Produkcja sztucznych zębów akrylowych i materiałów protetycznych.|Dystrybucja trójwarstwowych zębów Major Super Lux.|Oferowanie kompleksowego wyposażenia dla gabinetów dentystycznych i laboratoriów protetycznych.|Ścisłe przestrzeganie międzynarodowych norm jakości z certyfikatami CE.|Funkcjonalny sklep internetowy dla łatwych zakupów.
Firma Major PL Sp. z o.o. to renomowany producent materiałów protetycznych, działający na rynku od 2003 roku. Jej oferta obejmuje sztuczne zęby akrylowe, w tym innowacyjne trójwarstwowe zęby Major Super Lux. Firma cieszy się uznaniem wśród dentystów oraz laboratoriów protetycznych dzięki wysokiej jakości swoich produktów, które przeznaczone są zarówno do prostych zastosowań, jak i zaawansowanych procedur stomatologicznych. Współpracując z włoską firmą MAJOR, która powstała w 1960 roku w Turynie, Major PL dostarcza materiały najwyższej jakości, spełniające międzynarodowe standardy. Dbałość o jakość potwierdzają certyfikaty CE oraz rygorystyczne kontrole produkcji. Misją firmy jest dostarczanie niezawodnych materiałów, dzięki czemu gabinety dentystyczne mogą oferować pacjentom profesjonalną opiekę. Major PL nieustannie rozwija swoją ofertę i wprowadza nowoczesne rozwiązania, a ich internetowy sklep oraz przystępne ceny czynią zakupy wygodnymi i atrakcyjnymi. Historia firmy pokazuje zarówno doświadczenie w branży, jak i silne zaangażowanie w innowacje oraz dostosowywanie się do potrzeb klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Major PL osiągnęła 3 295 526 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 151 768 zł. Pozostałe przychody to 143 758 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 138 106 zł.
Zysk netto wyniósł 13 662 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 234 417 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 295 526 zł w 2024 roku. • 3 007 133 zł w 2023 roku. • 3 025 887 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1952 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 13 662 zł w 2024 roku. • 219 169 zł w 2023 roku. • 370 403 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Major PL wynosi 2 962 027 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
136 620 zł a 8 238 815 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 265 565 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 962 027 zł w 2024 roku. • 3 604 076 zł w 2023 roku. • 4 152 308 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Major PL wynosi 144 tys. zł.
EBITDA Major PL wynosi 147 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
6132 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 143 758 zł w
2024 roku. • 240 599 zł w
2023 roku. • 408 582 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
4987 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 147 303 zł w
2024 roku. • 242 372 zł w
2023 roku. • 408 582 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Major PL mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Major PL wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Major PL wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,044% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku. • 0,05% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Major PL charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Major PL wynosi 128 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 327 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 327 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
16 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 128 tys. zł w 2024 roku. • 136 tys. zł w 2023 roku. • 138 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2024 roku. • 36 tys. zł w 2023 roku. • 61 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 327 tys. zł w 2024 roku. • 332 tys. zł w 2023 roku. • 305 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
293 216
zł.
Koszty operacyjne Major PL wyniosły
3 008 010
zł.
Wynagrodzenia stanowią
10%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
9451 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 293 216 zł w 2024 roku • 317 043 zł w 2023 roku • 278 674 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
10% w 2024 roku •
11% w 2023 roku •
11% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Major PL wyniosła 1 688 844 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 674 964 zł.
a
ktywa trwałe to 13 880 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 688 844 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 741 695 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 947 150 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 112 909 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 688 844 zł w 2024 roku. • 1 742 852 zł w 2023 roku. • 1 607 834 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Major PL wyniosły 741 695 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 688 844 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 44%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -34 325 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 741 695 zł w 2024 roku • 779 327 zł w 2023 roku • 736 583 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 9.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 44% w 2024 roku • 45% w 2023 roku • 46% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Major PL wykazała przychody na poziomie 3 295 526 zł.
Organizacja zarobiła 158 538 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 144 876 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 13 662 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 91% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 20 697 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 144 876 zł w 2024 roku • 23 725 zł w 2023 roku • 37 569 zł w 2022 roku
Organizacja Major PL wykazała zysk netto większy niż 45% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów medycznych, włączając ortopedyczne, prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 90% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.06%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 45% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 72% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 72% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 51% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.06%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 27 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 5 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-27
dni względem terminu
6
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−5 dni10-07-2025
2023
−7 dni08-07-2024
2022
+2 dni17-07-2023
2021
−1 mies. 7 dni08-09-2022
2020
−1 mies. 9 dni06-09-2021
2019
−2 mies. 19 dni28-07-2020
2018
−1 mies. 23 dni23-05-2019
2017
+1 dni16-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Major Prodotti Dentari S.p.a. posiada 25
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Major Cz S.r.o. posiada 25
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Płaza Bogdan posiada 12
udziałów,
które stanowią
12.0% firmy.
Wąsik Dorota posiada b.d.
udziałów,
które stanowią
NaN% firmy.
Wąsik Marta posiada b.d.
udziałów,
które stanowią
NaN% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Major Cz S.r.o. (25% udziałów) • Broszkiewicz Jerzy (25% udziałów) • Major Prodotti Dentari S.p.a. (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 15.06.2010 do 28.04.2021: • Major Cz S.r.o. (25% udziałów) • Broszkiewicz Jerzy (25% udziałów) • Major Prodotti Dentari S.p.a. (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 24.07.2006 do 15.06.2010: • Wąsik Teresa (25% udziałów) • Major Cz S.r.o. (25% udziałów) • Broszkiewicz Jerzy (25% udziałów) • Major Prodotti Dentari S.p.a. (25% udziałów)