WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY BĘDZIE CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE, W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OSWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONYCH BĘDZIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁACZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM DZIAŁAJACY ŁĄCZNIE
Organizacja Vaxican osiągnęła 1 556 698 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 551 963 zł. Pozostałe przychody to 4735 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 023 375 zł.
Strata netto wyniosła 1 471 412 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 259 450 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 556 698 zł w 2025 roku. • 42 233 zł w 2024 roku. • 464 741 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -245 235 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -1 471 412 zł w 2025 roku. • -880 764 zł w 2024 roku. • -646 811 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Vaxican wynosi 5 006 059 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 21 164 052 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 834 343 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 006 059 zł w 2025 roku. • 933 724 zł w 2024 roku. • 1 875 969 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Vaxican wynosi -1,45 mln zł.
EBITDA Vaxican wynosi -866 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Vaxican wynosi 4 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Vaxican wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,242% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Vaxican wynosi 0,73%. To oznacza, że firma ma szansę 0,73% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,112% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,73% w 2025 roku. • 0,24% w 2024 roku. • 0,22% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Vaxican charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Vaxican wynosi 310 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,21 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,21 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
52 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 310 tys. zł w 2025 roku. • 50 tys. zł w 2024 roku. • 151 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,21 mln zł w 2025 roku. • 366 tys. zł w 2024 roku. • 692 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 304 490
zł.
Koszty operacyjne Vaxican wyniosły
3 005 868
zł.
Wynagrodzenia stanowią
43%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
217 415 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 304 490 zł w 2025 roku • 419 651 zł w 2024 roku • 383 139 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
7.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
43% w 2025 roku •
46% w 2024 roku •
35% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Vaxican wyniosła 6 350 986 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 509 256 zł.
a
ktywa trwałe to 1 841 731 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 350 986 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 059 973 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 291 013 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 058 498 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 350 986 zł w 2025 roku. • 1 222 632 zł w 2024 roku. • 2 108 804 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -23%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -28%.
Marża operacyjna wyniosła -94%.
Marża netto wyniosła -95%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -15.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -15.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Vaxican wyniosły 1 059 973 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 350 986 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 17%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 176 662 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 059 973 zł w 2025 roku • 15 207 zł w 2024 roku • 20 615 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 17% w 2025 roku • 1% w 2024 roku • 1% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Vaxican wykazała przychody na poziomie 1 556 698 zł.
Organizacja zarobiła -1 471 412 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -1 471 412 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Vaxican wykazała zysk netto większy niż 15% organizacji z branży "Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 13% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 15% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 69% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 77% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 47% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 21% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 13% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 26 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 83 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-26
dni względem terminu
6
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 23 dni23-04-2026
2024
−1 mies. 19 dni27-05-2025
2023
−3 dni12-07-2024
2022
−10 dni05-07-2023
2021
−11 dni04-10-2022
2020
−2 dni13-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Rąbalski Łukasz posiada 552
udziałów,
które stanowią
31.5% firmy.
Iif.vc posiada 300
udziałów,
które stanowią
17.1% firmy.
Sagan Mateusz posiada 180
udziałów,
które stanowią
10.3% firmy.
Największym udziałowcem od 16.02.2026 jest Rąbalski Łukasz kontrolujący 32% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 05.08.2025 do 16.02.2026
był Rąbalski Łukasz kontrolując 32% udziałów.
W okresie od 23.05.2022 do 05.08.2025 najwięcej udziałów posiadał Rąbalski Łukasz. Jego udziały w tym czasie wynosiły 65%.