Szkolenia z JIRA – indywidualne i grupowe|Wdrożenia i wsparcie z zakresu DevOps|Testy bezpieczeństwa aplikacji zgodne z OWASP|Administracja systemami w chmurze i na serwerach fizycznych|Usługi realizowane od 2009 roku z wysokim wskaźnikiem zadowolenia klientów
Draftway to polska firma działająca na rynku od 2009 roku, która specjalizuje się w dostarczaniu usług związanych z aplikacjami internetowymi oraz bezpieczeństwem IT. Organizacja skupia się na czterech głównych obszarach: szkoleniach z JIRA, wdrożeniach i wsparciu metodologii DevOps, audytach bezpieczeństwa aplikacji, a także administracji systemami SysOps. W codziennej pracy Draftway korzysta z bogatego doświadczenia zdobytego przez zespół w branży, obejmującego lakonotowanie i zarządzanie w spółkach notowanych na warszawskiej giełdzie. Misją Draftway jest stworzenie globalnej marki, otwartej na innowacje techniczne. Dzięki partnerskim relacjom z klientami i dostosowanym rozwiązaniom, firma osiągnęła znaczące osiągnięcia, w tym 99% satysfakcji wśród klientów oraz ponad 100 zakończonych projektów. Draftway nieustannie dąży do zadowolenia swoich klientów poprzez profesjonalizm, otwartość i rzetelność.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Draftway osiągnęła 242 295 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 242 295 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 182 920 zł.
Zysk netto wyniósł 59 375 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 17 841 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 242 295 zł w 2025 roku. • 184 851 zł w 2024 roku. • 227 602 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 11 400 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 59 375 zł w 2025 roku. • -49 240 zł w 2024 roku. • 27 769 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Draftway wynosi 471 043 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
72 014 zł a 831 244 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 41 254 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 471 043 zł w 2025 roku. • 150 718 zł w 2024 roku. • 327 226 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Draftway.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Draftway wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Draftway wynosi 0,01%. To oznacza, że firma ma szansę 0,01% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,01% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Draftway charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Draftway wynosi 14 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 7 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 28 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 7 tys. zł a 28 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 14 tys. zł w 2025 roku. • 1 tys. zł w 2024 roku. • 12 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 7 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 28 tys. zł w 2025 roku. • 7 tys. zł w 2024 roku. • 30 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
71 381
zł.
Koszty operacyjne Draftway wyniosły
179 058
zł.
Wynagrodzenia stanowią
40%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-1834 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 71 381 zł w 2025 roku • 91 219 zł w 2024 roku • 107 415 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
3.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
40% w 2025 roku •
39% w 2024 roku •
54% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Draftway wyniosła 117 722 zł.
a
ktywa obrotowe to 102 716 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 15 006 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 117 722 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 96 019 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 21 703 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1213 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 117 722 zł w 2025 roku. • 65 875 zł w 2024 roku. • 95 363 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 50%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 62%.
Marża operacyjna wyniosła 26%.
Marża netto wyniosła 25%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Draftway wyniosły 21 703 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 117 722 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 18%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1650 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 21 703 zł w 2025 roku • 29 230 zł w 2024 roku • 9478 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 18% w 2025 roku • 44% w 2024 roku • 10% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Draftway wykazała przychody na poziomie 242 295 zł.
Organizacja zarobiła 61 252 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1877 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 59 375 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 3% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 235 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1877 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 834 zł w 2023 roku