SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Dystrybucja maszyn i urządzeń rolniczych|Przedstawiciel marek TractAir i Storti|Importer siewników Moldagrotehnika i rozsiewaczy Vistech|Oferta obejmuje wozy paszowe, siewniki, układy pneumatyczne|Wsparcie techniczne i doradztwo dla rolnictwa
ROLTECHNIK SP. Z O.O. to przedsiębiorstwo specjalizujące się w dystrybucji oraz imporcie zaawansowanych maszyn i urządzeń rolniczych, skierowanych do gospodarstw rolnych o różnej wielkości. Firma pełni rolę przedstawiciela renomowanych producentów, takich jak TractAir i Storti, oraz importera produktów marek Vistech i Moldagrotehnika. Oferta obejmuje szeroki asortyment maszyn, w tym wozy paszowe, siewniki punktowe, układy pneumatyczne do ciągników, rozsiewacze oraz systemy centralnego pompowania kół (CTIS).
W zakresie technologii żywienia zwierząt, ROLTECHNIK oferuje wozy paszowe przyczepiane i samojezdne, wyposażone zarówno w pionowe, jak i poziome systemy mieszania. Produkty te są przeznaczone do efektywnego przygotowywania i dystrybucji pasz, co przekłada się na zwiększenie wydajności i oszczędność paliwa w gospodarstwach. Firma podkreśla, że znaczna część jej obrotów przeznaczana jest na badania związane z żywieniem bydła oraz modernizację oferowanych maszyn, co pozwala na ciągłe podnoszenie jakości i funkcjonalności produktów.
W obszarze techniki rolniczej ROLTECHNIK dostarcza również pneumatyczne siewniki punktowe Moldagrotehnika, zaprojektowane do precyzyjnego wysiewu roślin takich jak kukurydza, buraki, słonecznik, bobik czy fasola. Siewniki te charakteryzują się prostą budową, niezawodnością oraz możliwością zastosowania w małych i średnich gospodarstwach. Rozsiewacze Vistech, dostępne w ofercie firmy, wyróżniają się wysoką jakością wykonania i precyzją wysiewu, łącząc te cechy z przystępną ceną.
ROLTECHNIK jest także dostawcą układów pneumatycznych do ciągników i maszyn rolniczych, oferując hamulce pneumatyczne TractAir, które umożliwiają bezpieczne zatrzymanie przyczep i innych urządzeń zarówno na utwardzonych drogach, jak i w terenie. Firma oferuje rozwiązania dopasowane do większości maszyn, wykorzystując podzespoły uznanych producentów, takich jak Haldex i Wabco, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność systemów.
Ważnym elementem oferty jest także centralny system pompowania kół (CTIS), który pozwala na optymalizację ciśnienia w oponach maszyn rolniczych. System ten umożliwia redukcję kosztów produkcji, skrócenie czasu zabiegów agrotechnicznych oraz zwiększenie plonów, co jest istotne dla nowoczesnych gospodarstw nastawionych na efektywność i oszczędność.
Dzięki współpracy z uznanymi markami oraz stałemu rozwojowi oferty, ROLTECHNIK SP. Z O.O. zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne i doradztwo dla klientów z sektora rolniczego, dostarczając rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb gospodarstw.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Roltechnik osiągnęła 7 945 502 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 928 737 zł. Pozostałe przychody to 16 765 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 037 873 zł.
Strata netto wyniosła 109 136 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 986 376 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 945 502 zł w 2025 roku. • 6 454 880 zł w 2024 roku. • 6 692 733 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -27 284 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -109 136 zł w 2025 roku. • -118 zł w 2024 roku. • -59 746 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Roltechnik wynosi 5 297 002 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 19 863 756 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 324 250 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 297 002 zł w 2025 roku. • 4 381 824 zł w 2024 roku. • 4 540 482 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Roltechnik wynosi -85 tys. zł.
EBITDA Roltechnik wynosi -37 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Roltechnik.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Roltechnik wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,367% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Roltechnik wynosi 0,52%. To oznacza, że firma ma szansę 0,52% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,115% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,52% w 2025 roku. • 0,28% w 2024 roku. • 0,29% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Roltechnik charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Roltechnik wynosi 69 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 317 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 317 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
17 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 69 tys. zł w 2025 roku. • 79 tys. zł w 2024 roku. • 81 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 317 tys. zł w 2025 roku. • 258 tys. zł w 2024 roku. • 267 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
398 075
zł.
Koszty operacyjne Roltechnik wyniosły
8 013 788
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
99 519 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 398 075 zł w 2025 roku • 367 812 zł w 2024 roku • 319 824 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2025 roku •
6% w 2024 roku •
5% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Roltechnik wyniosła 1 479 837 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 173 070 zł.
a
ktywa trwałe to 306 767 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 479 837 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 484 211 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -4374 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 369 959 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 479 837 zł w 2025 roku. • 1 641 841 zł w 2024 roku. • 1 588 331 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -7%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2,495%.
Marża operacyjna wyniosła -1%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 623.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Roltechnik wyniosły 1 484 211 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 479 837 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 100%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 371 053 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 484 211 zł w 2025 roku • 1 537 079 zł w 2024 roku • 1 483 451 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 100% w 2025 roku • 94% w 2024 roku • 93% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Roltechnik wykazała przychody na poziomie 7 945 502 zł.
Organizacja zarobiła -109 136 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -109 136 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 7611 zł w 2024 roku • 11 380 zł w 2023 roku
Organizacja Roltechnik wykazała zysk netto większy niż 13% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń rolniczych oraz dodatkowego wyposażenia".
Organizacja wykazała przychód większy niż 54% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.4%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 13% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 54% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 38% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 83% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 110 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-110
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−3 mies. 23 dni24-03-2025
2023
−4 mies. 6 dni11-03-2024
2022
−4 mies. 1 dni16-03-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bieżuński Rafał posiada 60
udziałów,
które stanowią
60.0% firmy.