katalog firm
branże
pakiety
pobierz dane
api
porównaj firmy
bez rejestracji
zaloguj się
to proste
bez rejestracji
zaloguj się
to proste
☰
Podsumowanie
Pełnione funkcje
Powiązania
Udziały w organizacjach
wyniki powiązanych podmiotów
Przychody
Wynik netto
Zysk a przychody
Dynamika przychodów
Wycena
Przychody operacyjne
Koszty operacyjne
EBIT i EBITDA
Rentowność
Bilans
Zadłużenie
Zatrudnienie
Wynagrodzenia
Ryzyko
Wiarygodność
Kredyt kupiecki
Podatek dochodowy
SADOWSKI ROBERT
ur. 1988
Podsumowanie
powiązane firmy
4
funkcje
1
przeciętne udziały
b.d.
najczęstsza pozycja
organ nadzoru
Pełnione funkcje
Kopalnia Soli "wieliczka"
rada nadzorcza
Niepołomicki Sport
wykreślona z KRS
30.06.2023
rada nadzorcza
Wzd
rada nadzorcza
Zakłady Mechaniczne "tarnów"
zarząd
Funkcja:
prezes zarządu
Powiązania
Funkcje SADOWSKI ROBERT w organizacjach:
reprezentacja - ZAKŁADY MECHANICZNE "TARNÓW"
organ nadzoru - WZD
organ nadzoru - KOPALNIA SOLI "WIELICZKA"
organ nadzoru - NIEPOŁOMICKI SPORT
Powiązanie
Od
Do
Nazwa
KRS
organ nadzoru
20.07.2021
nadal
Niepołomicki Sport
0000912280
organ nadzoru
28.06.2023
05.04.2024
Niepołomicki Sport
0001044379
organ nadzoru
12.04.2024
nadal
Kopalnia Soli "wieliczka"
0000278401
organ nadzoru
09.12.2024
nadal
Wzd
0000146102
reprezentacja
12.04.2024
21.05.2024
Kopalnia Soli "wieliczka"
0000278401
reprezentacja
31.10.2025
nadal
Zakłady Mechaniczne "tarnów"
0000036320
Udziały w organizacjach
Sadowski Robert nie posiada udziałów w żadnych spółkach.
Brak danych o udziałach Sadowski Robert w spółkach.
Przychody
Najwyższe przychody wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższe WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Przychody za 2025 rok wyniosły:
Zakłady Mechaniczne…
495 mln zł
Kopalnia Soli…
376 mln zł
WZD
37 mln zł
Niepołomicki Sport
5,74 mln zł
(2022)
Przychody powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
221 mln zł
227 mln zł
221 mln zł
288 mln zł
301 mln zł
313 mln zł
495 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
225 mln zł
107 mln zł
183 mln zł
238 mln zł
296 mln zł
340 mln zł
376 mln zł
WZD
26,1 mln zł
29,6 mln zł
40,5 mln zł
38,1 mln zł
38,7 mln zł
36,9 mln zł
37 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
2,53 mln zł
5,74 mln zł
Wynik netto
Najwyższy wynik netto wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższy WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Wynik netto za 2025 rok wyniósł:
Zakłady Mechaniczne…
67 mln zł
Kopalnia Soli…
42,1 mln zł
WZD
872 tys. zł
Niepołomicki Sport
−5,68 mln zł
(2022)
Wynik netto powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
11,6 mln zł
14,4 mln zł
16,6 mln zł
15,5 mln zł
16,7 mln zł
31,6 mln zł
67 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
9,05 mln zł
−49,3 mln zł
8,04 mln zł
31,1 mln zł
37,8 mln zł
42,5 mln zł
42,1 mln zł
WZD
1,53 mln zł
2,32 mln zł
4,07 mln zł
579 tys. zł
999 tys. zł
830 tys. zł
872 tys. zł
Niepołomicki Sport
0 zł
−1,15 mln zł
−5,68 mln zł
Zysk a przychody
Najwyższe przychody wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższe WZD.
Najwyższy wynik netto wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższy WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Przychody i wynik netto za 2025 rok wyniosły:
Zakłady Mechaniczne…
495 mln zł
· 67 mln zł
Kopalnia Soli…
376 mln zł
· 42,1 mln zł
WZD
37 mln zł
· 872 tys. zł
Niepołomicki Sport
5,74 mln zł
· −5,68 mln zł
(2022)
Zysk a przychody powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
221 mln zł · 11,6 mln zł
227 mln zł · 14,4 mln zł
221 mln zł · 16,6 mln zł
288 mln zł · 15,5 mln zł
301 mln zł · 16,7 mln zł
313 mln zł · 31,6 mln zł
495 mln zł · 67 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
225 mln zł · 9,05 mln zł
107 mln zł · −49,3 mln zł
183 mln zł · 8,04 mln zł
238 mln zł · 31,1 mln zł
296 mln zł · 37,8 mln zł
340 mln zł · 42,5 mln zł
376 mln zł · 42,1 mln zł
WZD
26,1 mln zł · 1,53 mln zł
29,6 mln zł · 2,32 mln zł
40,5 mln zł · 4,07 mln zł
38,1 mln zł · 579 tys. zł
38,7 mln zł · 999 tys. zł
36,9 mln zł · 830 tys. zł
37 mln zł · 872 tys. zł
Niepołomicki Sport
0 zł · 0 zł
2,53 mln zł · −1,15 mln zł
5,74 mln zł · −5,68 mln zł
Dynamika przychodów
Najwyższą dynamikę przychodów miały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższą WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Zmiana przychodów w 2025 roku wobec poprzedniego:
Zakłady Mechaniczne…
+58%
Kopalnia Soli…
+11%
WZD
0%
Niepołomicki Sport
+126%
(2022)
Dynamika przychodów powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
+19%
+3%
−2%
+30%
+4%
+4%
+58%
Kopalnia Soli Wieliczka
−5%
−52%
+70%
+30%
+24%
+15%
+11%
WZD
−12%
+14%
+37%
−6%
+2%
−5%
0%
Niepołomicki Sport
+126%
Wycena
Najwyższą szacunkową wycenę mają Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższą WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Szacunkowa wycena na koniec 2025 roku:
Zakłady Mechaniczne…
890 mln zł
Kopalnia Soli…
629 mln zł
WZD
46,7 mln zł
Niepołomicki Sport
3,39 mln zł
(2022)
Wycena powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
259 mln zł
288 mln zł
292 mln zł
349 mln zł
364 mln zł
445 mln zł
890 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
333 mln zł
157 mln zł
272 mln zł
419 mln zł
506 mln zł
583 mln zł
629 mln zł
WZD
38,1 mln zł
45 mln zł
61,7 mln zł
45,2 mln zł
48,4 mln zł
46,1 mln zł
46,7 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
5,44 mln zł
3,39 mln zł
Przychody operacyjne
Najwyższe przychody operacyjne wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższe WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Przychody operacyjne za 2025 rok wyniosły:
Zakłady Mechaniczne…
483 mln zł
Kopalnia Soli…
367 mln zł
WZD
37 mln zł
Niepołomicki Sport
5,74 mln zł
(2022)
Przychody operacyjne powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
220 mln zł
225 mln zł
221 mln zł
285 mln zł
297 mln zł
308 mln zł
483 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
223 mln zł
107 mln zł
183 mln zł
236 mln zł
290 mln zł
333 mln zł
367 mln zł
WZD
26 mln zł
29,1 mln zł
40,3 mln zł
38 mln zł
38,5 mln zł
36,8 mln zł
37 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
2,53 mln zł
5,74 mln zł
Koszty operacyjne
Najwyższe koszty operacyjne poniosły Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższe WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Koszty operacyjne za 2025 rok wyniosły:
Zakłady Mechaniczne…
401 mln zł
Kopalnia Soli…
323 mln zł
WZD
36 mln zł
Niepołomicki Sport
11,4 mln zł
(2022)
Koszty operacyjne powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
203 mln zł
205 mln zł
198 mln zł
263 mln zł
267 mln zł
267 mln zł
401 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
213 mln zł
158 mln zł
174 mln zł
205 mln zł
251 mln zł
286 mln zł
323 mln zł
WZD
23,9 mln zł
26,6 mln zł
35,4 mln zł
37,2 mln zł
36,9 mln zł
35,9 mln zł
36 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
3,69 mln zł
11,4 mln zł
EBIT i EBITDA
Najwyższą EBITDA wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższą WZD.
Najwyższy EBIT wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższy WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
EBITDA za 2025 rok wyniosła:
Zakłady Mechaniczne…
95,7 mln zł
Kopalnia Soli…
58,7 mln zł
WZD
2,07 mln zł
Niepołomicki Sport
−3,75 mln zł
(2022)
EBIT i EBITDA powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
34,1 mln zł
37 mln zł
39,2 mln zł
38,7 mln zł
47,4 mln zł
56,1 mln zł
95,7 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
21 mln zł
−40,3 mln zł
18,9 mln zł
49,3 mln zł
54,6 mln zł
61,5 mln zł
58,7 mln zł
WZD
2,86 mln zł
3,25 mln zł
5,61 mln zł
1,62 mln zł
2,62 mln zł
2 mln zł
2,07 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
−1,15 mln zł
−3,75 mln zł
Rentowność
Najwyższą rentowność aktywów (ROA) osiągnęła Kopalnia Soli Wieliczka, a najniższą WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
ROA w 2025 roku:
Zakłady Mechaniczne…
7%
Kopalnia Soli…
10%
WZD
3%
Niepołomicki Sport
−559%
(2022)
Rentowność powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
4%
5%
4%
5%
3%
4%
7%
Kopalnia Soli Wieliczka
3%
−17%
3%
10%
11%
11%
10%
WZD
7%
9%
12%
2%
3%
3%
3%
Niepołomicki Sport
−18%
−559%
Bilans
Najwyższą sumę bilansową miały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższą WZD.
Najwyższy kapitał własny miały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższy WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Suma bilansowa na koniec 2025 roku wyniosła:
Zakłady Mechaniczne…
986 mln zł
Kopalnia Soli…
443 mln zł
WZD
28,9 mln zł
Niepołomicki Sport
1,02 mln zł
(2022)
Bilans powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
326 mln zł
288 mln zł
448 mln zł
327 mln zł
527 mln zł
812 mln zł
986 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
349 mln zł
284 mln zł
293 mln zł
311 mln zł
340 mln zł
383 mln zł
443 mln zł
WZD
22,5 mln zł
26 mln zł
34,2 mln zł
30,7 mln zł
30,6 mln zł
29,5 mln zł
28,9 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
6,42 mln zł
1,02 mln zł
Zadłużenie
Najwyższy wskaźnik zadłużenia miały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższy WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Wskaźnik zadłużenia na koniec 2025 roku:
Zakłady Mechaniczne…
56%
Kopalnia Soli…
36%
WZD
13%
Niepołomicki Sport
288%
(2022)
Zadłużenie powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
70%
62%
73%
59%
73%
79%
56%
Kopalnia Soli Wieliczka
40%
44%
43%
39%
36%
34%
36%
WZD
12%
17%
27%
21%
18%
15%
13%
Niepołomicki Sport
21%
288%
Zatrudnienie
Zakłady Mechaniczne Tarnów zatrudniały więcej pracowników niż WZD.
Za 2025 rok Kopalnia Soli Wieliczka ma tylko szacunek zatrudnienia, który nie wchodzi do porównania.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Zatrudnienie w 2025 roku:
Zakłady Mechaniczne…
1,9 tys. os.
Kopalnia Soli…
50+ os.
WZD
56 os.
Niepołomicki Sport
10-50 os.
(2022)
Zatrudnienie powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
970 os.
977 os.
955 os.
894 os.
828 os.
848 os.
1,9 tys. os.
Kopalnia Soli Wieliczka
457 os.
856 os.
492 os.
811 os.
474 os.
829 os.
50+ os.
WZD
48 os.
52 os.
54 os.
53 os.
54 os.
59 os.
56 os.
Niepołomicki Sport
10-50 os.
Wynagrodzenia
Najwyższe koszty wynagrodzeń poniosła Kopalnia Soli Wieliczka, a najniższe WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Wynagrodzenia za 2025 rok wyniosły:
Zakłady Mechaniczne…
123 mln zł
Kopalnia Soli…
149 mln zł
WZD
6,12 mln zł
Niepołomicki Sport
6,83 mln zł
(2022)
Wynagrodzenia powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
65,1 mln zł
69,6 mln zł
68,9 mln zł
71,7 mln zł
75,9 mln zł
93,2 mln zł
123 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
88,1 mln zł
71,8 mln zł
75,8 mln zł
91,8 mln zł
110 mln zł
126 mln zł
149 mln zł
WZD
2,99 mln zł
3,4 mln zł
3,76 mln zł
4,3 mln zł
4,72 mln zł
5,59 mln zł
6,12 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
2,21 mln zł
6,83 mln zł
Ryzyko
Najniższe ryzyko niewypłacalności ma Kopalnia Soli Wieliczka, a najwyższe Zakłady Mechaniczne Tarnów.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności według sprawozdania za 2025 rok:
Zakłady Mechaniczne…
0,81%
Kopalnia Soli…
0,09%
WZD
0,15%
Niepołomicki Sport
2,86%
(2022)
Ryzyko powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
0,75%
0,29%
1,02%
0,29%
0,75%
0,92%
0,81%
Kopalnia Soli Wieliczka
0,75%
4,65%
0,52%
0,29%
0,26%
0,08%
0,09%
WZD
0,15%
0,07%
0,09%
0,41%
0,08%
0,29%
0,15%
Niepołomicki Sport
0,15%
0,33%
2,86%
Wiarygodność
Najwyższą ocenę wiarygodności (A) mają Kopalnia Soli Wieliczka i WZD, a najniższą (B) Zakłady Mechaniczne Tarnów.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Ocena wiarygodności płatniczej za 2025 rok:
Zakłady Mechaniczne…
ocena B
Kopalnia Soli…
ocena A
WZD
ocena A
Niepołomicki Sport
ocena C
(2022)
Wiarygodność powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
ocena B
ocena A
ocena C
ocena A
ocena B
ocena B
ocena B
Kopalnia Soli Wieliczka
ocena B
ocena C
ocena B
ocena A
ocena B
ocena A
ocena A
WZD
ocena A
ocena A
ocena A
ocena A
ocena A
ocena A
ocena A
Niepołomicki Sport
ocena D
ocena A
ocena C
Kredyt kupiecki
Najwyższy sugerowany kredyt kupiecki mają Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższy WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Sugerowany kredyt kupiecki według sprawozdania za 2025 rok:
Zakłady Mechaniczne…
43,8 mln zł
Kopalnia Soli…
21,7 mln zł
WZD
2,08 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
(2022)
Kredyt kupiecki powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
5,01 mln zł
6,42 mln zł
9,11 mln zł
10,7 mln zł
13 mln zł
16,6 mln zł
43,8 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
9,35 mln zł
377 tys. zł
5,77 mln zł
10,8 mln zł
14,9 mln zł
18,8 mln zł
21,7 mln zł
WZD
1,77 mln zł
1,93 mln zł
2,27 mln zł
1,93 mln zł
2,05 mln zł
2,03 mln zł
2,08 mln zł
Niepołomicki Sport
0 zł
76,7 tys. zł
0 zł
Podatek dochodowy
Najwyższy podatek dochodowy wykazały Zakłady Mechaniczne Tarnów, a najniższy WZD.
Firma Niepołomicki Sport nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2022 roku.
Podatek dochodowy za 2025 rok wyniósł:
Zakłady Mechaniczne…
15,8 mln zł
Kopalnia Soli…
10,5 mln zł
WZD
32,4 tys. zł
Niepołomicki Sport
0 zł
(2022)
Podatek dochodowy powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Zakłady Mechaniczne Tarnów
1,74 mln zł
3,52 mln zł
2,94 mln zł
2,56 mln zł
4,8 mln zł
6,59 mln zł
15,8 mln zł
Kopalnia Soli Wieliczka
2,95 mln zł
−927 tys. zł
726 tys. zł
1,63 mln zł
6,74 mln zł
11,5 mln zł
10,5 mln zł
WZD
381 tys. zł
653 tys. zł
854 tys. zł
89,9 tys. zł
256 tys. zł
−36,6 tys. zł
32,4 tys. zł
Niepołomicki Sport
0 zł
0 zł
0 zł