SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI ZA SPÓŁDZIELNIĘ SKŁADAJĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU I PEŁNOMOCNIK. W SPÓŁDZIELNI O ZARZĄDZIE JEDNOOSOBOWYM OŚWIADCZENIE WOLI MOGĄ SKŁADAĆ RÓWNIEŻ DWAJ PEŁNOMOCNICY.
Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban osiągnęła 6 471 024 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 471 024 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 435 111 zł.
Zysk netto wyniósł 35 914 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 808 878 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 6 471 024 zł w 2024 roku. • 7 149 836 zł w 2023 roku. • 5 948 573 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 4489 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 35 914 zł w 2024 roku. • 17 817 zł w 2023 roku. • 14 109 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wynosi 4 557 970 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
100 300 zł a 16 177 560 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 569 746 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 557 970 zł w 2024 roku. • 4 911 190 zł w 2023 roku. • 4 082 153 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wynosi 36 tys. zł.
EBITDA Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wynosi 36 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,361% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku. • 2,89% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2024 roku. • 0,19% w 2023 roku. • 0,11% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wynosi 90 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 5 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 259 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 5 tys. zł a 259 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
11 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 90 tys. zł w 2024 roku. • 93 tys. zł w 2023 roku. • 78 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 5 tys. zł w 2024 roku. • 3 tys. zł w 2023 roku. • 2 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 259 tys. zł w 2024 roku. • 286 tys. zł w 2023 roku. • 238 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wyniosły
6 435 111
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wyniosła 410 764 zł.
a
ktywa obrotowe to 410 764 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 410 764 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 277 030 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 133 733 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 51 345 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 410 764 zł w 2024 roku. • 877 525 zł w 2023 roku. • 459 911 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 27%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wyniosły 277 030 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 410 764 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 67%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 34 629 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 277 030 zł w 2024 roku • 779 705 zł w 2023 roku • 379 908 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 67% w 2024 roku • 89% w 2023 roku • 83% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wykazała przychody na poziomie 6 471 024 zł.
Organizacja zarobiła 35 914 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 35 914 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Polski Kaban wykazała zysk netto większy niż 72% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa żywych zwierząt".
Organizacja wykazała przychód większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 72% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 56% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 48% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 43% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 43 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 77 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+43
dni względem terminu
6
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−2 mies. 17 dni29-04-2025
2023
−2 mies. 20 dni26-04-2024
2022
−1 mies. 22 dni24-05-2023
2021
−5 mies. 25 dni23-04-2022
2020
−3 mies. 23 dni24-06-2021
2019
+8 mies. 12 dni24-06-2021
2018
−1 dni14-07-2019
2017
+19 mies. 21 dni26-02-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki