Organizacja M.P.BUD osiągnęła 30 434 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 30 434 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 17 784 zł.
Zysk netto wyniósł 12 650 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -544 228 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 30 434 zł w 2018 roku. • 574 662 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 7649 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 12 650 zł w 2018 roku. • 5001 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji M.P.BUD wynosi 778 756 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
45 651 zł a 3 775 279 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 322 735 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 778 756 zł w 2018 roku. • 1 101 491 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT M.P.BUD wynosi 15 tys. zł.
EBITDA M.P.BUD wynosi 15 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
7615 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 14 882 zł w
2018 roku. • 7267 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
7615 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 14 882 zł w
2018 roku. • 7267 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie M.P.BUD wynosi 1 osobę.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2018 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji M.P.BUD wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji M.P.BUD wynosi 0,40%. To oznacza, że firma ma szansę 0,40% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,140% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,40% w 2018 roku. • 0,26% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
M.P.BUD charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla M.P.BUD wynosi 84 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 307 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 307 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 5 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 84 tys. zł w 2018 roku. • 88 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2018 roku. • 1 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 307 tys. zł w 2018 roku. • 302 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne M.P.BUD wyniosły
15 552
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-32 495 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2018 roku • 32 495 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
5.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2018 roku •
6% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów M.P.BUD wyniosła 2 829 183 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 762 930 zł.
a
ktywa trwałe to 66 253 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 829 183 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 885 364 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 943 820 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 43 382 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 829 183 zł w 2018 roku. • 2 785 801 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 49%.
Marża netto wyniosła 42%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 48 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 41 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania M.P.BUD wyniosły 1 885 364 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 829 183 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 67%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 30 732 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 885 364 zł w 2018 roku • 1 854 632 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 67% w 2018 roku • 67% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja M.P.BUD wykazała przychody na poziomie 30 434 zł.
Organizacja zarobiła 14 882 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2232 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 12 650 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 15% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1349 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2232 zł w 2018 roku • 883 zł w 2017 roku
Organizacja M.P.BUD wykazała zysk netto większy niż 67% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 46% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 72% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 46% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 79% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był wyższy niż 54% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 72% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2018 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 1 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 5 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-1
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
−5 dni10-07-2019
2017
+2 dni17-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Potalivo Pasqualino posiada 51
udziałów,
które stanowią
51.0% firmy.
Tomasik Michał posiada 49
udziałów,
które stanowią
49.0% firmy.