WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO, DO DOKONYWANIA CZYNNOŚCI PRAWNYCH I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI, UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO, DO DOKONYWANIA CZYNNOŚCI PRAWNYCH I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI, UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH DOWOLNYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB DOWOLNY CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Opracowywanie małych cząsteczek leków przeciw chorobom nowotworowym i zapalnym|Identyfikacja i modifikacja białek oraz mRNA jako celów terapeutycznych|Współpraca z czołowymi uniwersytetami w celu odkrywania nowych celów biologicznych|Prowadzenie kompleksowych programów badawczo-rozwojowych|Globalna aspiracja do rozwoju przełomowych terapii dla nieuleczalnych chorób
Molecure jest innowacyjną firmą biotechnologiczną, której misją jest odkrywanie, rozwijanie oraz komercjalizacja nowatorskich terapii przeznaczonych do leczenia chorób nowotworowych i zapalnych. Firma znana jest ze swojego unikatowego podejścia do identyfikacji oraz walidacji białek i mRNA jako celów terapeutycznych, które napędzają postęp chorób. Molecure dąży do zmiany losu pacjentów, starając się zatrzymać rozwój i odwrócić skutki chorób o niezaspokojonych potrzebach medycznych za pomocą małych cząsteczek leków.Wizją Molecure jest globalne uznanie za przełomowe terapie dla nieuleczalnych obecnie chorób. Dzięki wyjątkowej chemii medycznej, biologii oraz możliwościom odkrywczym, firma stworzyła szeroką ofertę kandydatów na leki, które celują w unikalne i wciąż nieskatalogowane białka. Dodatkowo, Molecure posługuje się platformą odkrywania małych cząsteczek mRNA, co wyróżnia ją na tle innych przedsiębiorstw biotechnologicznych.Kluczowym celem zespołu Molecure jest współpraca nad tworzeniem terapii poprawiających leczenie najcięższych chorób. Naukowcy tej organizacji są innowatorami, których pomysły przekładają się na nowe, małe cząsteczki leków rozwijane w ich laboratoriach. Dzięki niej praca w Molecure jest czymś więcej niż tylko zawodem - jest prawdziwą pasją. Warto zaznaczyć, że firma pierwotnie funkcjonowała pod nazwą OncoArendi, którą zmieniła w marcu 2022 na Molecure.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Molecure osiągnęła 7 524 000 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 520 000 zł. Pozostałe przychody to 1 004 000 zł.
Całkowite koszty wyniosły 22 209 000 zł.
Strata netto wyniosła 15 689 000 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 624 300 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 524 000 zł w 2025 roku. • 4 059 000 zł w 2024 roku. • 8 063 000 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -1 513 000 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -15 689 000 zł w 2025 roku. • -31 288 000 zł w 2024 roku. • -28 373 000 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Molecure wynosi 70 602 750 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 349 796 000 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 5 817 700 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 70 602 750 zł w 2025 roku. • 80 262 000 zł w 2024 roku. • 81 072 833 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Molecure wynosi -16,56 mln zł.
EBITDA Molecure wynosi -13,55 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
1 576 500 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -16 558 000 zł w
2025 roku. • -32 302 000 zł w
2024 roku. • -32 179 000 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
1 279 600 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -13 548 000 zł w
2025 roku. • -28 482 000 zł w
2024 roku. • -29 353 000 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Molecure mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Molecure wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,288% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Molecure wynosi 0,57%. To oznacza, że firma ma szansę 0,57% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,057% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,57% w 2025 roku. • 0,62% w 2024 roku. • 0,57% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Molecure charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Molecure wynosi 2,66 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 17,49 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 17,49 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
177 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,66 mln zł w 2025 roku. • 3,97 mln zł w 2024 roku. • 4,85 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 17,49 mln zł w 2025 roku. • 20,68 mln zł w 2024 roku. • 20,19 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Molecure wyniosły
23 078 000
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Molecure wyniosła 94 434 000 zł.
a
ktywa obrotowe to 17 223 000 zł.
a
ktywa trwałe to 77 211 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 94 434 000 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 985 000 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 87 449 000 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 7 791 200 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 94 434 000 zł w 2025 roku. • 113 722 000 zł w 2024 roku. • 112 275 000 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -17%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -18%.
Marża operacyjna wyniosła -254%.
Marża netto wyniosła -209%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -17.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -16.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Molecure wyniosły 6 985 000 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 94 434 000 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 7%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 589 200 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 985 000 zł w 2025 roku • 10 314 000 zł w 2024 roku • 11 345 000 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 7% w 2025 roku • 9% w 2024 roku • 10% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Molecure wykazała przychody na poziomie 7 524 000 zł.
Organizacja Molecure wykazała zysk netto większy niż 5% organizacji z branży "Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 87% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 5% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 87% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 92% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 34% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 36 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 7 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-36
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−7 dni08-07-2025
2023
−27 dni18-06-2024
2022
−10 dni05-07-2023
2021
−3 mies. 2 dni15-07-2022
2020
−3 mies. 3 dni14-07-2021
2019
−1 mies. 4 dni11-09-2020
2018
−17 dni28-06-2019
2017
−6 dni09-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki