INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA
KRS0000590364NIP5252571302REGON146968062
Podmiot wykreślony z KRS: 22.01.2021
aktywa
21,3mln
zł
przychód
20,9mln
zł
zysk
20,8mln
zł
wartość firmy
112,2mln
zł
Info
Województwo
MAZOWIECKIE
Miejscowość
WARSZAWA
Adres
UL. KUROPATWY, 26B
Kod pocztowy
02-892
Rejestracja
2015-12-15
Organ reprezentujący
WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
Forma prawna
SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY KOMPLEMENTARIUSZ. KOMPLEMENTARIUSZEM W SPÓŁCE JEST INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU KOMPLEMENTARIUSZA UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W SKŁAD ZARZĄDU KOMPLEMENTARIUSZA WCHODZI PAWEŁ ŁAWNICZAK - PREZES ZARZĄDU ORAZ RAFAŁ ŁAWNICZAK - WICEPREZES ZARZĄDU.
Organizacja Infocam Invest osiągnęła 20 855 720 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 311 210 zł. Pozostałe przychody to 20 544 510 zł.
Całkowite koszty wyniosły 74 112 zł.
Zysk netto wyniósł 20 781 608 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
10 141 628 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 20 855 720 zł w 2019 roku. • 13 330 002 zł w 2018 roku. • 572 463 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
10 116 387 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 20 781 608 zł w 2019 roku. • 13 310 067 zł w 2018 roku. • 548 834 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Infocam Invest wynosi 112 191 798 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
15 535 364 zł a 289 821 649 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
38 808 364 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 112 191 798 zł w
2019 roku. • 84 760 772 zł w
2018 roku. • 34 575 070 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Infocam Invest wynosi 237 tys. zł.
EBITDA Infocam Invest wynosi 271 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
130 289 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 237 114 zł w
2019 roku. • -19 658 zł w
2018 roku. • -23 464 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
145 172 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 270 630 zł w
2019 roku. • -16 249 zł w
2018 roku. • -19 714 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Infocam Invest mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 11 obwieszczeń
dotyczących organizacji Infocam Invest. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 29 stycznia 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 29 stycznia 2021 (MSiG nr 19/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
11
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 42426. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SĄD REJONOWY DLA
M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/2212/21/472]
UWAGAMSiG 19/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (10) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 174234. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[RDF/195429/20/950]
MSiG 75/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.04.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 174233. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[RDF/195429/20/549]
MSiG 75/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.04.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 174232. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[RDF/195429/20/148]
MSiG 75/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.04.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 31.03.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 652787. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SĄD REJONOWY DLA
M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/33506/19/173]
Rzuć okiemMSiG 134/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 23.05.2019 R., REP. A NR 1894/2019, NOTARIUSZ
WOJCIECH KRAKOWIAK, KANCELARIA NOTARIALNA W KUTNIE, ZMIANA § 8 UMOWY SPÓŁKI,
§ 10 UST. 1 UMOWY SPÓŁKI
Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. INFOCAM
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVESTMENT SPÓŁKA KOMANDYTOWA
3. 146977747 4. 0000589492 9. TAK 10. 1.000,00 PLN
11. 150.000,00 PLN 12. NIE PRub. 1 1. 150.000,00
PLN 2. NIE wpisać: 2 1. PRL INVESTMENT S.C.SP.
9. TAK 10. 1.000,00 ZŁ 11. 150.000,00 ZŁ 12. NIE
Poz. 257320. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[RDF/108893/19/26]
MSiG 86/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 257319. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[RDF/108893/19/625]
MSiG 86/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.04.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 151901. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[RDF/4447/18/804]
MSiG 107/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.03.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 151900. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[RDF/4446/18/403]
MSiG 107/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.03.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.03.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 134548. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SĄD REJONOWY DLA
M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/23851/17/63]
MSiG 97/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.05.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 3 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 20.04.2017 okres OD
15.12.2015 DO 31.12.2016 1 3. OD 15.12.2015 DO
31.12.2016
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 87708. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVEST SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000590364. SĄD REJONOWY DLA
M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.12.2015.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/13927/16/597]
Rzuć okiemMSiG 76/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.04.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 2 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1.
NOTARIALNY Z DNIA 02 MARCA 2016 R., REP. A NR
D O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
681/2016, NOTARIUSZ WOJCIECH KRAKOWIAK,
KANCELARIA NOTARIALNA W KUTNIE, ZMIANA
§ 8 UMOWY SPÓŁKI ZMIANA § 10 UST.1 UMOWY
SPÓŁKI
Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. INFOCAM INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 146977747) wykreślić:
1. INFOCAM INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać: 1. INFOCAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ INVESTMENT SPÓŁKA KOMANDYTOWA
wykreślić: 4. 0000484775 wpisać: 4. 0000589492
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Infocam Invest nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Infocam Invest wynosi 0,09%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,115% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2019 roku. • 0,08% w 2018 roku. • 0,32% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Infocam Invest charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Infocam Invest wynosi 1,93 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 12 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4,16 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 12 tys. zł a 4,16 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
991 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,93 mln zł w 2019 roku. • 3,05 mln zł w 2018 roku. • 3,92 mln zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 12 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4,16 mln zł w 2019 roku. • 9,13 mln zł w 2018 roku. • 14,71 mln zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Infocam Invest wyniosły
74 096 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Infocam Invest wyniosła 21 291 674 zł.
Aktywa trwałe to 13 330 634 zł.
Aktywa obrotowe to 7 961 040 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 21 291 674 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 20 793 928 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 497 746 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 11 001 888 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 11 250 761 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 21 291 674 zł sumy bilansowej i 20 793 928 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 30 585 468 zł sumy bilansowej i 30 582 307 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 43 295 450 zł sumy bilansowej i 43 295 450 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 97,6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 99,94%.
Marża operacyjna wyniosła 76,19%.
Marża netto wyniosła 99,64%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
48,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
49,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
7180 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Infocam Invest wyniosły 497 746 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 21 291 674 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2,3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 494 585 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 497 746 zł w 2019 roku • 3161 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 2% w 2019 roku • 0% w 2018 roku • 0% w 2017 roku
Wierzyciele
Organizacja Infocam Invest ma 497 746 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 294 169 zł (59%).
Poza tym: klientom spoza grupy kapitałowej 3578 zł (poniżej 1%).
Pozostali, 200 000 zł (40%), to część, której sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
498 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
59%
40%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
294 tys. zł
59%
Klienci
zaliczki, klienci spoza grupy kapitałowej
4 tys. zł
<1%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
200 tys. zł
40%
W roku 2019 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 59% (w 2018: 100%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej nie zmienił się: 0% w 2018 i w 2019.
W roku 2017 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Infocam Invest wynosi 15,99 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 15,99 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 11,15 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 898,59 miesiąca.
gotówka od ręki: 5,5 mln zł należności i inne: 2,4 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 300 zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 15,99 zł, z czego 11,15 zł w gotówce.
15,99
płynność bieżąca
15,99
płynność szybka
11,15
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 15,99 w 2019 roku • 8254,26 w 2018 roku
Obsługa długu
Organizacja Infocam Invest nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 5 548 515 zł.
Koszty odsetek: 16 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je ponad 1000 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 497 746 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł5,5 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka5,5 mln zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 16 zł. Zysk operacyjny pokrywa je ponad 1000 razy.
W latach 2017-2019 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2019: bez długu, gotówka 5,5 mln zł • 2018: bez długu, gotówka 25,4 mln zł • 2017: bez długu, gotówka 34,2 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2019: ponad 1000 razy • 2018: bez kosztów odsetek • 2017: strata operacyjna
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Infocam Invest wynosi 360 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 1449 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego terminu płatności - zwykle wynika ze zobowiązań wobec dostawców wykazanych przy kosztach bliskich zeru, a bywa też sygnałem długo nieregulowanych zobowiązań albo nietypowego zapisu w sprawozdaniu. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 2646 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -1089 dni. Tak skrajna różnica wynika z nietypowej (skrajnej albo ujemnej) rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -2286 dni.
Rotacja zapasów wynosi 0,4 dnia - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 306 698 zł, z czego 306 698 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-1089 dni
różnica skrajna - wynika z nietypowej rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności
360 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 360 dni
1449 dni≫
bez amortyzacji2646 dni
rotacja zobowiązań (DPO): 1449 dni - wartość skrajna, nie zwykły termin płatności
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): -1089 dni, orientacyjnie - wartość skrajna, wynika z nietypowej rotacji należności, zapasów albo zobowiązań i nie opisuje realnego cyklu obrotu gotówki
Rotacja zapasów0,4 dnia
zapasy leżą w magazynie 0,4 dnia
0,4 dnia
Należności handlowe307 tys. zł
klienci są winni firmie 307 tys. zł
do 12 miesięcy307 tys. zł · 100%
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 360 dni w 2019 roku
Oś wykresu jest przycięta do 400 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem: • rotacja zobowiązań (DPO): 1449 dni w 2019 roku Tak skrajne wartości nie opisują zwykłego czasu obrotu - zwykle wynikają z zapasów albo rozrachunków wykazanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru, a bywają też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Infocam Invest wynoszą 68 500 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to amortyzacja: 33 516 zł, czyli 49% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 19 129 zł, czyli 28% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 10 695 zł, czyli 16% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej69 tys. zł
Amortyzacja34 tys. zł · 49%
Usługi obce19 tys. zł · 28%
Zużycie materiałów i energii11 tys. zł · 16%
Podatki i opłaty5 tys. zł · 8%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 69 tys. zł w 2019 roku • 20 tys. zł w 2018 roku • 23 tys. zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2019 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: amortyzacja, usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Infocam Invest wykazała przychody na poziomie 20 855 720 zł.
Organizacja nie ma dziś PKD głównego w KRS; porównanie dotyczy branży z końca okresu sprawozdawczego.
Organizacja Infocam Invest wykazała zysk netto większy niż 100% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 98% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,05%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 100% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 98% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 96% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był wyższy niż 20% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 99% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:311 206,92
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów311 206,92
B. Koszty działalności operacyjnej68 500,29
I. Amortyzacja33 516,42
II. Zużycie materiałów i energii10 694,55
III. Usługi obce19 128,88
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)5 160,44
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)242 706,63
D. Pozostałe przychody operacyjne2,98
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne2,98
E. Pozostałe koszty operacyjne5 595,59
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne5 595,59
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)237 114,02
G. Przychody finansowe20 544 509,72
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)20 124 000,00
II. Odsetki, w tym: (+1)420 509,72
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe16,12
I. Odsetki, w tym: (+1)16,12
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)20 781 607,62
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)20 781 607,62
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Infocam Invest składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 129 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 197 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-129
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−6 mies. 17 dni01-04-2020
2018
−2 mies. 21 dni25-04-2019
2017
−3 mies. 20 dni27-03-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie