Organizacja Rima osiągnęła 18 771 554 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 18 771 554 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 18 578 655 zł.
Zysk netto wyniósł 192 898 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 749 415 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 18 771 554 zł w 2023 roku. • 20 823 504 zł w 2022 roku. • 26 608 255 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 36 205 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 192 898 zł w 2023 roku. • 448 880 zł w 2022 roku. • 553 247 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rima wynosi 14 626 386 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 340 424 zł a 46 928 884 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 495 430 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 14 626 386 zł w 2023 roku. • 16 873 604 zł w 2022 roku. • 20 845 764 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rima wynosi 369 tys. zł.
EBITDA Rima wynosi 387 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
55 555 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 368 712 zł w
2023 roku. • 645 335 zł w
2022 roku. • 783 680 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
57 648 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 387 393 zł w
2023 roku. • 661 089 zł w
2022 roku. • 795 663 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Rima mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 1 os. w 2022 roku. • 1 os. w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rima wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2023 roku. • 2,84% w 2022 roku. • 2,82% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rima wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,043% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2023 roku. • 0,05% w 2022 roku. • 0,05% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Rima charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rima wynosi 398 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 39 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 751 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 39 tys. zł a 751 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
48 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 398 tys. zł w 2023 roku. • 419 tys. zł w 2022 roku. • 456 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 39 tys. zł w 2023 roku. • 90 tys. zł w 2022 roku. • 111 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 751 tys. zł w 2023 roku. • 833 tys. zł w 2022 roku. • 1,06 mln zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
379 956
zł.
Koszty operacyjne Rima wyniosły
18 402 842
zł.
Wynagrodzenia stanowią
2%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
43 877 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 379 956 zł w 2023 roku • 319 834 zł w 2022 roku • 247 250 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
2% w 2023 roku •
2% w 2022 roku •
1% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rima wyniosła 2 821 692 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 820 857 zł.
a
ktywa trwałe to 835 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 821 692 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 034 460 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 787 232 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 278 035 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 821 692 zł w 2023 roku. • 2 682 908 zł w 2022 roku. • 2 236 060 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 7%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 11%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rima wyniosły 1 034 460 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 821 692 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 37%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 10 629 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 034 460 zł w 2023 roku • 1 088 574 zł w 2022 roku • 1 044 142 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 7.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 37% w 2023 roku • 41% w 2022 roku • 47% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rima wykazała przychody na poziomie 18 771 554 zł.
Organizacja zarobiła 239 664 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 46 766 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 192 898 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 7794 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 46 766 zł w 2023 roku • 108 233 zł w 2022 roku • 132 466 zł w 2021 roku