SANTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0001172956 NIP 7952586896 REGON 541726442

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
4,9 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
19,2 mln
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
349 tys.
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
14 mln
zł
Info
Województwo
PODKARPACKIE
Miejscowość
PRZEMYŚL
Adres
UL. GRUNWALDZKA, 43
Kod pocztowy
37-700
Rejestracja
2025-05-15
Kapitał zakładowy
30000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ ZAGRANICZNA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Santura osiągnęła 19 218 215 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 19 082 452 zł. Pozostałe przychody to 135 763 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 18 868 971 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 349 244 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 19 218 215 zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 349 244 zł w 2025 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Santura wynosi 13 958 711 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 282 043 zł a 46 245 152 zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 13 958 711 zł w 2025 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Santura wynosi 350 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 349 626 zł w 2025 roku.

Zatrudnienie

Brak danych o zatrudnieniu.


Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie dotyczące organizacji Santura.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 27 maja 2025 (MSiG nr 101/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1 obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenie Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 420448. SANTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001172956. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.05.2025. [RZ.XII NS-REJ.KRS/9938/25/736]
    MSiG 101/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: RZ.XII NS-REJ.KRS/9938/25/736 Nr ogłoszenia: 420448
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 15.05.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. SANTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmio 1. kraj POLSKA województwo PODKARPACKIE powiat PRZEMYŚL gmina PRZEMYŚL miejscowość PRZEMYŚL 2. miejscowość PRZEMYŚL ulica UL. GRUNWALDZKA nr domu 43 nr lokalu 3AP kod pocztowy 37-700 poczta PRZEMYŚL kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 14.05.2025 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. SHUKLIN 2. MYKOLA 3. [ukryto] 5. 150 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 15.000,00 ZŁ. 6. NIE 2 1. FOMENKO 2. NATALIIA 3. [ukryto] 5. 150 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 15.000,00 ZŁ. 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 30000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE. PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. SHUKLIN 2. MYKOLA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 14 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ HURTOWĄ MASZYN, URZĄDZEŃ PRZEMYSŁOWYCH, STATKÓW I SAMOLOTÓW 1 2. 46 HANDEL HURTOWY 2 2. 47 HANDEL DETALICZNY 3 2. 49TRANSPORT LĄDOWY ORAZTRANSPORT RUROCIĄGOWY 4 2. 52 MAGAZYNOWANIE, PRZECHOWYWANIE I DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT 5 2. 70 2 DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA 6 2. 82 99 POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 7 2. 26 3 PRODUKCJA SPRZĘTU (TELE)KOMUNIKACYJNEGO 8 2. 30 3 PRODUKCJA STATKÓW POWIETRZNYCH, STATKÓW KOSMICZNYCH I PODOBNYCH MASZYN 9 2. 32 99 PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Santura nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Santura wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,750% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,90% w 2025 roku.
• 0,15% w 2024 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Santura charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Santura wynosi 22 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 763 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 763 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wynosił:
• 22 tys. zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 763 tys. zł w 2025 roku.

Wynagrodzenia

Brak danych o wynagrodzeniach.


Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Santura wyniosła 482 230 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 482 230 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 882 230 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to 379 244 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 502 986 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 4 893 684 zł sumy bilansowej i 379 244 zł kapitału własnego w 2025 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 7,14%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 92,09%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 1,83%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 1,82%.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Santura wyniosły 4 502 986 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 893 684 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 92%.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 4 502 986 zł w 2025 roku
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 92% w 2025 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Santura ma 4 502 986 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Najwięcej jest winna dostawcom: 4 447 329 zł (99%).
icon custom:bullet-chevron
Poza tym: państwu 55 657 zł (1%).
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Santura wynosi 0,11 (bez oceny - dane tego okresu przeczą sobie, patrz ostatni punkt).
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi -0,1 (bez oceny - dane tego okresu przeczą sobie, patrz ostatni punkt).
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 0,7 (bez oceny - dane tego okresu przeczą sobie, patrz ostatni punkt).
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie za ten okres przeczy samo sobie - część jest w nim większa od całości: składniki aktywów obrotowych 4 882 230 zł, aktywa obrotowe ogółem 482 230 zł. Kwoty pokazujemy tak, jak je złożono, a wskaźników płynności nie oceniamy.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 0,11 w 2025 roku (sprawozdanie sprzeczne, poza oceną trendu)
icon custom:bullet-chevron
W roku 2025 sprawozdanie przeczy samo sobie (część jest w nim większa od całości), więc wskaźniki z tego roku nie wchodzą do oceny trendu.

Obsługa długu

Brak danych o obsłudze długu.


Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Santura wynosi 10 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 55 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -46 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 11 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 783 030 zł, z czego 783 030 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 10 dni w 2025 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Santura wynoszą 18 732 825 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 18 465 088 zł, czyli 99% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 254 934 zł, czyli 1% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 12 803 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 18,7 mln zł w 2025 roku
• 0 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Santura wykazała przychody na poziomie 19 218 215 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 425 450 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 76 206 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 349 244 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 17,9% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 76 206 zł w 2025 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Santura wykazała zysk netto większy niż 76% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń przemysłowych, statków i samolotów".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 77% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 39% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 32% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 55% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 86% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 83% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,36%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 19 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 19 082 450,37
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów 19 082 450,37
B. Koszty działalności operacyjnej 18 732 825,27
II. Zużycie materiałów i energii 12 803,45
III. Usługi obce 254 933,68
VIII. Wartość sprzedanych towarów 18 465 088,14
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 349 625,10
D. Pozostałe przychody operacyjne 1,96
IV. Inne przychody operacyjne 1,96
E. Pozostałe koszty operacyjne 1,17
III. Inne koszty operacyjne 1,17
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) 349 625,89
G. Przychody finansowe 135 762,96
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 135 762,96
H. Koszty finansowe 59 938,90
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 59 938,90
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) 425 449,95
J. Podatek dochodowy 76 206,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) 349 243,95

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Santura składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 72 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−2 mies. 12 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Fomenko Nataliia posiada 150 udziałów, które stanowią 50% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Shuklin Mykola posiada 150 udziałów, które stanowią 50% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Największymi udziałowcami (od 15.05.2025) są:
• Fomenko Nataliia (50% udziałów)
• Shuklin Mykola (50% udziałów)

Reprezentacja