Organizacja GIR Europa osiągnęła 686 911 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 245 674 zł. Pozostałe przychody to 441 237 zł.
Całkowite koszty wyniosły 216 124 zł.
Zysk netto wyniósł 29 550 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -1 065 816 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 686 911 zł w 2024 roku. • 396 024 zł w 2023 roku. • 3 333 866 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -85 022 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 29 550 zł w 2024 roku. • -895 076 zł w 2023 roku. • -1 647 323 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji GIR Europa wynosi 576 142 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 1 717 277 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 1 050 630 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 576 142 zł w 2024 roku. • 264 016 zł w 2023 roku. • 2 222 577 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT GIR Europa wynosi -412 tys. zł.
EBITDA GIR Europa wynosi -409 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
131 158 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -411 685 zł w
2024 roku. • -419 188 zł w
2023 roku. • -1 243 922 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
130 852 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -409 045 zł w
2024 roku. • -416 547 zł w
2023 roku. • -1 242 601 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie GIR Europa wynosi 1 osobę.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2024 roku. • 1 os. w 2023 roku. • 2 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji GIR Europa wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,87% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji GIR Europa wynosi 3,72%. To oznacza, że firma ma szansę 3,72% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,444% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 3,72% w 2024 roku. • 2,29% w 2023 roku. • 2,75% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
GIR Europa charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla GIR Europa wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 21 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 21 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
8 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 21 tys. zł w 2024 roku. • 13 tys. zł w 2023 roku. • 132 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
324 876
zł.
Koszty operacyjne GIR Europa wyniosły
657 360
zł.
Wynagrodzenia stanowią
49%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
5622 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 324 876 zł w 2024 roku • 260 793 zł w 2023 roku • 423 735 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
6.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
49% w 2024 roku •
35% w 2023 roku •
9% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów GIR Europa wyniosła 12 157 250 zł.
a
ktywa obrotowe to 12 150 648 zł.
a
ktywa trwałe to 6602 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 12 157 250 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 14 211 594 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -2 054 344 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 151 627 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 12 157 250 zł w 2024 roku. • 12 887 809 zł w 2023 roku. • 18 916 601 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -1%.
Marża operacyjna wyniosła -168%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -24.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania GIR Europa wyniosły 14 211 594 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 12 157 250 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 117%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 372 075 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 14 211 594 zł w 2024 roku • 14 971 704 zł w 2023 roku • 20 105 420 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 117% w 2024 roku • 116% w 2023 roku • 106% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja GIR Europa wykazała przychody na poziomie 686 911 zł.
Organizacja zarobiła 29 550 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 29 550 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -1621 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja GIR Europa wykazała zysk netto większy niż 46% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa maszyn wykorzystywanych w górnictwie, budownictwie oraz inżynierii lądowej i wodnej".
Organizacja wykazała przychód większy niż 33% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 4% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 20% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 46% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 33% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 82% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 92% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 4% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 28% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 20% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 154 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 276 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+154
dni względem terminu
0
w terminie
8
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 6 dni17-04-2026
2023
+9 mies. 14 dni25-04-2025
2022
+11 mies. 12 dni21-06-2024
2021
+5 dni20-10-2022
2020
+28 dni12-11-2021
2019
+4 mies. 26 dni10-03-2021
2018
+3 mies. 4 dni17-10-2019
2017
+1 mies. 27 dni10-09-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Publiczna Spółka Akcyjna Zamknięty Niezdywersyfikowany Fundusz Venture Capital Korporacyjny Inwestycyjny "general Investment Resources" posiada 1730
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 07.08.2019 jest Publiczna Spółka Akcyjna Zamknięty Niezdywersyfikowany Fundusz Venture Capital Korporacyjny Inwestycyjny "general Investment Resources" kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 26.10.2012 do 07.08.2019
był Publiczna Spółka Akcyjna Zamknięty Niezdywersyfikowany Fundusz Venture Capital Korporacyjny Inwestycyjny "general Investment Resources" kontrolując 100% udziałów.