bilansowej i -17 301 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3,4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 7,3%.
Marża operacyjna wyniosła 1,47%.
Marża netto wyniosła 1,09%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
2,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
69,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Medical Protection wyniosły 262 974 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 492 068 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 53,4%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 402 712 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 262 974 zł w 2022 roku • 532 426 zł w 2021 roku • 1 068 398 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
24,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 53% w 2022 roku • 59% w 2021 roku • 102% w 2020 roku
Wierzyciele
Organizacja Medical Protection ma 262 974 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 186 585 zł (71%).
Poza tym: pracownikom 595 zł (poniżej 1%).
Pozostali, 75 794 zł (29%), to część, której sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
263 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
71%
29%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
187 tys. zł
71%
Pracownicy
wynagrodzenia
595 zł
<1%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
76 tys. zł
29%
W roku 2022 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 71% (w 2020: 37%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej nie zmienił się: 0% w 2020 i w 2022.
W roku 2019 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Medical Protection wynosi 1,87 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,05 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,16, czyli same środki pieniężne pokrywają 16% zobowiązań krótkoterminowych - w typowym przedziale referencyjnym (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,33 miesiąca.
gotówka od ręki: 42 tys. zł należności i inne: 235 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 215 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,87 zł, z czego 0,16 zł w gotówce.
1,87
płynność bieżąca
1,05
płynność szybka
0,16
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,87 w 2022 roku • 1,71 w 2021 roku • 0,96 w 2020 roku
Obsługa długu
Organizacja Medical Protection: dług wobec banków i pożyczkodawców 0 zł, gotówka 41 569 zł. Do tego 226 012 zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (spółka dominująca i spółki z nią powiązane) - nie wiadomo, ile z tego to pożyczki, dlatego długu netto (po odjęciu gotówki) nie podajemy.
Koszty odsetek: 1713 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 13,1 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 262 974 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkazobowiązania wobec grupy
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 226 tys. zł. Nie wiadomo, ile z tego to pożyczki, więc długu netto nie podajemy.
0 zł42 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka42 tys. zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 2 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 13,1 raza.
W latach 2020-2022 organizacja miała też od 226 tys. zł do 679 tys. zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (poza wykresem), więc długu netto za te lata nie podajemy.
W latach 2019-2022 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2019: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: 13,1 raza • 2021: 28,5 raza • 2020: strata operacyjna
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Medical Protection wynosi 2 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 45 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -43 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 51 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 8331 zł, z czego 8331 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-43 dni
firma płaci dostawcom 43 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 2 dni
45 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 45 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 2 dni w 2022 roku • 1 dzień w 2021 roku • 29 dni w 2020 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Medical Protection wynoszą 1 506 105 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 764 085 zł, czyli 51% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 473 026 zł, czyli 31% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 147 126 zł, czyli 10% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej1,5 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów764 tys. zł · 51%
Usługi obce473 tys. zł · 31%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)147 tys. zł · 10%
Zużycie materiałów i energii89 tys. zł · 6%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia29 tys. zł · 2%
Pozostałe koszty rodzajowe3 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty1 tys. zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 1,5 mln zł w 2022 roku • 1,8 mln zł w 2021 roku • 1,1 mln zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Medical Protection wykazała przychody na poziomie 1 528 543 zł.
Organizacja zarobiła 18 155 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1428 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 16 727 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 7,9% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
23 200 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1428 zł w 2022 roku • 24 628 zł w 2021 roku
Organizacja Medical Protection wykazała zysk netto większy niż 43% organizacji z branży "Produkcja odzieży roboczej".
Organizacja wykazała przychód większy niż 50% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 52% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,18%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 43% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 50% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 40% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 60% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 52% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił 0,18%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:1 527 585,18
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów1 527 585,18
B. Koszty działalności operacyjnej1 506 105,36
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii89 375,00
III. Usługi obce473 025,76
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)1 168,23
V. Wynagrodzenia147 125,96
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)28 806,01
VII. Pozostałe koszty rodzajowe2 519,42
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów764 084,98
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)21 479,82
D. Pozostałe przychody operacyjne957,51
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne957,51
E. Pozostałe koszty operacyjne4,60
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne4,60
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)22 432,73
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe4 277,36
I. Odsetki, w tym: (+1)1 713,30
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne2 564,06
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)18 155,37
J. Podatek dochodowy1 428,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)16 727,37
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Medical Protection składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 3 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 1 dzień po terminie.
średnie opóźnienie
+3
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+1 dzień16-07-2023
2021
+3 dni18-10-2022
2020
+4 dni19-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie