Organizacja Softar osiągnęła 868 155 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 868 155 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 853 176 zł.
Zysk netto wyniósł 14 979 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 867 544 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 868 155 zł w 2018 roku. • 611 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 14 484 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 14 979 zł w 2018 roku. • 495 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Softar wynosi 687 791 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
49 105 zł a 2 170 387 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 647 533 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 687 791 zł w 2018 roku. • 40 259 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Softar wynosi 47 tys. zł.
EBITDA Softar wynosi 51 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
45 958 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 46 569 zł w
2018 roku. • 611 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
50 590 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 51 201 zł w
2018 roku. • 611 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Softar wynosi 11 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 11 os. w 2018 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Softar wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Softar wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,040% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2018 roku. • 0,10% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Softar charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Softar wynosi 18 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 35 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 35 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 13 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 18 tys. zł w 2018 roku. • 5 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2018 roku. • 0 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 35 tys. zł w 2018 roku. • 18 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
378 314
zł.
Koszty operacyjne Softar wyniosły
821 586
zł.
Wynagrodzenia stanowią
46%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
378 314 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 378 314 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
46 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
46% w 2018 roku •
0% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Softar wyniosła 408 155 zł.
a
ktywa obrotowe to 408 155 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 408 155 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 342 682 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 65 474 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 52 040 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 408 155 zł w 2018 roku. • 356 115 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 23%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 22 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -95 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -79 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Softar wyniosły 342 682 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 408 155 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 84%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 37 062 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 342 682 zł w 2018 roku • 305 620 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 84% w 2018 roku • 86% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Softar wykazała przychody na poziomie 868 155 zł.
Organizacja zarobiła 46 569 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 31 590 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 14 979 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 68% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 31 474 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 31 590 zł w 2018 roku • 116 zł w 2017 roku
Organizacja Softar wykazała zysk netto większy niż 76% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 76% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 86% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 76% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był wyższy niż 68% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2018 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 199 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 9 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+199
dni względem terminu
0
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
+9 dni24-07-2019
2017
+12 mies. 28 dni07-08-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie