SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ: PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO, CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z DRUGIM CZŁONKIEM ZARZĄDU LUB PROKURENTEM.
Sprzątanie po zgonach 24/7 z zachowaniem norm sanepidu|Usuwanie skutków pożaru i dekontaminacja pomieszczeń|Czyszczenie suchym lodem, skuteczne usuwanie zanieczyszczeń|Dezynfekcja oraz ozonowanie lokali po zalaniu|Obsługa zarówno klientów indywidualnych, jak i przemysłu
Kastelnik to firma sprzątająca z siedzibą w Polsce, która od 2013 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie utrzymania czystości. Właściciele, Dorota i Mieszko, postanowili połączyć swoje doświadczenie i wiedzę, aby stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo, które wyróżnia się na rynku wyjątkową jakością usług oraz innowacyjnością. Specjalizują się w różnych aspektach sprzątania, w tym w sprzątaniu po zgonach, usuwaniu skutków pożaru, dezynfekcji oraz czyszczeniu suchym lodem.
Kastelnik zapewnia pełne wsparcie w sytuacjach kryzysowych, oferując usługi dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ich oferta obejmuje sprzątanie pomieszczeń po zgonach, co jest realizowane zgodnie z przepisami sanepidu, oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz skażeń bakteriologicznych. Firma specjalizuje się również w usuwaniu szkód po pożarach oraz kompleksowym dekontaminowaniu pomieszczeń, w tym ich ozonowaniu. Pracownicy Kastelnik są wyspecjalizowani w obsłudze nowoczesnego sprzętu oraz stosowaniu atestowanych środków czystości, co pozwala na skuteczną eliminację toksyn i patogenów.
Firma zyskała uznanie w branży dzięki dbałości o szczegóły i profesjonalizm. Posiadają wymaganą dokumentację oraz certyfikaty potwierdzające poziom jakości świadczonych usług. Wspierają różnorodne sektory, od klienta indywidualnego po przemysł, oferując dostosowane rozwiązania.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Kastelnik Studio osiągnęła 1 874 627 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 874 627 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 917 851 zł.
Strata netto wyniosła 43 224 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 142 003 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 874 627 zł w 2025 roku. • 1 493 621 zł w 2024 roku. • 1 275 631 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -463 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -43 224 zł w 2025 roku. • 34 605 zł w 2024 roku. • -205 650 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Kastelnik Studio wynosi 1 249 751 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 4 686 567 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 94 668 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 249 751 zł w 2025 roku. • 1 134 167 zł w 2024 roku. • 850 421 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Kastelnik Studio wynosi 84 tys. zł.
EBITDA Kastelnik Studio wynosi 91 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
13 252 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 84 366 zł w
2025 roku. • 106 275 zł w
2024 roku. • -125 681 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
9983 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 90 564 zł w
2025 roku. • 113 289 zł w
2024 roku. • -112 156 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Kastelnik Studio wynosi 5 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 5 os. w 2025 roku. • 6 os. w 2024 roku. • 6 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Kastelnik Studio wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Kastelnik Studio wynosi 0,92%. To oznacza, że firma ma szansę 0,92% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,094% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,92% w 2025 roku. • 1,07% w 2024 roku. • 2,36% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Kastelnik Studio charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Kastelnik Studio wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 75 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 75 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 75 tys. zł w 2025 roku. • 60 tys. zł w 2024 roku. • 51 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
371 979
zł.
Koszty operacyjne Kastelnik Studio wyniosły
1 790 260
zł.
Wynagrodzenia stanowią
21%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
37 782 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 371 979 zł w 2025 roku • 290 414 zł w 2024 roku • 258 681 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21% w 2025 roku •
21% w 2024 roku •
18% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Kastelnik Studio wyniosła 912 929 zł.
a
ktywa obrotowe to 341 679 zł.
a
ktywa trwałe to 571 250 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 912 929 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 696 621 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -783 692 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 60 074 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 912 929 zł w 2025 roku. • 519 848 zł w 2024 roku. • 450 938 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 6%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła -2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -14.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Kastelnik Studio wyniosły 1 696 621 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 912 929 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 186%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 153 987 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 696 621 zł w 2025 roku • 1 261 292 zł w 2024 roku • 1 226 987 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 9.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 186% w 2025 roku • 243% w 2024 roku • 272% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Kastelnik Studio wykazała przychody na poziomie 1 874 627 zł.
Organizacja zarobiła -4044 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 39 180 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -43 224 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -969% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 4898 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 39 180 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku