Sprzedaż mieszkań w Rumi i Redzie|Deweloper inwestycji Leśne Tarasy oraz Przystań Rumia|Oferowanie materiałów budowlanych i prac ziemnych|Wysoka jakość budowy i dbałość o środowisko|Dogodna komunikacja w obszarze Trójmiasta
MAT-BUD LT jest firmą deweloperską z siedzibą w Rumi, której oferta obejmuje sprzedaż mieszkań oraz usługi budowlane. W swojej działalności koncentruje się na obszarze Trójmiasta, w tym w Redzie i Gdyni, oferując różnorodne inwestycje mieszkaniowe, takie jak Leśne Tarasy oraz Przystań Rumia. Obie te inwestycje charakteryzują się nowoczesnym podejściem do architektury, najwyższą jakością budowy oraz dbałością o środowisko naturalne. MAT-BUD LT stawia na dogodną komunikację w okolicy, co czyni ich inwestycje jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla przyszłych mieszkańców. Oprócz mieszkań, firma oferuje także materiały budowlane, takie jak rury i złączki do systemów wodociągowych oraz prace ziemne, co podkreśla ich wszechstronność na rynku budowlanym. Misją firmy jest wspieranie klientów w realizacji mieszkań ich marzeń, a także dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań w zakresie budownictwa.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Mat-Bud LT osiągnęła 3 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 739 zł.
Strata netto wyniosła 11 735 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -139 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 zł w 2022 roku. • 3 021 810 zł w 2021 roku. • 5674 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -362 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -11 735 zł w 2022 roku. • -732 751 zł w 2021 roku. • -110 812 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Mat-Bud LT wynosi 46 002 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 245 333 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 245 604 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 46 002 zł w 2022 roku. • 2 590 591 zł w 2021 roku. • 1 129 397 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mat-Bud LT wynosi -12 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
362 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -11 735 zł w
2022 roku. • -731 892 zł w
2021 roku. • -110 802 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mat-Bud LT wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2022 roku. • 2,90% w 2021 roku. • 2,91% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mat-Bud LT wynosi 0,10%. To oznacza, że firma ma szansę 0,10% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,040% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,10% w 2022 roku. • 0,36% w 2021 roku. • 1,28% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Mat-Bud LT charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mat-Bud LT wynosi 5 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 21 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 21 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
30 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 5 tys. zł w 2022 roku. • 63 tys. zł w 2021 roku. • 131 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 21 tys. zł w 2022 roku. • 268 tys. zł w 2021 roku. • 525 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Mat-Bud LT wyniosły
11 739
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2022 roku •
0% w 2021 roku •
0% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mat-Bud LT wyniosła 126 148 zł.
n
ależne wpłaty na kapitał (fundusz) podstawowy to 2000 zł.
a
ktywa obrotowe to 124 148 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 126 148 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 61 333 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 64 815 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -380 228 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 126 148 zł w 2022 roku. • 833 502 zł w 2021 roku. • 4 210 572 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -19%.
Marża operacyjna wyniosła -340,146%.
Marża netto wyniosła -340,146%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -67745.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -67745.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mat-Bud LT wyniosły 64 815 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 126 148 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 51%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -52 880 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 64 815 zł w 2022 roku • 65 433 zł w 2021 roku • 2 709 753 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 51% w 2022 roku • 8% w 2021 roku • 64% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Mat-Bud LT wykazała przychody na poziomie 3 zł.
Organizacja zarobiła -11 735 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -11 735 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Organizacja Mat-Bud LT wykazała zysk netto większy niż 23% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 4% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 4% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 11% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 23% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 30% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 35% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 47% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 4% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 4% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 11% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 136 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 247 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-136
dni względem terminu
6
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−8 mies. 7 dni02-06-2022
2021
−4 mies. 15 dni02-06-2022
2020
−5 mies. 6 dni12-05-2021
2019
−4 mies. 21 dni27-05-2020
2018
−2 mies. 9 dni07-05-2019
2017
−2 mies. 7 dni09-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki