SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Murawscy wynosi 2 257 927 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
118 614 zł a 5 722 605 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 257 927 zł w
2025 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Murawscy wynosi 178 tys. zł.
EBITDA Murawscy wynosi 178 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 177 691 zł w
2025 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 177 691 zł w
2025 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Murawscy.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 2 obwieszczenia
dotyczące organizacji Murawscy.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 17 lutego 2025 (MSiG nr 32/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
2
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
2 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 91814. MURAWSCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001149423. SĄD
REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.01.2025.
[BI.XII NS-REJ.KRS/1182/25/559]
Rzuć okiemMSiG 32/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.02.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 8. Kapitał spółki wykreślić: 2. Kapitał
został pokryty
Poz. 42603. MURAWSCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001149423. SĄD
REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.01.2025.
[BI.XII NS-REJ.KRS/14162/24/134]
MSiG 15/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 15.01.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. MURAWSCY
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiot
1. kraj POLSKA województwo PODLASKIE powiat
WYSOKOMAZOWIECKI gmina CZYŻEW miejscowość CZYŻEW 2. miejscowość CZYŻEW ulica UL.
SZKOLNA nr domu 7 kod pocztowy 18-220 poczta
CZYŻEW kraj POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej
MURTRANS@WP.PL Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 28.12.2024 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. MURAWSKA 2. RENATA 3. [ukryto]
5. 30 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1500 PLN
6. NIE 2 1. MURAWSKI 2. JANUSZ 3. [ukryto]
5. 30 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1500 PLN
6. NIE 3 1. MURAWSKI 2. ADRIAN 3. [ukryto]
5. 20 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1000 PLN
6. NIE 4 1. KOSTROWSKA 2. LAURA 3. [ukryto]
5. 20 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1000 PLN
6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ 2. Kapi
nie został pokryty
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU
SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH
LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. MURAWSKA
2. RENATA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE 2 1. MURAWSKI 2. ADRIAN 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 49 41
Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 1 2. 47 81
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA POJAZDÓW SILNIKOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 2 2. 52
26 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT 3 2. 68 11 Z KUPNO
I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY
RACHUNEK 4 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Murawscy nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Murawscy wynosi 0,81%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,580% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,81% w 2025 roku. • 0,23% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
Murawscy charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Murawscy wynosi 52 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 27 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 95 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 27 tys. zł a 95 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 52 tys. zł w 2025 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 27 tys. zł w 2025 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 95 tys. zł w 2025 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
273 316 zł.
Koszty operacyjne Murawscy wyniosły
2 191 930 zł.
Wynagrodzenia stanowią
12,5%
kosztów operacyjnych.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 273 316 zł w 2025 roku
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12,5% w 2025 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Murawscy wyniosła 841 879 zł.
Aktywa obrotowe to 841 879 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 841 879 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 163 719 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 678 160 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 841 879 zł sumy bilansowej i 163 719 zł kapitału własnego w 2025 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 96,95%.
Marża operacyjna wyniosła 7,5%.
Marża netto wyniosła 6,7%.
Zadłużenie
Zobowiązania Murawscy wyniosły 678 160 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 841 879 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 80,6%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 678 160 zł w 2025 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 81% w 2025 roku
Wierzyciele
Organizacja Murawscy ma 678 160 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 351 263 zł (52%).
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 300 000 zł (44%), państwu 26 761 zł (4%).
Pozostali, 136 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
678 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
52%
44%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
351 tys. zł
52%
Państwo
podatki, cła i ZUS
27 tys. zł
4%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
300 tys. zł
44%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
136 zł
<1%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Murawscy wynosi 1,24 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,24.
Płynność gotówkowa wynosi 0,21, czyli same środki pieniężne pokrywają 21% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,75 miesiąca.
gotówka od ręki: 142 tys. zł należności i inne: 700 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,24 zł, z czego 0,21 zł w gotówce.
1,24
płynność bieżąca
0,21
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,24 w 2025 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Murawscy wobec banków i pożyczkodawców: 300 000 zł, gotówka: 141 833 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 158 167 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 3225 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 55,1 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Dług netto to 0,9-krotność EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) z tego niepełnego okresu.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 678 160 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 158 tys. zł
0 zł300 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców300 tys. zł
gotówka142 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 3 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 55,1 raza.
Dług netto to 0,9-krotność EBITDA z tego niepełnego okresu.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 158 tys. zł • 2024: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: 55,1 raza • 2024: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Murawscy wynosi 103 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 56 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 47 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 693 871 zł, z czego 693 871 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza47 dni
firma płaci dostawcom 47 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
103 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 103 dni
56 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 56 dniach
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 103 dni w 2025 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Murawscy wynoszą 2 191 929 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 1 295 847 zł, czyli 59% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 594 045 zł, czyli 27% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 225 648 zł, czyli 10% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej2,2 mln zł
Usługi obce1,3 mln zł · 59%
Zużycie materiałów i energii594 tys. zł · 27%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)226 tys. zł · 10%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia48 tys. zł · 2%
Pozostałe koszty rodzajowe29 tys. zł · 1%
Podatki i opłaty87 zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 2,2 mln zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Murawscy wykazała przychody na poziomie 2 369 621 zł.
Organizacja zarobiła 174 467 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 15 748 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 158 719 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 15 748 zł w 2025 roku
Organizacja Murawscy wykazała zysk netto większy niż 70% organizacji z branży "Transport drogowy towarów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 70% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:2 369 619,95
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów2 369 619,95
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej2 191 928,84
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii594 045,32
III. Usługi obce1 295 846,95
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)87,08
V. Wynagrodzenia225 648,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)47 668,14
VII. Pozostałe koszty rodzajowe28 633,35
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)177 691,11
D. Pozostałe przychody operacyjne1,41
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1,41
E. Pozostałe koszty operacyjne1,19
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne1,19
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)177 691,33
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe3 224,65
I. Odsetki, w tym: (+1)3 224,65
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)174 466,68
J. Podatek dochodowy15 748,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)158 718,68
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Murawscy składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 131 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-131
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−4 mies. 11 dni06-03-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Murawski Janusz posiada 30 udziałów, które stanowią 30% firmy.
Murawska Renata posiada 30 udziałów, które stanowią 30% firmy.