Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Andar Auto-Moto wynosi 3 350 477 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 594 080 zł a 8 501 758 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
1 204 818 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 350 477 zł w
2025 roku. • 3 320 528 zł w
2024 roku. • 5 760 113 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Andar Auto-Moto wynosi 292 tys. zł.
EBITDA Andar Auto-Moto wynosi 314 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
184 664 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 291 531 zł w
2025 roku. • 221 783 zł w
2024 roku. • 660 859 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
185 403 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 313 734 zł w
2025 roku. • 245 718 zł w
2024 roku. • 684 540 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Andar Auto-Moto wynosi 4 osoby.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 4 os. w 2024 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 13 obwieszczeń
dotyczących organizacji Andar Auto-Moto.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 9 lipca 2024 (MSiG nr 132/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
13
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
13 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 655260. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/623086/24/109]
MSiG 132/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 655259. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/623085/24/397]
MSiG 132/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
X V. W P I S Y D O
Poz. 655258. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/623085/24/996]
MSiG 132/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.06.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 757934. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/522190/23/447]
MSiG 149/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
-
Poz. 757933. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/522190/23/46]
MSiG 149/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 757932. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/522190/23/645]
MSiG 149/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 05.07.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 891360. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/430910/22/164]
MSiG 199/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 891359. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/430910/22/763]
MSiG 199/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 891358. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/430910/22/362]
MSiG 199/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.09.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 924484. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/344543/21/937]
MSiG 204/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 10.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 924483. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/344543/21/536]
MSiG 204/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 10.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 924482. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/344543/21/135]
MSiG 204/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 07.10.2021 okres OD
10.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 67760. ANDAR AUTO-MOTO SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000828101. SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE
MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[PO.IX NS-REJ.KRS/3348/20/10]
MSiG 31/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 10.02.2020 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. ANDAR
AUTO-MOTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
WIELKOPOLSKIE powiat POZNAŃSKI gmina BUK
miejscowość BUK 2. miejscowość BUK ulica UL.
MURY nr domu 18 kod pocztowy 64-320 poczta
BUK kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. AKT NOTARIALNY Z DNIA 06.02.2020R., REP.
A NR 990/2020, NOTARIUSZ LILIANNA DREWNIAK-
-ŻABA, KANCELARIA NOTARIALNA W POZNANIU
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. HWALISZ 2. ANNA DANUTA 3. [ukryto]
5. 95 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4.750,00
ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU
ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST SAMODZIELNIE KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU. PRub. Dane osób wchodzących
w skład organu 1 1. HWALISZ 2. ANNA DANUTA
3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 45 2
Z KONSERWACJA I NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI
1 2. 45 19 Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH,
Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 2 2. 45 31 Z SPRZEDAŻ HURTOWA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM
MOTOCYKLI 3 2. 45 32 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA
CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Andar Auto-Moto nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Andar Auto-Moto wynosi 2,03%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,640% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 2,03% w 2025 roku. • 1,12% w 2024 roku. • 0,75% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Andar Auto-Moto charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Andar Auto-Moto wynosi 152 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 41 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 463 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 41 tys. zł a 463 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
5 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 152 tys. zł w 2025 roku. • 133 tys. zł w 2024 roku. • 162 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 41 tys. zł w 2025 roku. • 26 tys. zł w 2024 roku. • 99 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 463 tys. zł w 2025 roku. • 423 tys. zł w 2024 roku. • 397 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
294 312 zł.
Koszty operacyjne Andar Auto-Moto wyniosły
1 359 361 zł.
Wynagrodzenia stanowią
21,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
3720 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 294 312 zł w 2025 roku • 317 472 zł w 2024 roku • 286 872 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
6 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21,7% w 2025 roku •
17,3% w 2024 roku •
9,7% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Andar Auto-Moto wyniosła 4 597 167 zł.
Aktywa trwałe to 1 599 080 zł.
Aktywa obrotowe to 2 998 086 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 597 167 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 2 317 162 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 280 005 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 63 044 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 167 139 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 4 597 167 zł sumy bilansowej i 2 317 162 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 4 333 453 zł sumy bilansowej i 2 113 713 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 4 471 079 zł sumy bilansowej i 1 982 884 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4,43%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 8,78%.
Marża operacyjna wyniosła 17,66%.
Marża netto wyniosła 12,32%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
8,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Andar Auto-Moto wyniosły 2 280 005 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 597 167 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 49,6%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 104 095 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 280 005 zł w 2025 roku • 2 219 739 zł w 2024 roku • 2 488 194 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 50% w 2025 roku • 51% w 2024 roku • 56% w 2023 roku
Wierzyciele
Organizacja Andar Auto-Moto ma 2 280 005 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Największa część, 1 050 639 zł (46%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija.
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 856 116 zł (38%), dostawcom 308 352 zł (14%); 3 mniejsze pozycje razem 64 898 zł (3%).
Nie jest winna nic (0 zł): klientom spoza grupy kapitałowej.
Z całości 791 580 zł (35%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
2,3 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
14%
38%
46%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
308 tys. zł
14%
Państwo
podatki, cła i ZUS
28 tys. zł
1%
Pracownicy
wynagrodzenia
16 tys. zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
856 tys. zł
38%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
21 tys. zł
<1%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
1,1 mln zł
46%
W roku 2025 46% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2020: 7%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej wzrósł z 24% (2020) do 38% (2025).
W roku 2019 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Andar Auto-Moto wynosi 2,04 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,26 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,27, czyli same środki pieniężne pokrywają 27% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 3,53 miesiąca.
gotówka od ręki: 400 tys. zł należności i inne: 1,5 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 1,1 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,04 zł, z czego 0,27 zł w gotówce.
2,04
płynność bieżąca
1,26
płynność szybka
0,27
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,04 w 2025 roku • 2,03 w 2024 roku • 1,81 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Andar Auto-Moto wobec banków i pożyczkodawców: 856 116 zł, gotówka: 400 077 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 456 039 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 60 987 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 4,8 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 1,5 roku - krótko.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 2 280 005 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 456 tys. zł
0 zł856 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców856 tys. zł
gotówka400 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 61 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 4,8 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 1,5 roku - krótko.
Dług maleje w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 456 tys. zł • 2024: 521 tys. zł • 2023: 578 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: 4,8 raza • 2024: 3,1 raza • 2023: 7,9 raza
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Andar Auto-Moto wynosi 322 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 83 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 84 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 239 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi 238 dni.
Rotacja zapasów wynosi 259 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 423 150 zł, z czego 1 423 150 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza239 dni
firma płaci dostawcom 239 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
322 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 322 dni
83 dni
bez amortyzacji84 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 83 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 322 dni w 2025 roku • 226 dni w 2024 roku • 126 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Andar Auto-Moto wynoszą 1 339 623 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 892 818 zł, czyli 67% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 254 914 zł, czyli 19% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 75 437 zł, czyli 6% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej1,3 mln zł
Zużycie materiałów i energii893 tys. zł · 67%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)255 tys. zł · 19%
Usługi obce75 tys. zł · 6%
Podatki i opłaty46 tys. zł · 3%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia39 tys. zł · 3%
Amortyzacja22 tys. zł · 2%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów9 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe779 zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 1,3 mln zł w 2025 roku • 1,8 mln zł w 2024 roku • 2,8 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Andar Auto-Moto wykazała przychody na poziomie 1 651 557 zł.
Organizacja zarobiła 226 109 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 22 661 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 203 448 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
14 647 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 22 661 zł w 2025 roku • 13 799 zł w 2024 roku • 51 955 zł w 2023 roku
Organizacja Andar Auto-Moto wykazała zysk netto większy niż 82% organizacji z branży "Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 83% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 82% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 72% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 45% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:1 612 568,17
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów1 598 812,17
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów13 756,00
B. Koszty działalności operacyjnej1 339 622,94
I. Amortyzacja22 202,08
II. Zużycie materiałów i energii892 817,81
III. Usługi obce75 436,89
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)45 547,47
V. Wynagrodzenia254 914,11
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)39 397,56
VII. Pozostałe koszty rodzajowe779,02
VIII. Wartość sprzedanych towarów8 528,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)272 945,23
D. Pozostałe przychody operacyjne38 323,86
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne38 323,86
E. Pozostałe koszty operacyjne19 737,67
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne19 737,67
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)291 531,42
G. Przychody finansowe665,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)665,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe66 087,16
I. Odsetki, w tym: (+1)60 987,32
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne5 099,84
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)226 109,26
J. Podatek dochodowy22 661,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)203 448,26
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Andar Auto-Moto składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 52 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 5 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+52
dni względem terminu
5
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−5 dni10-07-2026
2024
+12 mies.10-07-2026
2023
−20 dni25-06-2024
2022
−10 dni05-07-2023
2021
−15 dni30-09-2022
2020
−1 dzień14-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Hwalisz Anna posiada 95 udziałów, które stanowią 95% firmy.
Pozostałe 5% udziałów nie zostało przypisane do ujawnionych udziałowców.
Największym udziałowcem od 10.02.2020 jest Hwalisz Anna kontrolująca
95% udziałów.