Organizacja Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich osiągnęła 23 586 223 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 23 393 074 zł. Pozostałe przychody to 193 149 zł.
Całkowite koszty wyniosły 19 295 885 zł.
Zysk netto wyniósł 4 097 189 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 859 491 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 23 586 223 zł w 2025 roku. • 18 973 249 zł w 2024 roku. • 22 039 068 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 364 891 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 4 097 189 zł w 2025 roku. • 4 441 955 zł w 2024 roku. • 5 522 343 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wynosi 43 761 364 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
11 648 461 zł a 62 125 123 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 079 430 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 43 761 364 zł w 2025 roku. • 42 290 721 zł w 2024 roku. • 49 008 012 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wynosi 4,94 mln zł.
EBITDA Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wynosi 5,75 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
453 795 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 4 942 590 zł w
2025 roku. • 5 235 304 zł w
2024 roku. • 7 123 266 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
518 951 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 5 745 738 zł w
2025 roku. • 6 118 387 zł w
2024 roku. • 8 024 221 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wynosi 43 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 43 os. w 2025 roku. • 45 os. w 2024 roku. • 39 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wynosi 2,83%. To oznacza, że firma ma szansę 2,83% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,83% w 2025 roku. • 2,84% w 2024 roku. • 2,84% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wynosi 1,8 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 708 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4,47 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 708 tys. zł a 4,47 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
79 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,8 mln zł w 2025 roku. • 1,79 mln zł w 2024 roku. • 1,93 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 708 tys. zł w 2025 roku. • 569 tys. zł w 2024 roku. • 661 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4,47 mln zł w 2025 roku. • 4,6 mln zł w 2024 roku. • 4,63 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
5 926 104
zł.
Koszty operacyjne Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wyniosły
18 450 484
zł.
Wynagrodzenia stanowią
32%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
425 256 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 5 926 104 zł w 2025 roku • 5 299 879 zł w 2024 roku • 4 939 899 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
32% w 2025 roku •
39% w 2024 roku •
34% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wyniosła 17 901 053 zł.
a
ktywa obrotowe to 15 152 982 zł.
a
ktywa trwałe to 2 748 071 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 17 901 053 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 369 772 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 15 531 281 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 670 282 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 17 901 053 zł w 2025 roku. • 19 967 135 zł w 2024 roku. • 19 244 240 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 23%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 26%.
Marża operacyjna wyniosła 21%.
Marża netto wyniosła 17%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wyniosły 2 369 772 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 17 901 053 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 13%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 163 343 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 369 772 zł w 2025 roku • 4 135 043 zł w 2024 roku • 2 943 003 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 13% w 2025 roku • 21% w 2024 roku • 15% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wykazała przychody na poziomie 23 586 223 zł.
Organizacja zarobiła 5 135 365 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1 038 176 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 4 097 189 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 93 757 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1 038 176 zł w 2025 roku • 993 885 zł w 2024 roku • 1 925 904 zł w 2023 roku
Organizacja Wodno Melioracyjne W Ząbkowicach Śląskich wykazała zysk netto większy niż 98% organizacji z branży "Roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 71% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 99% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 92% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 26% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 71% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 125 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-125
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2024
−2 mies. 28 dni18-04-2025
2023
−3 mies. 1 dni15-04-2024
2022
−3 mies. 12 dni04-04-2023
2021
−5 mies. 28 dni20-04-2022
2020
−5 mies. 20 dni28-04-2021
2019
−6 mies. 12 dni06-04-2020
2018
−2 mies. 23 dni23-04-2019
2017
−3 mies. 27 dni20-03-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie