SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1)W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO PRAWO DO REPREZENTACJI SPÓŁKI PRZYSŁUGUJE JEDNEMU CZŁONKÓW ZARZĄDU. 2)W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM
Organizacja European Solutions osiągnęła 2 058 348 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 058 348 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 959 171 zł.
Zysk netto wyniósł 99 177 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 23 838 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 058 348 zł w 2025 roku. • 1 713 628 zł w 2024 roku. • 2 165 543 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 41 136 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 99 177 zł w 2025 roku. • -368 893 zł w 2024 roku. • 523 696 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji European Solutions wynosi 2 441 287 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
672 348 zł a 5 145 869 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 148 562 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 441 287 zł w 2025 roku. • 1 740 384 zł w 2024 roku. • 4 413 114 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT European Solutions wynosi 107 tys. zł.
EBITDA European Solutions wynosi 206 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
24 536 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 107 352 zł w
2025 roku. • -355 974 zł w
2024 roku. • 546 715 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
31 116 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 206 176 zł w
2025 roku. • -257 289 zł w
2024 roku. • 624 333 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie European Solutions wynosi 5 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 5 os. w 2025 roku. • 5 os. w 2024 roku. • 5 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji European Solutions wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji European Solutions wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,071% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,21% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
European Solutions charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla European Solutions wynosi 104 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 16 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 266 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 16 tys. zł a 266 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
13 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 104 tys. zł w 2025 roku. • 58 tys. zł w 2024 roku. • 144 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 16 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 65 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 266 tys. zł w 2025 roku. • 198 tys. zł w 2024 roku. • 293 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 397 925
zł.
Koszty operacyjne European Solutions wyniosły
1 950 996
zł.
Wynagrodzenia stanowią
72%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
30 777 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 397 925 zł w 2025 roku • 1 456 643 zł w 2024 roku • 1 128 513 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
72% w 2025 roku •
70% w 2024 roku •
70% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów European Solutions wyniosła 1 166 227 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 030 516 zł.
a
ktywa trwałe to 135 711 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 166 227 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 269 763 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 896 464 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -113 049 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 166 227 zł w 2025 roku. • 1 132 476 zł w 2024 roku. • 1 759 149 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 11%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 281.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania European Solutions wyniosły 269 763 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 166 227 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 23%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -223 824 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 269 763 zł w 2025 roku • 335 189 zł w 2024 roku • 592 970 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 9.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 23% w 2025 roku • 30% w 2024 roku • 34% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja European Solutions wykazała przychody na poziomie 2 058 348 zł.
Organizacja zarobiła 99 177 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 99 177 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -3510 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 6837 zł w 2023 roku
Organizacja European Solutions wykazała zysk netto większy niż 77% organizacji z branży "Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 81% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 77% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 81% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 71% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 63 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-63
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−2 mies. 4 dni12-05-2025
2023
−1 mies. 10 dni05-06-2024
2022
−1 mies. 22 dni24-05-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−3 mies. 5 dni12-07-2021
2019
−3 mies. 21 dni26-06-2020
2018
−21 dni24-06-2019
2017
−6 dni09-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Luma Holding Limited posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 10.12.2020 jest Luma Holding Limited kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 01.12.2016 do 10.12.2020
był Luma Investment kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 13.08.2014 do 01.12.2016 najwięcej udziałów posiadał Doseyrol Holdings Limited. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.