Organizacja Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich osiągnęła 9 107 962 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 903 038 zł. Pozostałe przychody to 204 924 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 505 897 zł.
Zysk netto wyniósł 6 397 140 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 862 216 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9 107 962 zł w 2025 roku. • 8 209 668 zł w 2024 roku. • 4 010 196 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 792 475 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6 397 140 zł w 2025 roku. • 5 255 910 zł w 2024 roku. • 884 331 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wynosi 38 663 939 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7 003 403 zł a 89 559 964 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 4 373 246 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 38 663 939 zł w 2025 roku. • 32 446 977 zł w 2024 roku. • 8 849 830 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wynosi 6,19 mln zł.
EBITDA Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wynosi 6,3 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
764 936 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 6 194 383 zł w
2025 roku. • 5 227 106 zł w
2024 roku. • 898 349 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
743 773 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 6 296 420 zł w
2025 roku. • 5 416 781 zł w
2024 roku. • 1 235 772 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wynosi 6 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 6 os. w 2025 roku. • 6 os. w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wynosi 0,17%. To oznacza, że firma ma szansę 0,17% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,17% w 2025 roku. • 0,13% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wynosi 1,3 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 273 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,1 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 273 tys. zł a 3,1 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
141 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,3 mln zł w 2025 roku. • 1,09 mln zł w 2024 roku. • 366 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 273 tys. zł w 2025 roku. • 246 tys. zł w 2024 roku. • 120 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,1 mln zł w 2025 roku. • 2,55 mln zł w 2024 roku. • 900 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 549 018
zł.
Koszty operacyjne Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wyniosły
2 708 655
zł.
Wynagrodzenia stanowią
57%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
97 509 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 549 018 zł w 2025 roku • 1 390 554 zł w 2024 roku • 1 417 260 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
57% w 2025 roku •
47% w 2024 roku •
46% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wyniosła 9 557 950 zł.
a
ktywa obrotowe to 9 080 887 zł.
a
ktywa trwałe to 477 063 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 557 950 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 220 079 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9 337 871 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 810 377 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9 557 950 zł w 2025 roku. • 8 152 105 zł w 2024 roku. • 3 886 698 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 67%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 69%.
Marża operacyjna wyniosła 70%.
Marża netto wyniosła 70%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wyniosły 220 079 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 557 950 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -27 670 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 220 079 zł w 2025 roku • 218 474 zł w 2024 roku • 367 978 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 2% w 2025 roku • 3% w 2024 roku • 9% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wykazała przychody na poziomie 9 107 962 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Spółdzielnia Kółek Rolniczych Z Siedzibą W Ząbkowicach Śląskich wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Pozyskiwanie drewna".
Organizacja wykazała przychód większy niż 82% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 5%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 82% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 5%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 61 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 77 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-61
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 17 dni29-04-2026
2024
−2 mies. 22 dni24-04-2025
2023
−2 mies. 22 dni24-04-2024
2022
−16 dni29-06-2023
2021
−18 dni27-09-2022
2020
−3 mies. 23 dni24-06-2021
2019
−3 mies. 16 dni01-07-2020
2018
−1 mies. 10 dni05-06-2019
2017
−16 dni29-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki