SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE, W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB - DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Asantech wynosi 1 227 378 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
31 721 zł a 3 963 289 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
612 327 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 227 378 zł w
2019 roku. • 105 117 zł w
2018 roku. • 2725 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Asantech wynosi 41 tys. zł.
EBITDA Asantech wynosi 41 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
20 920 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 40 537 zł w
2019 roku. • 9058 zł w
2018 roku. • -1304 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
20 920 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 40 537 zł w
2019 roku. • 9058 zł w
2018 roku. • -1304 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Asantech mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 - 2 os. (szac.) w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 10 obwieszczeń
dotyczących organizacji Asantech. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 8 lutego 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 28 lipca 2022 (MSiG nr 145/2022).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
10
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 57826. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SĄD
REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
03.11.2016.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/3286/21/394]
UWAGAMSiG 25/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 6. Rub. ——- ——- wpisać: 1 ——- 2021-01-31
Pozostałe obwieszczenia (9) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 580951. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
03.11.2016.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/30945/22/227]
Rzuć okiemMSiG 145/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. KALICIAK 2. MAREK RADOSŁAW 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU
Poz. 319221. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
03.11.2016.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/22516/21/393]
Rzuć okiemMSiG 102/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić:
1 1. KOMOROWSKI 2. PIOTR JERZY 3. [ukryto]
5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5 000
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
ZŁ 6. TAK wpisać: 2 1. KALICIAK 2. MAREK RADOSŁAW 3. [ukryto] 5. LICZBA UDZIAŁÓW:
60 ŁĄCZNA WARTOŚĆ UDZIAŁÓW: 3000,00 ZŁ
6. NIE 3 1. TOPOLNYTSKYI 2. KONSTANTYN
3. [ukryto] 5. LICZBA UDZIAŁÓW: 40 ŁĄCZNA
WARTOŚĆ UDZIAŁÓW: 2000,00 ZŁ 6. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. KOMOROWSKI 2. PIOTR JERZY 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. KALICIAK
2. MAREK RADOSŁAW 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU
Poz. 444364. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.11.2016.
[RDF/216366/20/462]
MSiG 164/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.07.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 435687. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.11.2016.
[RDF/216366/20/61]
MSiG 163/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.07.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 01.07.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 501826. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.11.2016.
[RDF/129417/19/172]
MSiG 126/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 501825. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.11.2016.
[RDF/129417/19/771]
MSiG 126/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.06.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 302907. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SĄD
REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
03.11.2016.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/31693/18/815]
Rzuć okiemMSiG 147/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.06.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić: 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. FOSA
nr domu 37A nr lokalu 30 kod pocztowy 02-768
poczta WARSZAWA kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. FRANCUSKA
nr domu 49 nr lokalu 46 kod pocztowy 03-905 poczt
WARSZAWA kraj POLSKA
Poz. 178083. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.11.2016.
[RDF/33262/18/189]
MSiG 114/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.04.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 24.04.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 370880. ASANTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000645019. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO
REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 03.11.2016.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/67282/16/130]
MSiG 219/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 03.11.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. ASANTECH
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA
miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. FOSA nr domu 37A nr lokalu 30
kod pocztowy 02-768 poczta WARSZAWA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 01.11.2016 R.
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. KOMOROWSKI 2. PIOTR JERZY 3. [ukryto]
5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5 000 ZŁ
6. TAK Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO - CZŁONEK ZARZĄDU
SAMODZIELNIE, W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY
OSÓB - DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDEN
CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. KOMOROWSKI 2. PIOTR JERZY 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 45 11
Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Asantech nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Asantech wynosi 0,23%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,090% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,23% w 2019 roku. • 0,52% w 2018 roku. • 0,41% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Asantech charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Asantech wynosi 25 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 6 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 64 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 6 tys. zł a 64 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
12 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 25 tys. zł w 2019 roku. • 3 tys. zł w 2018 roku. • 263 zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 6 tys. zł w 2019 roku. • 1 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 64 tys. zł w 2019 roku. • 5 tys. zł w 2018 roku. • 1 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
36 000 zł.
Koszty operacyjne Asantech wyniosły
1 560 037 zł.
Wynagrodzenia stanowią
2,3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
27 000 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 36 000 zł w 2019 roku • 9000 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
5,8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
2,3% w 2019 roku •
8,1% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Asantech wyniosła 49 410 zł.
Aktywa obrotowe to 49 410 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 49 410 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 42 702 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6708 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 21 954 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 19 503 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 49 410 zł sumy bilansowej i 42 702 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 16 600 zł sumy bilansowej i 8897 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 5502 zł sumy bilansowej i 3696 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 82,03%.
Marża operacyjna wyniosła 2,53%.
Marża netto wyniosła 2,19%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
47,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
58,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
57 179 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
57 178,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Asantech wyniosły 6708 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 49 410 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 13,6%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2451 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6708 zł w 2019 roku • 7703 zł w 2018 roku • 1805 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
9,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 14% w 2019 roku • 46% w 2018 roku • 33% w 2017 roku
Wierzyciele
Organizacja Asantech ma 6708 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 6708 zł (100%).
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
7 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
100%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
7 tys. zł
100%
W roku 2019 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 100% (w 2017: 100%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej nie zmienił się: 0% w 2017 i w 2019.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Asantech wynosi 7,37 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 7,37.
Płynność gotówkowa wynosi 5,39 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,28 miesiąca.
Aktywa obrotowe (49 410 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (6708 zł) o 42 702 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
49 tys. zł
7 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 36 tys. zł należności i inne: 13 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 7,37 zł, z czego 5,39 zł w gotówce.
7,37
płynność bieżąca
5,39
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 7,37 w 2019 roku • 2,15 w 2018 roku • 3,05 w 2017 roku
Obsługa długu
Organizacja Asantech nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 36 142 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 2044 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 19,8 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 6708 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł36 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka36 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 2 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 19,8 raza.
W latach 2017-2019 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2019: bez długu, gotówka 36 tys. zł • 2018: bez długu, gotówka 4 tys. zł • 2017: bez długu, gotówka 5 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2019: 19,8 raza • 2018: bez kosztów odsetek • 2017: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Asantech wynosi 0,2 dnia - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 2 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -1 dzień. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 982 zł, z czego 982 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-1 dzień
firma płaci dostawcom 1 dzień później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
0,2 dnia
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 0,2 dnia
2 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 2 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 0,2 dnia w 2019 roku • 0 dni w 2018 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Asantech wynoszą 1 560 037 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 1 512 679 zł, czyli 97% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 36 000 zł, czyli 2% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 11 319 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej1,6 mln zł
Usługi obce1,5 mln zł · 97%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)36 tys. zł · 2%
Zużycie materiałów i energii11 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty38 zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 1,6 mln zł w 2019 roku • 109 tys. zł w 2018 roku • 1 tys. zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2019 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Asantech wykazała przychody na poziomie 1 600 574 zł.
Organizacja zarobiła 38 493 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 3464 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 35 029 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
2546 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 3464 zł w 2019 roku • 918 zł w 2018 roku
Organizacja Asantech wykazała zysk netto większy niż 65% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek".
Organizacja wykazała przychód większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 70% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 60% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 28% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był wyższy niż 19% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:1 600 573,57
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów1 600 573,57
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej1 560 037,06
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii11 319,48
III. Usługi obce1 512 679,44
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)38,14
V. Wynagrodzenia36 000,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)40 536,51
D. Pozostałe przychody operacyjne0,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne0,00
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)40 536,51
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe2 043,53
I. Odsetki, w tym: (+1)2 043,53
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)38 492,98
J. Podatek dochodowy3 464,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)35 028,98
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Asantech składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 69 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-69
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−3 mies. 16 dni01-07-2020
2018
−20 dni25-06-2019
2017
−2 mies. 22 dni24-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Kaliciak Marek posiada 60 udziałów, które stanowią 60% firmy.