Organizacja Starion osiągnęła 514 901 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 514 861 zł. Pozostałe przychody to 40 zł.
Całkowite koszty wyniosły 631 785 zł.
Strata netto wyniosła 116 923 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 514 901 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 514 901 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -116 923 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -116 923 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Starion wynosi 496 258 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 1 287 253 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 255 575 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 496 258 zł w 2018 roku. • 240 683 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Starion wynosi -117 tys. zł.
EBITDA Starion wynosi -117 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Starion mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2018 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Starion wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,440% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2018 roku. • 4,35% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Starion wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2018 roku. • 0,07% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Starion charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Starion wynosi 18 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 71 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 71 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 12 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 18 tys. zł w 2018 roku. • 29 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 71 tys. zł w 2018 roku. • 112 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
131 208
zł.
Koszty operacyjne Starion wyniosły
631 824
zł.
Wynagrodzenia stanowią
21%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
131 208 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 131 208 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
20.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21% w 2018 roku •
0% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Starion wyniosła 247 136 zł.
a
ktywa obrotowe to 247 136 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 247 136 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 43 149 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 203 987 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -205 985 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 247 136 zł w 2018 roku. • 453 121 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -47%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -57%.
Marża operacyjna wyniosła -23%.
Marża netto wyniosła -23%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -47 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -57 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -23 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -23 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Starion wyniosły 43 149 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 247 136 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 17%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -89 061 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 43 149 zł w 2018 roku • 132 211 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 12 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 17% w 2018 roku • 29% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Starion wykazała przychody na poziomie 514 901 zł.
Organizacja zarobiła -116 923 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -116 923 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Organizacja Starion wykazała zysk netto większy niż 8% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna artykułów używanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 6% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 8% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 67% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 62% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był wyższy niż 30% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 6% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2018 wynosił on 0.3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 1 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone w terminie.
średnie opóźnienie
-1
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
w terminie15-07-2019
2017
−3 dni12-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Hołosza Ludmiła posiada 24
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 14.12.2018 jest Hołosza Ludmiła kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 27.04.2011 do 14.12.2018
była Hołosza Ludmiła kontrolująca 100% udziałów.