Organizacja Build INC osiągnęła 43 121 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 40 299 zł. Pozostałe przychody to 2821 zł.
Całkowite koszty wyniosły 31 074 zł.
Zysk netto wyniósł 12 047 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
123 273 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 43 121 zł w 2019 roku. • 305 476 zł w 2018 roku. • 289 667 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
43 114 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 12 047 zł w 2019 roku. • 117 113 zł w 2018 roku. • 98 274 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Build INC wynosi 756 126 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
9706 zł a 3 971 098 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
953 867 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 756 126 zł w
2019 roku. • 2 771 541 zł w
2018 roku. • 2 663 860 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Build INC wynosi 10 tys. zł.
EBITDA Build INC wynosi 10 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
40 331 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 10 421 zł w
2019 roku. • 113 640 zł w
2018 roku. • 91 083 zł w
2017 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
53 027 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 10 421 zł w
2019 roku. • 139 031 zł w
2018 roku. • 116 475 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2018 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 14 obwieszczeń
dotyczących organizacji Build INC. W tym 3 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 12 listopada 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 12 listopada 2021 (MSiG nr 219/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
14
obwieszczeń w MSiG, w tym 3 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1102163. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI.
KRS 0000193126. SĄD REJONOWY POZNAŃ
- NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/17040/21/793]
UWAGAMSiG 219/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
X V. W P I S Y D O
Poz. 12759. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI. KRS
0000193126. SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE
MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[PO.IX NS-REJ.KRS/25632/19/768]
UWAGAMSiG 5/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.12.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. „BUILD
INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać: 3. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI
Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić:
1. kraj POLSKA województwo WIELKOPOLSKIE
powiat JAROCIŃSKI gmina JAROCIN miejscowość
MIESZKÓW wpisać: 1. kraj POLSKA województwo
WIELKOPOLSKIE powiat POZNAŃ gmina POZNAŃ
miejscowość POZNAŃ wykreślić: 2. miejscowość
MIESZKÓW ulica DWORCOWA nr domu 82 kod
pocztowy 63-200 poczta JAROCIN kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość POZNAŃ ulica UL. BÓŻNICZA
nr domu 1 nr lokalu 59 kod pocztowy 61-751 poczta
POZNAŃ kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. AKT NOTARIALNY Z DNIA 12.11.2019R., REP. A NR 12775/2019,
NOTARIUSZ ANNA SOŁTYSIŃSKA, KANCELARIA
NOTARIALNA W POZNANIU - ZMIENIONO: §3 I §25
UMOWY SPÓŁKI
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu wykreślić: 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU
ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO I WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI
W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY
CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 1. SZKLARZ
2. JANINA MARIA 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 6. Rub. 1. Likwidacja wpisać: 1 1. 12.11.2019R.
UCHWAŁA NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW NR 3/2019 Z DNIA 12.11.2019R.,
AKT NOTARIALNY Z DNIA 12.11.2019R., REP.
A NR 12775/2019, NOTARIUSZ ANNA SOŁTYSIŃSKA, KANCELARIA NOTARIALNA W POZNANIU
, 3. LIKWIDATOR UPRAWNIONY JEST DO SAMODZIELNEJ REPREZENTACJI SPÓŁKI PRub. Dane
likwidatorów 1 1. SZCZEPAŃSKI 2. KRZYSZTOF
3. [ukryto]
Rub. 2. Informacje o rozwiązaniu lub unieważnieniu spółki wpisać: 1. 12.11.2019R. UCHWAŁA NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW
NR 3/2019 Z DNIA 12.11.2019R., AKT NOTARIALNY
Z DNIA 12.11.2019R., REP. A NR 12775/2019, NOTARIUSZ ANNA SOŁTYSIŃSKA, KANCELARIA NOTARIALNA W POZNANIU , 2. ROZWIĄZANIE
Poz. 64992. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Mieszkowie. KRS 0000193126. SĄD
REJONOWY POZNAŃ-NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 6 lutego 2004 r.
[BMSiG-64813/2019]
UWAGAMSiG 242/2019I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH/2. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Likwidator Spółki Build Inc. Sp. z o.o. w likwidacji z siedzib
w Mieszkowie, ul. Dworcowa 82 (63-200 Jarocin), adres do
korespondencji: Poznań (61-751), ul. Bóżnicza 1/59, wpisanej
do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000193126,
zawiadamia, że w dniu 12 listopada 2019 roku Nadzwyczajne
Zgromadzenie Wspólników Spółki podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i otwarcia jej likwidacji.
W związku z powyższym wzywa się wierzycieli Spółki, aby
w terminie 3 miesięcy od dnia opublikowania niniejszego
obwieszczenia zgłosili swoje wierzytelności.
Pozostałe obwieszczenia (11) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 1043858. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI.
KRS 0000193126. SĄD REJONOWY POZNAŃ
- NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/20695/20/516]
Rzuć okiemMSiG 215/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. SZKLARZ 2. JACEK WIESŁAW 3. [ukryto])
wykreślić: 5. 9.010 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 901.013,18 ZŁ wpisać: 5. 4.505 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 450.506,59 ZŁ 2 1. SZKLARZ
2. JANINA MARIA 3. [ukryto] 5. 4.505 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 450.506,59 ZŁ 6. NIE
X V. W P I S Y D O
Poz. 1043857. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI. KRS 0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru:
06.02.2004.
[RDF/267040/20/280]
MSiG 215/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 21.10.2020 okres OD
01.01.2019 DO 11.11.2019
Poz. 935561. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI. KRS 0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru:
06.02.2004.
[RDF/257483/20/465]
MSiG 206/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 12.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.10.2020 okres OD
12.11.2019 DO 31.12.2019
Poz. 537942. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[RDF/132601/19/100]
MSiG 128/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 537941. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[RDF/132601/19/699]
MSiG 128/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 537940. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[RDF/132428/19/412]
MSiG 128/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.06.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 984862. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[RDF/805374/18/94]
MSiG 219/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.09.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 984861. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[RDF/805373/18/693]
MSiG 219/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.09.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 984860. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000193126. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[RDF/805372/18/292]
MSiG 219/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.09.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 01.09.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 422707. „ B U I L D I N C .” S P Ó Ł K A
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000193126. SĄD REJONOWY POZNAŃ-NOWE
MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.02.2004.
[PO.IX NS-REJ.KRS/31599/17/117]
MSiG 226/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.11.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 04.09.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016 1 4. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 368322. „BUILD INC.” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000193126. SĄD
REJONOWY POZNAŃ-NOWE MIASTO I WILDA
W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
06.02.2004.
[PO.IX NS-REJ.KRS/31707/16/625]
MSiG 217/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.10.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 16.09.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015 1 4. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Build INC nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Build INC wynosi 85,0%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 42,39% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 85,0% w 2019 roku. • 0,15% w 2018 roku. • 0,23% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Build INC charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 3 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Build INC wynosi 348 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,32 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 1,32 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
61 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 348 tys. zł w 2019 roku. • 230 tys. zł w 2018 roku. • 225 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2019 roku. • 9 tys. zł w 2018 roku. • 9 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,32 mln zł w 2019 roku. • 755 tys. zł w 2018 roku. • 740 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4428
zł.
Koszty operacyjne Build INC wyniosły
29 879
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14,8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
24 100 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4428 zł w 2019 roku • 54 049 zł w 2018 roku • 52 628 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
7,7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14,8% w 2019 roku •
32,2% w 2018 roku •
30,2% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Build INC wyniosła 6 653 140 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 4 447 983 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 205 157 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 653 140 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 6 615 649 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 37 491 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 914 922 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 1 905 631 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 6 653 140 zł sumy bilansowej i 6 615 649 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 2 843 024 zł sumy bilansowej i 2 823 250 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 2 823 296 zł sumy bilansowej i 2 804 387 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0,18%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0,18%.
Marża operacyjna wyniosła 25,86%.
Marża netto wyniosła 27,94%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Build INC wyniosły 37 491 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 653 140 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0,6%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 9291 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 37 491 zł w 2019 roku • 19 773 zł w 2018 roku • 18 909 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 1% w 2019 roku • 1% w 2018 roku • 1% w 2017 roku
Płynność finansowa
Aktywa obrotowe organizacji Build INC wynoszą 2 205 157 zł. W danych za wybrany okres brak kwoty zobowiązań krótkoterminowych, więc nie można ocenić, w jakim stopniu środki te pokrywają bieżące płatności.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
2,2 mln zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
W danych za wybrany okres brak kwoty zobowiązań krótkoterminowych, dlatego wykres pokazuje same środki firmy - bez poziomu rachunków do porównania.
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 2,64 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 110,09 w 2018 roku • 112,74 w 2017 roku
Cykl konwersji gotówki
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Rotacja zapasów0 dni
ile dni towar leży w magazynie, zanim firma go sprzeda
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 12 dni w 2018 roku • 18 dni w 2017 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Build INC wynoszą 29 876 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 20 003 zł, czyli 67% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to podatki i opłaty: 5445 zł, czyli 18% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 3675 zł, czyli 12% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem30 tys. zł
Usługi obce20 tys. zł · 67%
Podatki i opłaty5 tys. zł · 18%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)4 tys. zł · 12%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia753 zł · 3%
Amortyzacja0 zł · 0%
Zużycie materiałów i energii0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 30 tys. zł w 2019 roku • 167 tys. zł w 2018 roku • 174 tys. zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, podatki i opłaty, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Build INC wykazała przychody na poziomie 43 121 zł.
Organizacja zarobiła 13 242 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1195 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 12 047 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
8089 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1195 zł w 2019 roku • 20 709 zł w 2018 roku • 17 372 zł w 2017 roku
Organizacja Build INC wykazała zysk netto większy niż 65% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 46% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 70% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 46% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 87% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był wyższy niż 12% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2019 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:35 391,37
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów35 391,37
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej29 875,84
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii0,00
III. Usługi obce20 003,30
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)5 444,89
V. Wynagrodzenia3 675,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)752,65
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)5 515,53
D. Pozostałe przychody operacyjne4 908,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne4 908,00
E. Pozostałe koszty operacyjne2,96
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne2,96
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)10 420,57
G. Przychody finansowe2 821,29
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)2 821,29
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)13 241,86
J. Podatek dochodowy1 195,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)12 046,86
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Build INC składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 21 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 3 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+21
dni względem terminu
2
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−3 dni12-10-2020
2019
+1 mies. 26 dni21-10-2020
2018
−18 dni27-06-2019
2017
+1 mies. 18 dni01-09-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Kałążna Zofia posiada 9010 udziałów, które stanowią 33,3% firmy.
Szklarz Jacek posiada 4505 udziałów, które stanowią 16,7% firmy.
Szklarz Janina posiada 4505 udziałów, które stanowią 16,7% firmy.
Największymi udziałowcami (od 22.10.2020) są: • Czwojdziński Zdzisław (33% udziałów) • Kałążna Zofia (33% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 07.08.2014 do 22.10.2020: • Czwojdziński Zdzisław (33% udziałów) • Szklarz Jacek (33% udziałów) • Kałążna Zofia (33% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 24.01.2014 do 07.08.2014: • Czwojdziński Zdzisław (33% udziałów) • Szklarz Jacek (33% udziałów) • Kałążna Zofia (33% udziałów)