Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Viar Management wynosi 251 468 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
14 876 zł a 650 285 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
123 882 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 251 468 zł w
2020 roku. • 194 788 zł w
2019 roku. • 3704 zł w
2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Viar Management wynosi 19 tys. zł.
EBITDA Viar Management wynosi 19 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
19 048 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 18 618 zł w
2020 roku. • -431 zł w
2019 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
19 048 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 18 618 zł w
2020 roku. • -431 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Viar Management wynosi 3 osoby.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
2 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 3 os. w 2020 roku. • 1 os. w 2019 roku.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 9 obwieszczeń
dotyczących organizacji Viar Management.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 24 marca 2022 (MSiG nr 58/2022).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
9
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
9 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 144083. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SYSTEM, wpis do rejestru: 23.01.2019.
[RDF/371746/22/635]
MSiG 58/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.03.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 144082. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SYSTEM, wpis do rejestru: 23.01.2019.
[RDF/371746/22/234]
MSiG 58/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.03.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 144081. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SYSTEM, wpis do rejestru: 23.01.2019.
[RDF/371746/22/833]
MSiG 58/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.03.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.03.2022 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 835764. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SYSTEM, wpis do rejestru: 23.01.2019.
[RDF/247690/20/71]
MSiG 197/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 17.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 835763. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SYSTEM, wpis do rejestru: 23.01.2019.
[RDF/247690/20/670]
MSiG 197/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 17.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 835762. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SYSTEM, wpis do rejestru: 23.01.2019.
[RDF/247690/20/269]
MSiG 197/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 01.10.2020 okres OD
17.01.2019 DO 31.12.2019
55
Poz. 1053967. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 23.01.2019.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/29498/19/182]
Rzuć okiemMSiG 192/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.09.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub.
Dane osób wchodzących w skład organu wpisać:
1 1. NGUYEN 2. THI PHUONG 5. WICEPREZES
u ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 244860. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 23.01.2019.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/20284/19/416]
Rzuć okiemMSiG 82/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić: 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE
powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA wpisać: 1. kraj POLSKA
województwo MAZOWIECKIE powiat GRODZISKI
gmina GRODZISK MAZOWIECKI miejscowość
KOZERY wykreślić: 2. miejscowość WARSZAWA
ulica UL. MALBORSKA nr domu 1 nr lokalu 11 kod
pocztowy 03-286 poczta WARSZAWA kraj POLSKA
wpisać: 2. miejscowość KOZERY ulica UL. UROCZA
nr domu 54 kod pocztowy 05-825 poczta GRODZISK
MAZOWIECKI kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 27.03.201
R., REP. A NR 1123/2019, NOTARIUSZ W JABŁONOWIE, UCHYLONO DOTYCHCZASOWĄ TREŚĆ
UMOWY SPÓŁKI I PRZYJĘTO UMOWĘ O NOWEJ
TREŚCI.
Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. SSP
FINANCE GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 365360780 4. 0000635400
5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5 000,00
ZŁOTYCH 6. TAK wpisać: 2 1. ŁAZICKI 2. PIOTR
DOMINIK 3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ 5000 ZŁ
6. TAK
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. PASTERNAK 2. STEFAN 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. ŁAZICKI 2. PIOTR
DOMINIK 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE
Rub. 3. Prokurenci wpisać: 1 1. ZHANG 2. MENGHAI
3. [ukryto] 4. PROKURA SAMODZIELNA
Poz. 43690. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000767708. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 23.01.2019.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/3861/19/376]
MSiG 20/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 23.01.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. VIAR MANAGEMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. MALBORSKA nr domu
1 nr lokalu 11 kod pocztowy 03-286 poczta WARSZAWA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 17.01.2019 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane
wspólników 1 1. SSP FINANCE GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
3. 365360780 4. 0000635400 5. 100 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5 000,00 ZŁOTYCH 6. TAK
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. PASTERNAK 2. STEFAN 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 68
31 Z POŚREDNICTWO W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI 1 2. 42 ROBOTY ZWIĄZANE
Z BUDOWĄ OBIEKTÓW INŻYNIERII LĄDOWEJ
I WODNEJ 2 2. 43 ROBOTY BUDOWLANE SPECJALISTYCZNE 3 2. 46 HANDEL HURTOWY,
Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 4 2. 47 HANDEL DETALICZNY,
Z WYŁĄCZENIEM HANDLU DETALICZNEGO
POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 5 2. 77 WYNAJEM I DZIERŻAWA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Viar Management w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Viar Management wynosi 1,12%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,415% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,12% w 2020 roku. • 0,90% w 2019 roku. • 0,29% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Viar Management charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji zmieniał się w latach 2018-2020 między oceną B a D.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Viar Management wynosi 6 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 11 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 11 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 6 tys. zł w 2020 roku. • 4 tys. zł w 2019 roku. • 458 zł w 2018 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 11 tys. zł w 2020 roku. • 12 tys. zł w 2019 roku. • 2 tys. zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
55 263 zł.
Koszty operacyjne Viar Management wyniosły
254 174 zł.
Wynagrodzenia stanowią
21,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
32 552 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 55 263 zł w 2020 roku • 22 711 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
14,2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21,7% w 2020 roku •
7,6% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Viar Management wyniosła 105 243 zł.
Aktywa obrotowe to 105 243 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 105 243 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 20 801 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 84 442 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 50 121 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 7901 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 105 243 zł sumy bilansowej i 20 801 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 97 416 zł sumy bilansowej i 4235 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 5000 zł sumy bilansowej i 5000 zł kapitału własnego w 2018 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 79,64%.
Marża operacyjna wyniosła 6,82%.
Marża netto wyniosła 6,07%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
8 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
40 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
7 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
6 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Viar Management wyniosły 84 442 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 105 243 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 80,2%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 8739 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 84 442 zł w 2020 roku • 93 181 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
40 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 80% w 2020 roku • 96% w 2019 roku • 0% w 2018 roku
Wierzyciele
Organizacja Viar Management ma 84 442 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 47 018 zł (56%).
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 33 745 zł (40%), państwu 3679 zł (4%).
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
84 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
56%
40%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
47 tys. zł
56%
Państwo
podatki, cła i ZUS
4 tys. zł
4%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
34 tys. zł
40%
W roku 2020 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 56% (w 2019: 99%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej wzrósł z 0% (2019) do 40% (2020).
W roku 2018 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Viar Management wynosi 1,25 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,32 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,32, czyli same środki pieniężne pokrywają 32% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,27 miesiąca.
gotówka od ręki: 27 tys. zł należności i inne: 515 zł zapasy (materiały, produkty, towary): 78 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,25 zł, z czego 0,32 zł w gotówce.
1,25
płynność bieżąca
0,32
płynność szybka
0,32
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,25 w 2020 roku • 1,05 w 2019 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Viar Management wobec banków i pożyczkodawców: 33 745 zł, gotówka: 26 862 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 6883 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 0,4 roku - krótko.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 84 442 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 7 tys. zł
0 zł34 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców34 tys. zł
gotówka27 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 0,4 roku - krótko.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2020: 7 tys. zł • 2019: bez długu, gotówka 83 tys. zł • 2018: bez długu, gotówka 5 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2020: bez kosztów odsetek • 2019: bez kosztów odsetek • 2018: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Viar Management wynosi 0 dni, bo sprawozdanie wykazuje 0 zł należności handlowych - to nie jest termin zapłaty od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 68 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -68 dni. Przy zerowej albo skrajnej rotacji co najmniej jednej ze stron nie opisuje ona realnego przesunięcia terminów płatności.
Rotacja zapasów wynosi 109 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Organizacja nie wykazała należności handlowych za wybrany okres (0 zł).
Luka płatnicza-68 dni
co najmniej jedna ze stron zerowa albo skrajna - luka nie opisuje tu przesunięcia terminów płatności
rotacja należności (DSO) - ile dni firma czeka na zapłatę od klientów: 0 dni
68 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 68 dniach
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): 41 dni, orientacyjnie - wartość nie opisuje realnego cyklu, bo co najmniej jeden składnik jest zerowy, ujemny albo skrajny
Rotacja zapasów109 dni
zapasy leżą w magazynie 109 dni
109 dni
Należności handlowe0 zł
firma nie wykazała należności handlowych w tym okresie
do 12 miesięcy0 zł
powyżej 12 miesięcy0 zł
bez rozbicia terminowego0 zł
Rotacja należności (DSO) organizacji nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 0 dni w 2020 roku • 0 dni w 2019 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Viar Management wynoszą 254 172 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 108 060 zł, czyli 43% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 58 490 zł, czyli 23% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 46 585 zł, czyli 18% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej254 tys. zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów108 tys. zł · 43%
Usługi obce58 tys. zł · 23%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)47 tys. zł · 18%
Zużycie materiałów i energii25 tys. zł · 10%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia9 tys. zł · 3%
Pozostałe koszty rodzajowe7 tys. zł · 3%
Podatki i opłaty274 zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 254 tys. zł w 2020 roku • 299 tys. zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2020 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Viar Management wykazała przychody na poziomie 272 792 zł.
Organizacja zarobiła 18 618 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2052 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 16 566 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 11% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
1718 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2052 zł w 2020 roku • 334 zł w 2019 roku
Organizacja Viar Management wykazała zysk netto większy niż 72% organizacji z branży "Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami".
Organizacja wykazała przychód większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 79% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 72% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 73% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 57% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był wyższy niż 65% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 79% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:262 621,66
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów262 621,66
B. Koszty działalności operacyjnej254 171,73
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii24 927,75
III. Usługi obce58 490,14
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)274,22
V. Wynagrodzenia46 585,23
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)8 678,24
VII. Pozostałe koszty rodzajowe7 155,75
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów108 060,40
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)8 449,93
D. Pozostałe przychody operacyjne10 170,29
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne10 170,29
E. Pozostałe koszty operacyjne2,51
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne2,51
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)18 617,71
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)18 617,71
J. Podatek dochodowy2 052,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)16 565,71
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Viar Management składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 62 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 137 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+62
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
+4 mies. 17 dni01-03-2022
2019
−14 dni01-10-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Łazicki Piotr posiada 100 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 19.04.2019 jest Łazicki Piotr kontrolujący
100% udziałów.
W okresie od 23.01.2019 do 19.04.2019 najwięcej udziałów posiadał
Ssp Finanace Group (100%).