Organizacja Semerling Security osiągnęła 3 795 575 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 795 575 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 121 014 zł.
Zysk netto wyniósł 674 561 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 9844 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 795 575 zł w 2023 roku. • 2 711 187 zł w 2022 roku. • 3 407 498 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 90 886 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 674 561 zł w 2023 roku. • 125 351 zł w 2022 roku. • 193 291 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Semerling Security wynosi 6 263 602 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 034 974 zł a 9 488 938 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 491 078 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 263 602 zł w 2023 roku. • 2 931 928 zł w 2022 roku. • 3 573 433 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Semerling Security wynosi 751 tys. zł.
EBITDA Semerling Security wynosi 751 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Semerling Security mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Semerling Security wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku. • 2,90% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Semerling Security wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2023 roku. • 0,05% w 2022 roku. • 0,05% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Semerling Security charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Semerling Security wynosi 199 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 113 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 405 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 113 tys. zł a 405 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
29 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 199 tys. zł w 2023 roku. • 104 tys. zł w 2022 roku. • 107 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 113 tys. zł w 2023 roku. • 22 tys. zł w 2022 roku. • 34 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 405 tys. zł w 2023 roku. • 223 tys. zł w 2022 roku. • 187 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 915 069
zł.
Koszty operacyjne Semerling Security wyniosły
3 044 353
zł.
Wynagrodzenia stanowią
96%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-94 342 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 915 069 zł w 2023 roku • 2 340 935 zł w 2022 roku • 2 837 179 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
96% w 2023 roku •
91% w 2022 roku •
89% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Semerling Security wyniosła 1 938 661 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 715 255 zł.
a
ktywa trwałe to 223 405 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 938 661 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 558 696 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 379 965 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 169 201 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 938 661 zł w 2023 roku. • 1 355 357 zł w 2022 roku. • 1 263 404 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 35%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 49%.
Marża operacyjna wyniosła 20%.
Marża netto wyniosła 18%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 18.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Semerling Security wyniosły 558 696 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 938 661 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 29%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7906 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 558 696 zł w 2023 roku • 524 602 zł w 2022 roku • 558 600 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 29% w 2023 roku • 39% w 2022 roku • 44% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Semerling Security wykazała przychody na poziomie 3 795 575 zł.
Organizacja zarobiła 741 276 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 66 715 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 674 561 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 5836 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 66 715 zł w 2023 roku • 12 422 zł w 2022 roku • 19 117 zł w 2021 roku
Organizacja Semerling Security wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Działalność ochroniarska, z wyłączeniem obsługi systemów bezpieczeństwa".
Organizacja wykazała przychód większy niż 77% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 89% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 77% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 79% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był wyższy niż 41% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 50 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 67 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+50
dni względem terminu
5
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
−2 mies. 7 dni09-05-2024
2022
w terminie15-07-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−2 dni13-10-2021
2019
+8 mies. 16 dni28-06-2021
2018
−3 dni12-07-2019
2017
+8 mies. 23 dni04-04-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Semerling Sandra posiada 99
udziałów,
które stanowią
99.0% firmy.
Największym udziałowcem od 26.10.2023 jest Semerling Sandra kontrolujący 99% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 23.08.2013 do 26.10.2023
był Semerling Marcin kontrolując 99% udziałów.