WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja RL TAX & Accounting osiągnęła 2 738 923 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 641 303 zł. Pozostałe przychody to 97 620 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 502 900 zł.
Zysk netto wyniósł 138 403 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 342 365 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 738 923 zł w 2025 roku. • 2 739 167 zł w 2024 roku. • 3 103 168 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 17 300 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 138 403 zł w 2025 roku. • 125 874 zł w 2024 roku. • 247 602 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji RL TAX & Accounting wynosi 2 602 312 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
222 753 zł a 6 847 307 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 325 289 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 602 312 zł w 2025 roku. • 2 542 963 zł w 2024 roku. • 3 363 839 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie RL TAX & Accounting wynosi 12 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 12 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji RL TAX & Accounting wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,181% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji RL TAX & Accounting wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
RL TAX & Accounting charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla RL TAX & Accounting wynosi 67 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 24 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 106 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 24 tys. zł a 106 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
8 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 67 tys. zł w 2025 roku. • 66 tys. zł w 2024 roku. • 87 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 24 tys. zł w 2025 roku. • 21 tys. zł w 2024 roku. • 34 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 106 tys. zł w 2025 roku. • 109 tys. zł w 2024 roku. • 142 tys. zł w 2023 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
215 377 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 723 013 zł w 2025 roku • 1 748 556 zł w 2024 roku • 2 259 054 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
8.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
69% w 2025 roku •
67% w 2024 roku •
80% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów RL TAX & Accounting wyniosła 547 865 zł.
a
ktywa obrotowe to 547 865 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 547 865 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 297 005 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 250 860 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 68 483 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 547 865 zł w 2025 roku. • 418 856 zł w 2024 roku. • 530 776 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 25%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 47%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania RL TAX & Accounting wyniosły 250 860 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 547 865 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 46%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 31 358 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 250 860 zł w 2025 roku • 134 380 zł w 2024 roku • 124 572 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 46% w 2025 roku • 32% w 2024 roku • 23% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja RL TAX & Accounting wykazała przychody na poziomie 2 738 923 zł.
Organizacja zarobiła 156 184 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 17 781 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 138 403 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 11% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 2223 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 17 781 zł w 2025 roku • 12 461 zł w 2024 roku • 25 072 zł w 2023 roku