MIEJSKA PRZYCHODNIA ZDROWIA W SUCHEJ BESKIDZKIEJ
KRS 0000032831 NIP 5521422404 REGON 072127871

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
5 mln
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
7,3 mln
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
859 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
12 mln
Branża główna: Praktyka lekarska ogólna
Info
Województwo
MAŁOPOLSKIE
Miejscowość
SUCHA BESKIDZKA
Adres
HANDLOWA, 1
Kod pocztowy
34-200
Rejestracja
2001-08-16
Strona www
Email
mpz@mpzsucha.pl
Forma prawna
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
Forma własności
WŁASNOŚĆ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO LUB SAMORZĄDOWYCH OSÓB PRAWNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Cel działania
-UDZIELANIE PORAD LEKARSKICH W RAMACH ZGŁASZALNOŚCI I PORAD W DOMU CHOREGO -DOKONYWANIE OCENY STANU ZDROWIA LUDNOŚCI REJONU ORAZ OKREŚLENIE POTRZEB W ZAKRESIE ICH ZASPOKAJANIA -OBJĘCIE OPIEKĄ ZAPOBIEGAWCZĄ POPULACJI WIEKU ROZWOJOWEGO, KOBIET W CIĄŻY, PORODU I POŁOGU ORAZ CHORYCH WYMAGAJĄCYCH OPIEKI MEDYCZNEJ -PROWADZENIE CZYNNEGO PORADNICTWA -ORZEKANIE O STANIE ZDROWIA, A TYM SAMYM O CZASOWEJ NIEZDOLNOŚCI DO PRACY -PROWADZENIE NADZORU SANITARNEGO, ZAPOBIEGAWCZEGO I SZERZENIE OŚWIATY ZDROWOTNEJ, W SZCZEGÓLNOŚCI PROWADZENIE SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH -ORGANIZOWANIE INNYCH FORM OPIEKI MEDYCZNEJ W SYTUACJACH AWARYJNYCH (KLĘSKI ŻYWIOŁOWE, KATASTROFY, EPIDEMIE).
Podstawowa opieka zdrowotna|Szeroki wachlarz poradni specjalistycznych|Programy profilaktyczne i szczepienia|Koordynowana opieka diabetologiczna|Wsparcie z funduszy grantowych

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej osiągnęła 7 308 230 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 7 177 819 zł. Pozostałe przychody to 130 412 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 6 448 760 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 859 470 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 814 811 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 7 308 230 zł w 2024 roku.
• 6 465 033 zł w 2023 roku.
• 5 678 608 zł w 2022 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 141 808 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 859 470 zł w 2024 roku.
• 627 839 zł w 2023 roku.
• 575 855 zł w 2022 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wynosi 11 951 538 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 3 641 503 zł a 19 421 352 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 458 179 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 11 951 538 zł w 2024 roku.
• 10 035 780 zł w 2023 roku.
• 9 035 180 zł w 2022 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wynosi 729 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 96 391 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 729 058 zł w 2024 roku.
• 470 282 zł w 2023 roku.
• 536 277 zł w 2022 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej mieści się w przedziale 10 - 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie maleje w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 10 - 50 os. (szac.) w 2024 roku.
• 10 - 50 os. (szac.) w 2023 roku.
• 10 - 50 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.


Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wynosi 0,00%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,00% w 2024 roku.
• 0,00% w 2023 roku.
• 0,00% w 2022 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wynosi 556 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 109 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,58 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 109 tys. zł a 1,58 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 56 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 556 tys. zł w 2024 roku.
• 483 tys. zł w 2023 roku.
• 443 tys. zł w 2022 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 109 tys. zł w 2024 roku.
• 71 tys. zł w 2023 roku.
• 80 tys. zł w 2022 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 1,58 mln zł w 2024 roku.
• 1,4 mln zł w 2023 roku.
• 1,28 mln zł w 2022 roku.

Wynagrodzenia

Brak danych o wynagrodzeniach.


Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wyniosła 5 042 596 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa trwałe to 344 424 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 4 698 173 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 042 596 zł.
icon custom:bullet-chevron
k
apitał (fundusz) własny to 4 855 338 zł.
icon custom:bullet-chevron
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 187 258 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 406 418 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 463 655 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 5 042 596 zł sumy bilansowej i 4 855 338 zł kapitału własnego w 2024 roku.
• 4 414 986 zł sumy bilansowej i 4 285 868 zł kapitału własnego w 2023 roku.
• 4 229 761 zł sumy bilansowej i 3 928 029 zł kapitału własnego w 2022 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 17,04%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 17,7%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 10,16%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 11,76%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punkt procentowy rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wyniosły 187 258 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 042 596 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3,7%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 57 237 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 187 258 zł w 2024 roku
• 129 118 zł w 2023 roku
• 301 732 zł w 2022 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 1,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 4% w 2024 roku
• 3% w 2023 roku
• 7% w 2022 roku

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wynosi 25,09 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 21,42, czyli same środki pieniężne pokrywają 2142% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (4 698 173 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (187 258 zł) o 4 510 914 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 5,97 rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 25,09 w 2024 roku
• 31,92 w 2023 roku
• 13,15 w 2022 roku

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wynosi 36 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 10 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 25 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 677 589 zł, z czego 677 589 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 36 dni w 2024 roku
• 35 dni w 2023 roku
• 44 dni w 2022 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie jest w układzie kalkulacyjnym - koszty dzielą się według miejsca powstania (produkcja, sprzedaż, zarząd), a nie rodzaju.
icon custom:bullet-chevron
Przychody netto ze sprzedaży wynoszą 6 954 928 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów: 5 468 330 zł (79% przychodów).
icon custom:bullet-chevron
Koszty ogólnego zarządu: 863 303 zł (12% przychodów).
icon custom:bullet-chevron
Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów wynosiły:
• 5,5 mln zł w 2024 roku
• 4,9 mln zł w 2023 roku
• 4,5 mln zł w 2022 roku
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania są w układzie kalkulacyjnym, który nie podaje sumy kosztów - wykres pokazuje osobno trzy pozycje druku (koszty sprzedanych produktów, koszty sprzedaży i koszty ogólnego zarządu), bez sumy nad słupkiem i bez "pozostałych". Pozycji spoza tej trójki układ nie wykazuje wprost.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wykazała przychody na poziomie 7 308 230 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 87 zł w 2023 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Praktyka lekarska ogólna".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 81% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 88% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 9% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 72% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 64% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 61% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 48% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,04%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 81% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 88% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 9% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0,04%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant kalkulacyjny 19 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży produktów i towarów, w tym: 6 954 927,74
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 6 954 927,74
B. Koszty sprzedanych produktów i towarów, w tym: 5 468 330,22
I. Koszt wytworzenia sprzedanych produktów 5 468 330,22
C. Zysk (strata) brutto ze sprzedaży (A–B) 1 486 597,52
E. Koszty ogólnego zarządu 863 302,62
F. Zysk (strata) ze sprzedaży (C–D–E) 623 294,90
G. Pozostałe przychody operacyjne 222 890,93
IV. Inne przychody operacyjne 222 890,93
H. Pozostałe koszty operacyjne 117 127,40
III. Inne koszty operacyjne 117 127,40
I. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (F+G–H) 729 058,43
J. Przychody finansowe 130 411,73
II. Odsetki, w tym: 130 411,73
K. Koszty finansowe 0,00
I. Odsetki, w tym: 0,00
L. Zysk (strata) brutto (I+J–K) 859 470,16
M. Podatek dochodowy 0,00
O. Zysk (strata) netto (L–M–N) 859 470,16

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Miejska Przychodnia Zdrowia W Suchej Beskidzkiej składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 4 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 42 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 20 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2024
−20 dni
2023
+4 dni
2022
−26 dni
2021
−3 mies. 4 dni
2020
−4 mies.
2018
+4 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja


Podobne organizacje do MIEJSKA PRZYCHODNIA ZDROWIA W SUCHEJ BESKIDZKIEJ