SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: 1. DYREKTOR ZARZĄDU SPÓŁKI - W SPRAWACH BIEŻACYCH SPÓŁKI ORAZ W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH KTÓRYCH WARTOŚĆ NIE PRZEKRACZA KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO. 2. W POZOSTAŁYCH SPRAWACH MAJĄTKOWYCH DYREKTOR ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z JEDNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU.
Organizacja Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej osiągnęła 962 523 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 962 522 zł. Pozostałe przychody to 1 zł.
Całkowite koszty wyniosły 955 810 zł.
Zysk netto wyniósł 6712 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 43 706 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 962 523 zł w 2025 roku. • 832 364 zł w 2024 roku. • 790 430 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -1185 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6712 zł w 2025 roku. • -4583 zł w 2024 roku. • 36 358 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wynosi 686 321 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
17 788 zł a 2 406 309 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 22 927 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 686 321 zł w 2025 roku. • 567 663 zł w 2024 roku. • 688 599 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wynosi 8 tys. zł.
EBITDA Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wynosi 11 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
1327 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 7524 zł w
2025 roku. • -4555 zł w
2024 roku. • 39 429 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
914 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 10 824 zł w
2025 roku. • -1805 zł w
2024 roku. • 55 429 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wynosi 13 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 39 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 39 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
0 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 13 tys. zł w 2025 roku. • 10 tys. zł w 2024 roku. • 13 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 39 tys. zł w 2025 roku. • 33 tys. zł w 2024 roku. • 32 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
282 799
zł.
Koszty operacyjne Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wyniosły
954 998
zł.
Wynagrodzenia stanowią
30%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-2584 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 282 799 zł w 2025 roku • 277 605 zł w 2024 roku • 262 085 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
2.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
30% w 2025 roku •
33% w 2024 roku •
35% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wyniosła 65 143 zł.
a
ktywa obrotowe to 54 693 zł.
a
ktywa trwałe to 10 450 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 65 143 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 41 425 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 23 718 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 3216 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 65 143 zł w 2025 roku. • 58 773 zł w 2024 roku. • 60 197 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 10%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 28%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wyniosły 41 425 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 65 143 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 64%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5178 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 41 425 zł w 2025 roku • 41 768 zł w 2024 roku • 38 581 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 64% w 2025 roku • 71% w 2024 roku • 64% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wykazała przychody na poziomie 962 523 zł.
Organizacja zarobiła 6712 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 6712 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 2833 zł w 2023 roku
Organizacja Zakład Mechanizacji W Stradomii Wierzchniej wykazała zysk netto większy niż 54% organizacji z branży "Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 62% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 62% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 33% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 60% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 382 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+382
dni względem terminu
6
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2024
−3 mies. 18 dni29-03-2025
2023
−19 dni26-06-2024
2022
+31 mies. 21 dni20-02-2026
2021
+40 mies. 24 dni20-02-2026
2020
+52 mies. 29 dni20-02-2026
2019
−1 mies. 29 dni17-08-2020
2018
−16 dni29-06-2019
2017
−16 dni29-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Krzak Michał posiada 18
udziałów,
które stanowią
45.0% firmy.
Lempert Jacek posiada 12
udziałów,
które stanowią
30.0% firmy.
Największym udziałowcem od 07.08.2008 jest Krzak Michał kontrolujący 45% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 04.05.2006 do 07.08.2008: • Lempert Jacek (30% udziałów) • Krzak Tadeusz (30% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 10.02.2004 do 04.05.2006: • Lempert Jacek (30% udziałów) • Krzak Tadeusz (30% udziałów)