SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI ORAZ SKŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ WOLI W SPRAWACH O WARTOŚCI DO 1.000.000 ZŁ (JEDEN MILION ZŁOTYCH) UPRAWNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE, ZAŚ W SPRAWACH O WARTOŚCI PRZEKRACZAJĄCYCH 1.000.000 ZŁ (JEDEN MILION ZŁOTYCH) WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Cellon Będzin osiągnęła 34 893 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 34 893 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 43 661 zł.
Strata netto wyniosła 8768 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 11 631 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 34 893 zł w 2024 roku. • 69 586 zł w 2023 roku. • 410 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -2923 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -8768 zł w 2024 roku. • 2815 zł w 2023 roku. • -43 702 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Cellon Będzin wynosi 546 984 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 2 793 184 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 4660 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 546 984 zł w 2024 roku. • 587 947 zł w 2023 roku. • 528 461 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Cellon Będzin wynosi -6 tys. zł.
EBITDA Cellon Będzin wynosi 16 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Cellon Będzin mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Cellon Będzin wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,480% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Cellon Będzin wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku. • 0,36% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Cellon Będzin charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Cellon Będzin wynosi 24 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 140 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 140 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 24 tys. zł w 2024 roku. • 25 tys. zł w 2023 roku. • 7 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 1 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 140 tys. zł w 2024 roku. • 141 tys. zł w 2023 roku. • 141 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Cellon Będzin wyniosły
40 511
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Cellon Będzin wyniosła 750 203 zł.
a
ktywa obrotowe to 65 497 zł.
a
ktywa trwałe to 684 706 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 750 203 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 51 907 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 698 296 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 22 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 750 203 zł w 2024 roku. • 760 081 zł w 2023 roku. • 985 204 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -1%.
Marża operacyjna wyniosła -16%.
Marża netto wyniosła -25%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -5.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -8.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Cellon Będzin wyniosły 51 907 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 750 203 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 7%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 16 574 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 51 907 zł w 2024 roku • 53 017 zł w 2023 roku • 280 954 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 7% w 2024 roku • 7% w 2023 roku • 29% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Cellon Będzin wykazała przychody na poziomie 34 893 zł.
Organizacja zarobiła -8768 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -8768 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Cellon Będzin wykazała zysk netto większy niż 21% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 41% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 21% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 41% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 73% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 30% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 90 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 110 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-90
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 20 dni27-03-2026
2024
−3 mies. 5 dni11-04-2025
2023
−2 mies. 10 dni06-05-2024
2022
−2 mies. 27 dni19-04-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Ncc Group posiada 84
udziałów,
które stanowią
84.0% firmy.
Największym udziałowcem od 23.04.2026 jest Ncc Group kontrolujący 84% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 04.09.2024 do 23.04.2026
była Abm Fundacja Rodzinna kontrolująca 100% udziałów.
W okresie od 16.03.2023 do 04.09.2024 najwięcej udziałów posiadał Czarnik Mirosław. Jego udziały w tym czasie wynosiły 90%.