SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI W IMIENIU SPÓŁDZIELNI SKŁADAJĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ALBO OSOBA PRZEZ ZARZĄD DO TEGO UPOWAŻNIONA. W IMIENIU SPÓŁDZIELNI ZARZĄD SKŁADA OŚWIADCZENIE NA PIŚMIE UMIESZCZAJĄC SWOJE PODPISY POD NAZWĄ SPÓŁDZIELNI.
Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich osiągnęła 45 751 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 25 606 zł. Pozostałe przychody to 20 145 zł.
Całkowite koszty wyniosły 127 619 zł.
Strata netto wyniosła 81 868 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
2 338 863 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 45 751 zł w 2019 roku. • 66 247 zł w 2018 roku. • 4 723 478 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
2 235 279 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -81 868 zł w 2019 roku. • 14 316 zł w 2018 roku. • 4 388 690 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wynosi 30 501 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
12 724 814 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 30 501 zł w
2019 roku. • 4 849 085 zł w
2018 roku. • 25 480 128 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wynosi -102 tys. zł.
EBITDA Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wynosi -102 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
2 244 866 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -101 972 zł w
2019 roku. • 3648 zł w
2018 roku. • 4 387 760 zł w
2017 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
2 249 937 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -101 972 zł w
2019 roku. • 3648 zł w
2018 roku. • 4 397 902 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 13 obwieszczeń
dotyczących organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich. W tym 2 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 5 września 2019.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 5 września 2019 (MSiG nr 172/2019).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
13
obwieszczeń w MSiG, w tym 2 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1008068. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH
W LIKWIDACJI. KRS 0000186347. SĄD REJONOWY
BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 06.01.2004.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/7539/19/602]
UWAGAMSiG 172/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.08.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 30 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Poz. 26674. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA
„BUCZE”W GÓRKACH WIELKICH W LIKWIDACJI. KRS
0000186347. SĄD REJONOWY BIELSKU-BIAŁEJ, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.01.2004.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/10162/18/861]
UWAGAMSiG 11/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.01.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE”
W GÓRKACH WIELKICH wpisać: 3. ROLNICZA
SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH W LIKWIDACJI
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji po
miotu wykreślić: 1 1. ZARZĄD 2. OŚWIADCZENIE WOLI
A W IMIENIU SPÓŁDZIELNI SKŁADAJĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ALBO OSOBA PRZEZ ZARZĄD DOTEGO
UPOWAŻNIONA. W IMIENIU SPÓŁDZIELNI ZARZĄD
SKŁADA OŚWIADCZENIE NA PIŚMIE UMIESZCZAJĄC
SWOJE PODPISY POD NAZWĄ SPÓŁDZIELNI. PRub.
Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. GREŃ
2. JAN MICHAŁ 3. [ukryto] 4. CZŁONEK ZARZĄDU
5. NIE 2 1. WACŁAWIK 2. ZBIGNIEW 3. [ukryto]
4. PREZES 5. NIE 3 1. PIETRASINA 2. MARIA HELENA
3. [ukryto] 4. CZŁONEK ZARZĄDU 5. NIE
Dz. 6. Rub. 1. Likwidacja wpisać: 1 1. W DNIU
15.12.2017 R. WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW ROLNICZEJ SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNEJ
„BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH DZIAŁAJĄC NA
PODSTAWIE ART. 113 § 1 PKT 3 PRAWA SPÓŁDZIELCZEGO PODJĘŁO PIERWSZĄ UCHWAŁĘ NR 19/VI/
WZCZ/2017 W SPRAWIE OTWARCIA LIKWIDACJI
SPÓŁDZIELNI. NASTĘPNIE W DNIU 30.10.2018 R.
WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW ROLNICZEJ SPÓŁDZIELNI PRODUKCYJNEJ „BUCZE”
W GÓRKACH WIELKICH DZIAŁAJĄC NA PODSTAWIE ART. 113 § 1 PKT 3 PRAWA SPÓŁDZIELCZEGO
PODJĘŁO DRUGĄ UCHWAŁĘ NR 12/V/WZCZ/2018
W SPRAWIE OTWARCIA LIKWIDACJI Z DNIEM
01.11.2018 R., 3. SPÓŁDZIELNIĘ REPREZENTUJE
SAMODZIELNIE LIKWIDATOR PRub. Dane likwidatorów 1 1. WACŁAWIK 2. ZBIGNIEW 3. [ukryto]
Pozostałe obwieszczenia (11) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 965320. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH W LIKWIDACJI. KRS 0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru:
06.01.2004.
[RDF/172218/19/43]
MSiG 155/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.08.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 29 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.07.2019
Poz. 965319. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH W LIKWIDACJI. KRS 0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru:
06.01.2004.
[RDF/172217/19/331]
MSiG 155/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.08.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 28 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 05.08.2019 okres OD
01.01.2019 DO 31.07.2019
Poz. 384814. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH W LIKWIDACJI. KRS 0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru:
06.01.2004.
[RDF/118689/19/784]
MSiG 112/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 27 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 05.06.2019 okres OD
01.11.2018 DO 31.12.2018
Poz. 384813. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH W LIKWIDACJI. KRS 0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru:
06.01.2004.
[RDF/118235/19/706]
MSiG 112/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.11.2018 DO 31.12.2018
Poz. 384812. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH W LIKWIDACJI. KRS 0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru:
06.01.2004.
[RDF/118235/19/305]
MSiG 112/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 25 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.11.2018 DO 31.12.2018
Poz. 127458. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH. KRS
0000186347. SĄD REJONOWY BIELSKU-BIAŁEJ,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.01.2004.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/3358/18/354]
Rzuć okiemMSiG 97/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.04.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. OGRODZKA 2. EMILIA 3. [ukryto] 4. CZŁONEK ZARZĄDU 5. NIE wpisać: 2 1. PIETRASINA
2. MARIA HELENA 3. [ukryto] 4. CZŁONEK
ZARZĄDU 5. NIE
Poz. 124398. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH. KRS
0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.01.2004.
[RDF/3863/18/175]
MSiG 95/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.03.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 124397. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH. KRS
0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.01.2004.
[RDF/3862/18/774]
MSiG 95/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.03.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 124396. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH. KRS
0000186347. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.01.2004.
[RDF/3861/18/373]
MSiG 95/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.03.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 26.03.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
X V. W P I S Y D O
Poz. 143387. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH. KRS
0000186347. SĄD REJONOWY BIELSKU-BIAŁEJ, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.01.2004.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/5299/17/77]
MSiG 101/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.05.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 19.04.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016 1 4. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 175960. ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA „BUCZE” W GÓRKACH WIELKICH. KRS
0000186347. SĄD REJONOWY BIELSKU-BIAŁEJ,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.01.2004.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/5965/16/214]
MSiG 127/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.05.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015 1 4. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wynosi 85,0%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 42,44% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 85,0% w 2019 roku. • 0,26% w 2018 roku. • 0,13% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 4 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 313 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 582 tys. zł w 2018 roku. • 895 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 547 zł w 2018 roku. • 142 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1 tys. zł w 2019 roku. • 2,22 mln zł w 2018 roku. • 2,23 mln zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
61 194
zł.
Koszty operacyjne Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wyniosły
127 578
zł.
Wynagrodzenia stanowią
48%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
2943 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 61 194 zł w 2019 roku • 22 424 zł w 2018 roku • 67 080 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
14 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
48% w 2019 roku •
43,2% w 2018 roku •
20% w 2017 roku
Bilans
Brak danych o aktywach dla organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich za wybrany okres.
Brak danych o pasywach dla organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich za wybrany okres.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 412 806 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 38 302 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 6 388 324 zł sumy bilansowej i 6 330 207 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 6 801 130 zł sumy bilansowej i 6 368 509 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Rentowność
Marża operacyjna wyniosła -398,24%.
Marża netto wyniosła -178,94%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
65 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
69 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
245,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
136 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 374 505 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 58 117 zł w 2018 roku • 432 622 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
5 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 1% w 2018 roku • 6% w 2017 roku
Płynność finansowa
Aktywa obrotowe (0 zł) są w przybliżeniu równe zobowiązaniom krótkoterminowym - kapitał obrotowy netto wynosi około 0 zł.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
0 zł
0 zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Rachunki do zapłaty
zobowiązania krótkoterminowe
Firma nie wykazała żadnych zobowiązań krótkoterminowych - nie ma bieżących rachunków do pokrycia.
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 94,2 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 109,92 w 2018 roku • 15,72 w 2017 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wynoszą 110 818 zł.
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 48 001 zł, czyli 43% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 46 097 zł, czyli 42% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: 13 193 zł, czyli 12% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem111 tys. zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)48 tys. zł · 43%
Usługi obce46 tys. zł · 42%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia13 tys. zł · 12%
Zużycie materiałów i energii171 zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 111 tys. zł w 2019 roku • 52 tys. zł w 2018 roku • 335 tys. zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wykazała przychody na poziomie 45 751 zł.
Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich wykazała zysk netto większy niż 8% organizacji z branży "Chów i hodowla drobiu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 27% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 6% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 4% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 8% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 27% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 0% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był wyższy niż 13% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 6% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 4% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej110 817,89
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii171,38
III. Usługi obce46 096,90
IV. Wynagrodzenia48 000,99
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)13 193,00
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)3 355,62
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-110 817,89
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:25 605,93
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:16 760,00
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:20 145,35
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)20 145,35
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:41,22
I. Odsetki, w tym: (+1)41,22
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)-81 867,83
I. Podatek dochodowy0,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)-81 867,83
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bucze W Górkach Wielkich składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 115 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 194 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-115
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−6 mies. 14 dni05-08-2019
2018
−1 mies. 10 dni05-06-2019
2017
−3 mies. 21 dni26-03-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie