SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU - JEDNOOSOBOWO DO KWOTY NIEPRZEKRACZAJĄCEJ 20% KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO SPÓŁKI. 2. W POZOSTAŁYCH PRZYPADKACH - DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM, ALBO DWAJ PROKURENCI ŁĄCZNIE.
Organizacja Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe osiągnęła 4 478 697 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 441 848 zł. Pozostałe przychody to 36 848 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 911 336 zł.
Zysk netto wyniósł 1 530 512 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 87 709 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 478 697 zł w 2025 roku. • 4 285 097 zł w 2024 roku. • 4 831 485 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 195 682 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 530 512 zł w 2025 roku. • 1 373 554 zł w 2024 roku. • 2 066 703 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wynosi 12 193 541 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 085 694 zł a 21 427 172 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 777 780 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 12 193 541 zł w 2025 roku. • 11 768 923 zł w 2024 roku. • 15 425 638 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wynosi 1,65 mln zł.
EBITDA Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wynosi 1,7 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
215 251 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 653 956 zł w
2025 roku. • 1 445 698 zł w
2024 roku. • 2 203 276 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
217 691 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 701 479 zł w
2025 roku. • 1 495 033 zł w
2024 roku. • 2 244 847 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wynosi 471 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 134 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,14 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 134 tys. zł a 1,14 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 471 tys. zł w 2025 roku. • 496 tys. zł w 2024 roku. • 614 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 134 tys. zł w 2025 roku. • 129 tys. zł w 2024 roku. • 145 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,14 mln zł w 2025 roku. • 1,28 mln zł w 2024 roku. • 1,55 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wyniosły
2 787 892
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wyniosła 4 424 629 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 554 849 zł.
a
ktywa trwałe to 869 780 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 424 629 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 310 371 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 114 259 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -45 597 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 424 629 zł w 2025 roku. • 5 097 188 zł w 2024 roku. • 5 605 087 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 35%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 37%.
Marża operacyjna wyniosła 37%.
Marża netto wyniosła 34%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wyniosły 310 371 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 424 629 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 7%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 15 668 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 310 371 zł w 2025 roku • 539 888 zł w 2024 roku • 354 638 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 7% w 2025 roku • 11% w 2024 roku • 6% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wykazała przychody na poziomie 4 478 697 zł.
Organizacja zarobiła 1 690 788 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 160 276 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 530 512 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 20 035 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 160 276 zł w 2025 roku • 137 742 zł w 2024 roku • 208 199 zł w 2023 roku
Organizacja Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe wykazała zysk netto większy niż 67% organizacji z branży "Wytwarzanie produktów przemiału zbóż".
Organizacja wykazała przychód większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 60% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 29% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 38% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 35% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 60% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 115 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-115
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−3 mies. 13 dni03-04-2025
2023
−3 mies. 14 dni02-04-2024
2022
−3 mies. 18 dni29-03-2023
2021
−6 mies. 18 dni31-03-2022
2020
−6 mies. 11 dni07-04-2021
2019
−6 mies. 11 dni07-04-2020
2018
−3 mies. 6 dni10-04-2019
2017
+2 mies.13-09-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Nejmant Artur posiada 760
udziałów,
które stanowią
10.6% firmy.