ALPACZE RANCZO - ALPAKI W IŁOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0001137687 NIP 9241927068 REGON 540153530

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
15 tys.
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
14 tys.
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
6 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
42 tys.
Info
Województwo
LUBUSKIE
Miejscowość
IŁOWA
Adres
UL. 3 MAJA, 7
Kod pocztowy
68-120
Rejestracja
2024-11-12
Kapitał zakładowy
5000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Email
alpaczeranczo@gmail.com
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej osiągnęła 13 957 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 13 957 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 7661 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 6296 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 13 957 zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 6296 zł w 2024 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wynosi 42 436 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 8369 zł a 87 066 zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 42 436 zł w 2024 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wynosi 7 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 6921 zł w 2024 roku.

Zatrudnienie

Brak danych o zatrudnieniu.


Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie dotyczące organizacji Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 16 grudnia 2024 (MSiG nr 243/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1 obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenie Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 1402104. ALPACZE RANCZO - ALPAKI W IŁOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001137687. SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 12.11.2024. [ZG.VIII NS-REJ.KRS/12555/24/278]
    MSiG 243/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: ZG.VIII NS-REJ.KRS/12555/24/278 Nr ogłoszenia: 1402104
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 12.11.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. ALPACZE RANCZO - ALPAKI W IŁOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo LUBUSKIE powiat ŻAGAŃSKI gmina IŁOWA miejscowość IŁOWA 2. miejscowość IŁOWA ulica UL. 3 MAJA nr domu 7 nr lokalu 1 kod pocztowy 68-120 poczta IŁOWA kraj POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej ALPACZERANCZO@GMAIL. COM Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 11.11.2024 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. KONIECPOLSKA 2. KAROLINA MAGDALENA 3. [ukryto] 5. 51 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2550 PLN 6. NIE 2 1. KONIECPOLSKI 2. ADRIAN 3. [ukryto] 5. 49 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2450 PLN 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. KONIECPOLSKA 2. KAROLINA MAGDALENA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 93 29 B POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ ROZRYWKOWA I REKREACYJNA, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 1 2. 74 20 Z DZIAŁALNOŚĆ FOTOGRAFICZNA 2 2. 85 59 B POZOSTAŁE POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE 3 2. 86 90 A DZIAŁALNOŚĆ FIZJOTERAPEUTYCZNA

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wynosi 0,29%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,160% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,29% w 2024 roku.
• 0,13% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wynosi 2 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 419 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 419 zł a 4 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wynosił:
• 2 tys. zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 419 zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 4 tys. zł w 2024 roku.

Wynagrodzenia

Brak danych o wynagrodzeniach.


Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wyniosła 15 021 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 15 021 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 15 021 zł.
icon custom:bullet-chevron
k
apitał (fundusz) własny to 11 296 zł.
icon custom:bullet-chevron
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3725 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 15 021 zł sumy bilansowej i 11 296 zł kapitału własnego w 2024 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 41,91%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 55,74%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 45,11%.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wyniosły 3725 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 15 021 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 24,8%.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 3725 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 25% w 2024 roku

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wynosi 4,03 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 3,31, czyli same środki pieniężne pokrywają 331% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (15 021 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (3725 zł) o 11 296 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 4,03 w 2024 roku

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wynosi 4 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 15 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -11 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 1059 zł, z czego 1059 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 4 dni w 2024 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wynoszą 7036 zł.
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 4443 zł, czyli 63% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 2478 zł, czyli 35% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły:
• 7 tys. zł w 2024 roku
• 0 zł w 2023 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wykazała przychody na poziomie 13 957 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 6921 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 625 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 6296 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 625 zł w 2024 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej wykazała zysk netto większy niż 64% organizacji z branży "Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, gdzie indziej niesklasyfikowana".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 34% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 33% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 41% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 93% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 74% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 70% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 64% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 34% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 33% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku w 2024 był wyższy niż 41% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku w 2024 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku w 2024 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku w 2024 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 11 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi 13 047,00
I. Przychody netto ze sprzedaży 13 047,00
B. Koszty działalności operacyjnej 7 036,24
II. Zużycie materiałów i energii 2 478,43
III. Usługi obce 4 442,81
VI. Pozostałe koszty, w tym: 115,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 6 010,76
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym: 910,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G) 6 920,76
I. Podatek dochodowy 625,00
J. Zysk (strata) netto (H - I) 6 295,76

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Alpacze Ranczo - Alpaki W Iłowej składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 160 dni po terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 160 dni po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2024
+5 mies. 10 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Koniecpolska Karolina posiada 51 udziałów, które stanowią 51% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Koniecpolski Adrian posiada 49 udziałów, które stanowią 49% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Największym udziałowcem od 12.11.2024 jest Koniecpolska Karolina kontrolująca 51% udziałów.

Reprezentacja