SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM
Organizacja Instal-Ciepło osiągnęła 2 556 031 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 556 031 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 200 116 zł.
Zysk netto wyniósł 355 915 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 165 780 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 556 031 zł w 2025 roku. • 2 900 178 zł w 2024 roku. • 1 852 936 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 26 729 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 355 915 zł w 2025 roku. • -29 767 zł w 2024 roku. • 554 819 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Instal-Ciepło wynosi 3 760 678 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
632 998 zł a 6 390 078 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 293 192 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 760 678 zł w 2025 roku. • 2 299 514 zł w 2024 roku. • 4 180 454 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Instal-Ciepło wynosi 410 tys. zł.
EBITDA Instal-Ciepło wynosi 414 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
25 581 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 409 887 zł w
2025 roku. • -29 766 zł w
2024 roku. • 611 630 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
25 524 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 414 499 zł w
2025 roku. • -24 699 zł w
2024 roku. • 616 697 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Instal-Ciepło mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Instal-Ciepło wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Instal-Ciepło wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,26% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Instal-Ciepło charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Instal-Ciepło wynosi 120 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 61 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 240 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 61 tys. zł a 240 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
13 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 120 tys. zł w 2025 roku. • 67 tys. zł w 2024 roku. • 134 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 61 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 56 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 240 tys. zł w 2025 roku. • 116 tys. zł w 2024 roku. • 280 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
320 677
zł.
Koszty operacyjne Instal-Ciepło wyniosły
2 146 144
zł.
Wynagrodzenia stanowią
15%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
30 585 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 320 677 zł w 2025 roku • 276 000 zł w 2024 roku • 210 000 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
15% w 2025 roku •
9% w 2024 roku •
17% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Instal-Ciepło wyniosła 1 125 376 zł.
a
ktywa obrotowe to 966 673 zł.
a
ktywa trwałe to 158 704 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 125 376 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 281 379 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 843 998 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 91 010 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 125 376 zł w 2025 roku. • 1 222 130 zł w 2024 roku. • 1 246 105 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 32%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 42%.
Marża operacyjna wyniosła 16%.
Marża netto wyniosła 14%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -44.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Instal-Ciepło wyniosły 281 379 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 125 376 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 25%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -9996 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 281 379 zł w 2025 roku • 734 047 zł w 2024 roku • 278 256 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 8.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 25% w 2025 roku • 60% w 2024 roku • 22% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Instal-Ciepło wykazała przychody na poziomie 2 556 031 zł.
Organizacja zarobiła 409 841 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 53 926 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 355 915 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 13% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1377 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 53 926 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 56 811 zł w 2023 roku
Organizacja Instal-Ciepło wykazała zysk netto większy niż 55% organizacji z branży "Wytwarzanie i zaopatrywanie w parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 33% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 55% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.07%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 55% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 33% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 31% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 55% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.07%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 88 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 98 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-88
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 8 dni08-04-2026
2024
−1 mies. 25 dni21-05-2025
2023
−3 mies. 17 dni30-03-2024
2022
−3 mies. 21 dni26-03-2023
2021
−4 mies. 22 dni26-05-2022
2020
−5 mies. 2 dni16-05-2021
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−10 dni05-07-2019
2017
−13 dni02-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Ogoenwema Jowita posiada 18
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Sobolew Marcin posiada 9
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największym udziałowcem od 07.03.2025 jest Ogoenwema Jowita kontrolujący 100% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 10.04.2015 do 07.03.2025: • Sobierajski Andrzej (50% udziałów) • Sobolew Marcin (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 12.05.2011 do 10.04.2015: • Sobolew Andrzej (50% udziałów) • Sobierajski Andrzej (50% udziałów)