Systemy zarządzania eksploatacją|Oświetlenie LED – oszczędności energetyczne|Audyty energetyczne – identyfikacja obszarów poprawy|Obliczanie śladu węglowego organizacji|Usługi w zakresie Białych Certyfikatów
Energy and Maintenance Solutions sp. z o.o. to firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną, co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji budynków i instalacji. Organizacja oferuje szeroki wachlarz usług, w tym systemy zarządzania eksploatacją, oświetlenie LED, audyty energetyczne oraz obliczenia śladu węglowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych materiałów, przedsiębiorstwo dąży do zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązań. Zespół firmy, który od 2006 roku uczestniczy w proekologicznych projektach, składa się z ekspertów z różnych dziedzin, co zapewnia kompleksową obsługę i dostosowanie usług do indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowo, Energy and Maintenance Solutions prowadzi działania związane z pozyskiwaniem Białych Certyfikatów, co wspiera klientów w efektywnym zarządzaniu energią oraz spełnianiu wymogów prawnych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Energy AND Maintenance Solutions osiągnęła 608 136 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 511 183 zł. Pozostałe przychody to 96 953 zł.
Całkowite koszty wyniosły 493 308 zł.
Zysk netto wyniósł 17 874 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 76 017 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 608 136 zł w 2025 roku. • 1 489 975 zł w 2024 roku. • 569 321 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2234 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 17 874 zł w 2025 roku. • 193 715 zł w 2024 roku. • -79 868 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Energy AND Maintenance Solutions wynosi 1 628 177 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
178 744 zł a 6 140 030 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 203 522 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 628 177 zł w 2025 roku. • 2 906 026 zł w 2024 roku. • 1 372 111 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Energy AND Maintenance Solutions.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Energy AND Maintenance Solutions wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,180% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Energy AND Maintenance Solutions wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Energy AND Maintenance Solutions charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Energy AND Maintenance Solutions wynosi 65 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 4 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 307 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 4 tys. zł a 307 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
8 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 65 tys. zł w 2025 roku. • 85 tys. zł w 2024 roku. • 41 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 4 tys. zł w 2025 roku. • 31 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 307 tys. zł w 2025 roku. • 303 tys. zł w 2024 roku. • 265 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
86 000
zł.
Koszty operacyjne Energy AND Maintenance Solutions wyniosły
366 631
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
10 750 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 86 000 zł w 2025 roku • 119 362 zł w 2024 roku • 40 000 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2025 roku •
11% w 2024 roku •
8% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Energy AND Maintenance Solutions wyniosła 1 676 564 zł.
a
ktywa obrotowe to 193 450 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 1 483 115 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 676 564 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 535 008 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 141 557 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 209 571 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 676 564 zł w 2025 roku. • 1 664 277 zł w 2024 roku. • 1 464 225 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 28%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Energy AND Maintenance Solutions wyniosły 141 557 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 676 564 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 17 695 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 141 557 zł w 2025 roku • 147 143 zł w 2024 roku • 140 807 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 8% w 2025 roku • 9% w 2024 roku • 10% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Energy AND Maintenance Solutions wykazała przychody na poziomie 608 136 zł.
Organizacja zarobiła 17 907 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 33 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 17 874 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 4 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 33 zł w 2025 roku • 8455 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Energy AND Maintenance Solutions wykazała zysk netto większy niż 49% organizacji z branży "Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 54% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 38% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 49% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 54% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 80% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 28% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 38% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 67 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 90 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-67
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies.16-04-2026
2024
+20 dni04-08-2025
2023
−1 mies. 23 dni23-05-2024
2022
−3 mies. 10 dni06-04-2023
2021
−3 mies. 19 dni28-06-2022
2020
−5 mies. 21 dni27-04-2021
2019
−17 dni28-09-2020
2018
−18 dni27-06-2019
2017
−2 mies. 6 dni10-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Roguski Tomasz posiada 960
udziałów,
które stanowią
96.0% firmy.