SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
KLUB REPREZENTUJE NA ZEWNĄTRZ PREZES WRAZ Z WICEPREZESEM LUB SEKRETARZEM ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
- UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ ORAZ SPORTU I WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO WŚRÓD DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH NA TERENIE DZIAŁANIA KLUBU , - STWARZANIE MOŻLIWOŚCI AKTYWNEGO WYPOCZYNKU I UPRAWIANIA SPORTU, - UCZESTNICZENIE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM NA WSZYSTKICH SZCZEBLACH ROZGRYWEK, - WYCHOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY PRZEZ KULTURĘ FIZYCZNĄ I SPORT, - ORGANIZOWANIE ZAWODÓW, IMPREZ SPORTOWYCH I REKREACYJNYCH, - PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI SZKOLENIOWEJ, - SPRAWOWANIE OPIEKI WYCHOWAWCZEJ I SZKOLENIOWEJ NAD CZŁONKAMI KLUBU, - PROPAGOWANIE ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA POPRZEZ PROWADZENIE PROFILAKTYKI ANTYALKOHOLOWEJ ORAZ PRZECIWDZIAŁANIE CHOROBOM ALKOHOLOWYM, INNYM UŻYWKOM, W TYM ŚRODKOM ODURZAJĄCYM ORAZ SUBSTANCJOM PSYCHOAKTYWNYM.
Organizacja treningów i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży|Udział w lokalnych i krajowych zawodach sportowych|Organizacja imprez sportowych oraz współpraca z innymi klubami|Działalność charytatywna na rzecz dzieci z problemami zdrowotnymi|Promowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktyka antyalkoholowa
Klub Sportowy 'Góral 1956 Żywiec' jest organizacją sportową, której misją jest promowanie aktywności fizycznej oraz upowszechnianie kultury sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki różnorodnym sekcjom sportowym klub angażuje się w profesjonalne szkolenie i wychowanie młodych sportowców, organizując treningi i zajęcia sportowe, a także uczestnicząc w rozgrywkach na różnych szczeblach. W 2022 roku drużyny młodzieżowe osiągnęły znakomite wyniki, zdobywając medale w rywalizacji lokalnej oraz ogólnopolskiej, co świadczy o wysokich standardach treningowych i talentach młodych sportowców. Kluczowym elementem działalności klubu jest również organizowanie zawodów sportowych, które sprzyjają integracji społeczności lokalnych. Dodatkowo, 'Góral 1956' angażuje się w działania charytatywne, wspierając dzieci z problemami zdrowotnymi oraz osoby w trudnej sytuacji życiowej, co odzwierciedla społeczny aspekt jego działalności. Klub współpracuje z innymi organizacjami sportowymi i władzami samorządowymi, dążąc do stworzenia jak najlepszych warunków do uprawiania sportu na lokalnym poziomie. Działalność klubowiczów nie ogranicza się tylko do współzawodnictwa, ale również obejmuje profilaktykę zdrowotną, w tym działania antyalkoholowe, co podkreśla znaczenie zdrowego stylu życia.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec osiągnęła 701 663 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 695 321 zł. Pozostałe przychody to 6341 zł.
Całkowite koszty wyniosły 310 509 zł.
Zysk netto wyniósł 391 154 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
168 563 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 701 663 zł w 2024 roku. • 479 483 zł w 2023 roku. • 364 537 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
148 049 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 391 154 zł w 2024 roku. • 184 093 zł w 2023 roku. • 95 057 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec wynosi 2 764 008 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
734 853 zł a 5 467 436 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
920 732 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 764 008 zł w
2024 roku. • 1 494 069 zł w
2023 roku. • 922 545 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec wynosi 391 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
147 855 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 391 154 zł w
2024 roku. • 184 093 zł w
2023 roku. • 95 443 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie nie zmienia się w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 - 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec wynosi 0,04%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,045% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku. • 0,13% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec wynosi 86 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 21 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 196 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 21 tys. zł a 196 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
38 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 86 tys. zł w 2024 roku. • 35 tys. zł w 2023 roku. • 11 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 21 tys. zł w 2024 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 196 tys. zł w 2024 roku. • 118 tys. zł w 2023 roku. • 81 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Brak danych o wynagrodzeniach.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec wyniosła 1 360 434 zł.
a
ktywa trwałe to 597 528 zł.
a
ktywa obrotowe to 762 906 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 360 434 zł.
f
undusz własny to 981 367 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 379 067 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 295 371 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 287 624 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 360 434 zł sumy bilansowej i 981 367 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 1 019 380 zł sumy bilansowej i 590 213 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 769 692 zł sumy bilansowej i 406 120 zł kapitału własnego w 2022 roku.