SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU, A W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE.
Organizacja Zdrowie II osiągnęła 2 658 150 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 633 054 zł. Pozostałe przychody to 25 096 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 373 207 zł.
Zysk netto wyniósł 259 847 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 187 780 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 658 150 zł w 2023 roku. • 2 349 006 zł w 2022 roku. • 2 207 235 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 29 373 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 259 847 zł w 2023 roku. • 91 275 zł w 2022 roku. • 276 808 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zdrowie II wynosi 3 409 990 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
598 501 zł a 6 645 375 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 313 726 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 409 990 zł w 2023 roku. • 2 334 719 zł w 2022 roku. • 3 007 631 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zdrowie II wynosi 262 tys. zł.
EBITDA Zdrowie II wynosi 263 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
27 188 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 261 523 zł w
2023 roku. • 99 715 zł w
2022 roku. • 307 024 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
25 112 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 263 288 zł w
2023 roku. • 113 288 zł w
2022 roku. • 307 024 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Zdrowie II mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zdrowie II wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku. • 2,90% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zdrowie II wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2023 roku. • 0,04% w 2022 roku. • 0,06% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Zdrowie II charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zdrowie II wynosi 90 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 6 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 259 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 6 tys. zł a 259 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
8 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 90 tys. zł w 2023 roku. • 82 tys. zł w 2022 roku. • 77 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 6 tys. zł w 2023 roku. • 15 tys. zł w 2022 roku. • 6 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 259 tys. zł w 2023 roku. • 188 tys. zł w 2022 roku. • 200 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 342 270
zł.
Koszty operacyjne Zdrowie II wyniosły
2 371 531
zł.
Wynagrodzenia stanowią
57%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
86 403 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 342 270 zł w 2023 roku • 1 207 547 zł w 2022 roku • 1 124 460 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
57% w 2023 roku •
54% w 2022 roku •
59% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zdrowie II wyniosła 1 282 926 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 226 313 zł.
a
ktywa trwałe to 56 614 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 514 925 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 484 925 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 30 000 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 134 276 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 282 926 zł w 2023 roku. • 1 080 362 zł w 2022 roku. • 1 197 347 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 20%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 866%.
Marża operacyjna wyniosła 10%.
Marża netto wyniosła 10%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 138.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zdrowie II wyniosły 484 925 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 282 926 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 38%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 39 548 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 484 925 zł w 2023 roku • 542 208 zł w 2022 roku • 625 467 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 38% w 2023 roku • 50% w 2022 roku • 52% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zdrowie II wykazała przychody na poziomie 2 658 150 zł.
Organizacja zarobiła 286 265 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 26 418 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 259 847 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1938 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 26 418 zł w 2023 roku • 11 444 zł w 2022 roku • 27 776 zł w 2021 roku