SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Varilla wynosi 15 271 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
7173 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 15 271 zł w
2021 roku. • 23 843 zł w
2020 roku. • 29 617 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Varilla wynosi -9 tys. zł.
EBITDA Varilla wynosi -9 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
361 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -8963 zł w
2021 roku. • -11 851 zł w
2020 roku. • -9684 zł w
2019 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
361 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -8963 zł w
2021 roku. • -11 851 zł w
2020 roku. • -9684 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Varilla mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 11 obwieszczeń
dotyczących organizacji Varilla. W tym 3 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 18 kwietnia 2024.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 18 kwietnia 2024 (MSiG nr 77/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
11
obwieszczeń w MSiG, w tym 3 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 293168. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SĄD
REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.09.2018.
[GL.X NS-REJ.KRS/4614/24/829]
UWAGAMSiG 77/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
X V. W P I S Y D O
W dniu 09.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 6. Rub. ——- ——- wpisać: 1 ——- 2024-04-01
Poz. 80740. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SĄD
REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.09.2018.
[GL.X NS-REJ.KRS/1564/24/120]
UWAGAMSiG 27/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.01.2024 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 12 następującej treści:
Dz. 6. Rub. ——- ——- 1 (dla pozycji: ——- 2022-01
01) wpisać: ——- 2024-01-01
Poz. 31706. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SĄD
REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.09.2018.
[GL.X NS-REJ.KRS/17810/21/638]
UWAGAMSiG 14/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 898588. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.09.2018.
[RDF/431635/22/968]
MSiG 199/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.09.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 631479. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SĄD
REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.09.2018.
[GL.X NS-REJ.KRS/8928/22/335]
Rzuć okiemMSiG 159/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. WILKOWIECKI 2. PRZEMYSŁAW MATEUSZ
3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
2 1. FABIJAN 2. MICHAŁ JÓZEF 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 901157. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.09.2018.
[RDF/341774/21/489]
MSiG 201/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 190469. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.09.2018.
[RDF/284279/21/335]
MSiG 68/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.03.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 31.03.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 336554. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.09.2018.
[RDF/206629/20/565]
MSiG 120/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 02.10.2018 DO 31.12.2019
Poz. 167976. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.09.2018.
[RDF/194808/20/298]
MSiG 73/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.03.2020 okres OD
12.09.2018 DO 31.12.2019
Poz. 997922. VARILLA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000748386. SĄD
REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 12.09.2018.
[GL.X NS-REJ.KRS/14772/18/72]
MSiG 220/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 12.09.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. VARILLA
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE
powiat TARNOGÓRSKI gmina TARNOWSKIE
GÓRY miejscowość TARNOWSKIE GÓRY 2. miejscowość TARNOWSKIE GÓRY ulica UL. NAKIELSKA nr domu 42/44 kod pocztowy 42-600 poczta
TARNOWSKIE GÓRY kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 28.08.2018 Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. GAWLIK 2. JAKUB
KACPER 3. [ukryto] 5. 25 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 12.500,00;-ZŁ 6. NIE 2 1. HOLIK
2. BARTŁOMIEJ TOMASZ 3. [ukryto] 5. 25
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 12.500,00;-ZŁ
6. NIE 3 1. WILKOWIECKI 2. PRZEMYSŁAW MATEUSZ 3. [ukryto] 5. 25 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WYSOKOŚCI 12.500,00;-ZŁ 6. NIE 4 1. FABIJAN
2. MICHAŁ JÓZEF 3. [ukryto] 5. 25 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 12.500,00;-ZŁ 6. NIE
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 50000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU
SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH
LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. GAWLIK 2. JAKUB
KACPER 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
2 1. HOLIK 2. BARTŁOMIEJ TOMASZ 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE 3 1. WILKOWIECKI
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
2. PRZEMYSŁAW MATEUSZ 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE 4 1. FABIJAN
2. MICHAŁ JÓZEF 3. [ukryto] 5. CZŁONEK
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 22 23
Z PRODUKCJA WYROBÓW DLA BUDOWNICTWA
Z TWORZYW SZTUCZNYCH 1 2. 46 9 SPRZEDAŻ
HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 2 2. 28 PRODUKCJA MASZYN I URZĄDZEŃ, GDZIE INDZIEJ
NIESKLASYFIKOWANA 3 2. 72 BADANIA NAUKOWE
I PRACE ROZWOJOWE 4 2. 47 9 SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA POZA SIECIĄ SKLEPOWĄ,
STRAGANAMI I TARGOWISKAMI 5 2. 22 2 PRODUKCJA WYROBÓW Z TWORZYW SZTUCZNYCH 6 2. 68
1 KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK 7 2. 68 2 WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Varilla nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Varilla wynosi 1,53%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,315% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,53% w 2021 roku. • 0,81% w 2020 roku. • 0,90% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Varilla charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Varilla wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 4 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4 tys. zł w 2021 roku. • 6 tys. zł w 2020 roku. • 8 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Varilla wyniosły
11 465 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Varilla wyniosła 93 841 zł.
Aktywa trwałe to 74 800 zł.
Aktywa obrotowe to 19 042 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 93 841 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 19 502 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 74 339 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 6231 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 10 407 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 93 841 zł sumy bilansowej i 19 502 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 91 298 zł sumy bilansowej i 28 465 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 81 380 zł sumy bilansowej i 40 316 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -45,96%.
Marża operacyjna wyniosła -358,11%.
Marża netto wyniosła -358,12%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
11 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
426,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
426,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Varilla wyniosły 74 339 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 93 841 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 79,2%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 16 638 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 74 339 zł w 2021 roku • 62 833 zł w 2020 roku • 41 064 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
14,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 79% w 2021 roku • 69% w 2020 roku • 50% w 2019 roku
Wierzyciele
Organizacja Varilla ma 74 339 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 71 689 zł (96%).
Pozostali, 2650 zł (4%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
74 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
96%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
72 tys. zł
96%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
3 tys. zł
4%
W roku 2021 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 96% (w 2019: 100%).
W roku 2021 sprawozdanie liczy kredyty i pożyczki tylko spoza grupy kapitałowej, w latach 2019, 2020 od wszystkich pożyczkodawców - to zmiana zakresu sprawozdania, nie spłata, dlatego wykres rysuje je osobno.
W roku 2018 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Varilla wynosi 0,26 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,15 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,01, czyli same środki pieniężne pokrywają 1% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,11 miesiąca.
Aktywa obrotowe (19 042 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (74 339 zł) o 55 297 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
19 tys. zł
74 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 1 tys. zł należności i inne: 10 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 8 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,26 zł, z czego 0,01 zł w gotówce.
0,26
płynność bieżąca
0,15
płynność szybka
0,01
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,26 w 2021 roku • 0,26 w 2020 roku • 0,63 w 2019 roku
W latach
2019, 2020 organizacja wykazała w sprawozdaniu węższy zakres gotówki - same środki w kasie i na rachunkach, bez innych aktywów pieniężnych. Płynność gotówkowa za
te lata liczy się więc z innej pozycji niż za pozostałe i skok na wykresie może wynikać z samej zmiany sposobu wykazania.
Obsługa długu
Organizacja Varilla nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 1062 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 74 339 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł1 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka1 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W roku 2021 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2021: bez długu, gotówka 1 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2021: bez kosztów odsetek • 2020: bez kosztów odsetek • 2019: bez kosztów odsetek
W latach 2018-2020 gotówka obejmuje tylko kasę i rachunki, w pozostałych także np. lokaty - skok między tymi latami może wynikać ze zmiany sposobu wykazania.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Varilla wynosi 204 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 2282 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego terminu płatności - zwykle wynika ze zobowiązań wobec dostawców wykazanych przy kosztach bliskich zeru, a bywa też sygnałem długo nieregulowanych zobowiązań albo nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -2078 dni. Tak skrajna różnica wynika z nietypowej (skrajnej albo ujemnej) rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności.
Rotacja zapasów wynosi 1122 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego czasu obrotu zapasów - zwykle wynika z zapasu utrzymywanego przy sprzedaży bliskiej zeru (zapasy ÷ przychody × długość okresu), a bywa też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1398 zł, z czego 1398 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-2078 dni
różnica skrajna - wynika z nietypowej rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności
204 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 204 dni
2282 dni≫
rotacja zobowiązań (DPO): 2282 dni - wartość skrajna, nie zwykły termin płatności
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): -956 dni, orientacyjnie - wartość skrajna, wynika z nietypowej rotacji należności, zapasów albo zobowiązań i nie opisuje realnego cyklu obrotu gotówki
Rotacja zapasów1122 dni
zapasy leżą w magazynie 1122 dni
1122 dni≫
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Należności handlowe1 tys. zł
klienci są winni firmie 1 tys. zł
do 12 miesięcy1 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 204 dni w 2021 roku • 10 184 dni w 2019 roku
Oś wykresu jest przycięta do 250 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem: • rotacja należności (DSO): 10 184 dni w 2019 roku • rotacja zobowiązań (DPO): 1864 dni w 2019 roku • rotacja zobowiązań (DPO): 1365 dni w 2020 roku • rotacja zobowiązań (DPO): 2282 dni w 2021 roku • rotacja zapasów: 4572 dni w 2019 roku • rotacja zapasów: 1122 dni w 2021 roku Tak skrajne wartości nie opisują zwykłego czasu obrotu - zwykle wynikają z zapasów albo rozrachunków wykazanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru, a bywają też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Varilla wynoszą 11 465 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 11 110 zł, czyli 97% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to podatki i opłaty: 355 zł, czyli 3% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej11 tys. zł
Usługi obce11 tys. zł · 97%
Podatki i opłaty355 zł · 3%
Amortyzacja0 zł · 0%
Zużycie materiałów i energii0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 11 tys. zł w 2021 roku • 17 tys. zł w 2020 roku • 10 tys. zł w 2019 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2021 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, podatki i opłaty. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Varilla wykazała przychody na poziomie 2503 zł.
Organizacja Varilla wykazała zysk netto większy niż 15% organizacji z branży "Produkcja wyrobów dla budownictwa z tworzyw sztucznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 18% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 4% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 3% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 11% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 3% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 15% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 18% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 18% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był wyższy niż 74% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 4% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 3% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 11% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 3% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy43 z 53 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:2 500,00
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów2 500,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
inne pozycja własna0,00
B. Koszty działalności operacyjnej11 465,20
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii0,00
III. Usługi obce11 110,00
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)355,20
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
inne pozycja własna0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-8 965,20
D. Pozostałe przychody operacyjne2,70
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne2,70
E. Pozostałe koszty operacyjne0,00
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-8 962,50
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,18
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,18
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-8 962,68
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-8 962,68
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Varilla składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 137 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 15 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-137
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
−15 dni30-09-2022
2020
−6 mies. 18 dni31-03-2021
2019
−6 mies. 19 dni30-03-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie