Organizacja Tostal osiągnęła 126 421 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 110 984 zł. Pozostałe przychody to 15 436 zł.
Całkowite koszty wyniosły 889 477 zł.
Strata netto wyniosła 778 492 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 126 421 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 126 421 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -778 492 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -778 492 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Tostal wynosi 84 281 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 316 052 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 84 281 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 84 281 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Tostal wynosi -770 tys. zł.
EBITDA Tostal wynosi -704 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Tostal wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,440% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2020 roku. • 4,35% w 2019 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Tostal wynosi 3,24%. To oznacza, że firma ma szansę 3,24% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 3,180% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 3,24% w 2020 roku. • 0,06% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Tostal charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Tostal wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 4 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się między 2019 a 2020 rokiem.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 0 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4 tys. zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
427 811
zł.
Koszty operacyjne Tostal wyniosły
881 384
zł.
Wynagrodzenia stanowią
49%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
427 811 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 427 811 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
48.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
49% w 2020 roku •
0% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Tostal wyniosła 752 611 zł.
a
ktywa obrotowe to 133 341 zł.
a
ktywa trwałe to 619 270 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 752 611 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 712 357 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -959 746 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 752 611 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 752 611 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -103%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 81%.
Marża operacyjna wyniosła -694%.
Marża netto wyniosła -616%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -103 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 81 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -694 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -616 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Tostal wyniosły 1 712 357 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 752 611 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 228%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 712 357 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 712 357 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 228% w 2020 roku • 0% w 2019 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Tostal wykazała przychody na poziomie 126 421 zł.
Organizacja Tostal wykazała zysk netto większy niż 2% organizacji z branży "Wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn, urządzeń oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 48% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 8% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 8% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 48% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 63% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był wyższy niż 92% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 5% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2020 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 1 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 1 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-1
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
−1 dni14-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie