Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec osiągnęła 7 104 768 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 104 768 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7 094 400 zł.
Zysk netto wyniósł 10 368 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 776 192 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 104 768 zł w 2024 roku. • 8 442 109 zł w 2023 roku. • 5 241 811 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2592 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 10 368 zł w 2024 roku. • 23 422 zł w 2023 roku. • 13 217 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wynosi 4 814 652 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
36 670 zł a 17 761 920 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 203 663 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 814 652 zł w 2024 roku. • 5 750 655 zł w 2023 roku. • 3 558 737 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wynosi 10 tys. zł.
EBITDA Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wynosi 10 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,365% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,89% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,12% w 2023 roku. • 0,07% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wynosi 88 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 284 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 284 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
22 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 88 tys. zł w 2024 roku. • 103 tys. zł w 2023 roku. • 63 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku. • 2 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 284 tys. zł w 2024 roku. • 338 tys. zł w 2023 roku. • 210 tys. zł w 2022 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wyniosła 283 742 zł.
a
ktywa obrotowe to 283 742 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 283 742 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 234 850 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 48 893 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 70 936 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 283 742 zł w 2024 roku. • 592 653 zł w 2023 roku. • 273 027 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 21%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wyniosły 234 850 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 283 742 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 83%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 58 712 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 234 850 zł w 2024 roku • 554 128 zł w 2023 roku • 257 924 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 83% w 2024 roku • 94% w 2023 roku • 94% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wykazała przychody na poziomie 7 104 768 zł.
Organizacja zarobiła 10 368 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 10 368 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Strzelec wykazała zysk netto większy niż 63% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa żywych zwierząt".
Organizacja wykazała przychód większy niż 61% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 63% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 61% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 40% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 56% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 23 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 27 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-23
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−27 dni18-06-2025
2023
−1 mies. 12 dni03-06-2024
2022
−4 dni11-07-2023
2021
−18 dni27-09-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki