Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
106 710 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 213 420 zł w 2022 roku. • 303 zł w 2021 roku. • 1 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
132 314 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -267 937 zł w 2022 roku. • -38 001 zł w 2021 roku. • -3309 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Mawi wynosi 137 833 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
68 916 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 137 833 zł w
2022 roku. • 198 zł w
2021 roku. • 1 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mawi wynosi 2 tys. zł.
EBITDA Mawi wynosi 59 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2774 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2239 zł w
2022 roku. • -13 367 zł w
2021 roku. • -3309 zł w
2020 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
31 083 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 58 857 zł w
2022 roku. • -13 367 zł w
2021 roku. • -3309 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Mawi mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 13 obwieszczeń
dotyczących organizacji Mawi. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 27 września 2023.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 27 września 2023 (MSiG nr 187/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
13
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1225856. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SĄD
REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE
WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[WR.IX NS-REJ.KRS/15831/23/545]
UWAGAMSiG 187/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.09.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (12) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 491821. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/497418/23/250]
MSiG 119/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 491820. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/497418/23/849]
MSiG 119/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.06.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 744133. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/417844/22/183]
MSiG 177/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 744132. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/417843/22/471]
MSiG 177/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 02.09.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 638427. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SĄD
REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE
WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
25.05.2018.
[WR.IX NS-REJ.KRS/5437/22/537]
Rzuć okiemMSiG 160/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wykreślić:
1 1. 41 20 Z ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE
ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH
I NIEMIESZKALNYCH wpisać: 2 1. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI wykreślić: 1 2. 56
DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z WYŻYWIENIEM wpisać: 2 2. 41 20 ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
MIESZKALNYCH I NIEMIESZKALNYCH
Poz. 444747. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/302973/21/433]
MSiG 126/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.06.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 444746. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/302973/21/32]
MSiG 126/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.06.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 24.06.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 386565. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/211474/20/561]
MSiG 130/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 386564. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/211474/20/160]
MSiG 130/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.06.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 662149. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/144993/19/349]
MSiG 134/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 06.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 21.05.2018 DO 31.12.2018
Poz. 662148. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SYSTEM, wpis do rejestru: 25.05.2018.
[RDF/144993/19/948]
MSiG 134/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 06.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 06.07.2019 okres OD
21.05.2018 DO 31.12.2018
Poz. 210597. MAWI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000733420. SĄD
REJONOWY DLA WROCŁAWIA-FABRYCZNEJ WE
WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
25.05.2018.
[WR.IX NS-REJ.KRS/13305/18/553]
MSiG 122/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 25.05.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. MAWI SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE
6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj
i POLSKA województwo DOLNOŚLĄSKIE powiat
WROCŁAWSKI gmina DŁUGOŁĘKA miejscowość
DOMASZCZYN 2. miejscowość DOMASZCZYN
ulica WROCŁAWSKA nr domu 71F kod pocztowy
55-095 poczta MIRKÓW kraj POLSKA 3. Adres
poczty elektronicznej L.WIDZIEWICZ@GMAIL.COM
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 22.05.2018R.
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. WIDZIEWICZ 2. ŁUKASZ JACEK 3. [ukryto]
5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.500,00
ZŁ (DWA TYSIĄCE PIĘĆSET ZŁOTYCH) 6. NIE
2 1. MARHALL 2. TOMASZ JACEK 3. [ukryto]
5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.500,00
ZŁ (DWA TYSIĄCE PIĘĆSET ZŁOTYCH) 6. NIE
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. WIDZIEWICZ 2. ŁUKASZ JACEK 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. MARHALL
2. TOMASZ JACEK 3. [ukryto] 5. CZŁONEK
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 41 20
Z ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH I NIEMIESZKALNYCH 1 2. 41 ROBOTY BUDOWLANE
ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
2 2. 42 ROBOTY ZWIĄZANE Z BUDOWĄ OBIEKTÓW
INŻYNIERII LĄDOWEJ I WODNEJ 3 2. 43 ROBOTY
BUDOWLANE SPECJALISTYCZNE 4 2. 56 DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z WYŻYWIENIEM
5 2. 68 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OBSŁUGĄ
RYNKU NIERUCHOMOŚCI 6 2. 81 DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA ZWIĄZANA Z UTRZYMANIEM
PORZĄDKU W BUDYNKACH I ZAGOSPODAROWANIEM TERENÓW ZIELENI 7 2. 77 WYNAJEM
I DZIERŻAWA 8 2. 78 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z ZATRUDNIENIEM 9 2. 82 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ADMINISTRACYJNĄ OBSŁUGĄ BIURA
I POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA
PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Mawi nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mawi wynosi 0,75%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,170% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,75% w 2022 roku. • 0,41% w 2021 roku. • 0,41% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Mawi charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mawi wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 9 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 9 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 277 zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 9 tys. zł w 2022 roku. • 12 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Mawi wyniosły
211 181
zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mawi wyniosła 9 990 470 zł.
a
ktywa trwałe to 8 838 396 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 152 074 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 990 470 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -23 877 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 10 014 347 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 4 992 527 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 10 536 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 9 990 470 zł sumy bilansowej i -23 877 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 3 044 460 zł sumy bilansowej i -40 806 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 5417 zł sumy bilansowej i -2806 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
29 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
502 punkty procentowe rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
174 161 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
174 097,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mawi wyniosły 10 014 347 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 990 470 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 100,2%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5 003 062 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 10 014 347 zł w 2022 roku • 3 085 267 zł w 2021 roku • 8223 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
26 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 100% w 2022 roku • 101% w 2021 roku • 152% w 2020 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Mawi wynosi 0,23 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,23 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,08, czyli same środki pieniężne pokrywają 8% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Aktywa obrotowe (1 152 074 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (5 063 337 zł) o 3 911 263 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
1,2 mln zł
5,1 mln zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Rachunki do zapłaty
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 403 tys. zł należności i inne: 749 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,23 zł, z czego 0,08 zł w gotówce.
0,23
płynność bieżąca
0,23
płynność szybka
0,08
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 0,63 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,23 w 2022 roku • 0,84 w 2021 roku • 1,49 w 2020 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Mawi wynosi 41 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 173 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 237 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -132 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -196 dni.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 23 994 zł, z czego 23 994 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-132 dni
firma płaci dostawcom 132 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
41 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 41 dni
173 dni
bez amortyzacji237 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 173 dniach
Rotacja zapasów0 dni
ile dni towar leży w magazynie, zanim firma go sprzeda
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Należności handlowe24 tys. zł
klienci są winni firmie 24 tys. zł
do 12 miesięcy24 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 41 dni w 2022 roku • 750 dni w 2021 roku • 85 297 dni w 2020 roku
Oś wykresu jest przycięta do 400 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem: • rotacja należności (DSO): 85 297 dni w 2020 roku • rotacja należności (DSO): 750 dni w 2021 roku Tak skrajne wartości to zwykle efekt zapasów albo rozrachunków utrzymywanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru - cecha wyliczenia, nie błąd danych.
W latach
2018, 2019, 2020 rotacja należności (DSO) jest liczona od przychodów operacyjnych, bo sprawozdanie nie wykazuje wtedy przychodów ze sprzedaży. Wartości po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne, a liczby na tym mianowniku wychodzą zaniżone - to zmiana podstawy wyliczenia, nie zdarzenie w firmie.
W latach
2018, 2019, 2020 rotacja zapasów jest liczona od przychodów operacyjnych, bo sprawozdanie nie wykazuje wtedy przychodów ze sprzedaży. Wartości po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne, a liczby na tym mianowniku wychodzą zaniżone - to zmiana podstawy wyliczenia, nie zdarzenie w firmie.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Mawi wynoszą 209 793 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 96 950 zł, czyli 46% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to amortyzacja: 56 618 zł, czyli 27% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 27 761 zł, czyli 13% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem210 tys. zł
Usługi obce97 tys. zł · 46%
Amortyzacja57 tys. zł · 27%
Zużycie materiałów i energii28 tys. zł · 13%
Podatki i opłaty26 tys. zł · 13%
Pozostałe koszty rodzajowe2 tys. zł · <1%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 210 tys. zł w 2022 roku • 14 tys. zł w 2021 roku • 3 tys. zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, amortyzacja, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Mawi wykazała przychody na poziomie 213 420 zł.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 24 634 zł w 2021 roku
Organizacja Mawi wykazała zysk netto większy niż 9% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 13% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 100% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 9% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 44% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 76% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 79% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 13% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 100% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:213 297,19
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów213 297,19
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej209 792,59
I. Amortyzacja56 617,58
II. Zużycie materiałów i energii27 760,61
III. Usługi obce96 950,34
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)26 435,09
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe2 028,97
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)3 504,60
D. Pozostałe przychody operacyjne123,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne123,00
E. Pozostałe koszty operacyjne1 388,11
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne1 388,11
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)2 239,49
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe270 176,95
I. Odsetki, w tym: (+1)270 176,95
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-267 937,46
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-267 937,46
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Mawi składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 9 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 32 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+9
dni względem terminu
4
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−1 mies. 2 dni13-06-2023
2021
−1 mies. 13 dni02-09-2022
2020
−3 mies. 23 dni24-06-2021
2019
−3 mies. 22 dni25-06-2020
2018
+11 mies. 16 dni25-06-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Marhall Tomasz posiada 50 udziałów, które stanowią 50% firmy.