Klinika łączy urologię i medycynę estetyczną|Oferuje wazektomię oraz nowoczesne zabiegi estetyczne|Stosuje laser CO2, nici Aptos, wolumetrię i botox|Zapewnia indywidualne podejście i wysokie standardy|Zabiegi prowadzone przez doświadczonych specjalistów
UR-ES MED Sp. z o.o. to nowoczesna klinika specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu urologii oraz medycyny estetycznej. Placówka łączy zaawansowane technologie medyczne z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, oferując kompleksową opiekę zdrowotną i estetyczną. Zespół doświadczonych specjalistów zapewnia wysokie standardy bezpieczeństwa oraz skuteczność terapii, dbając o komfort i zadowolenie osób korzystających z usług kliniki.
W obszarze urologii klinika oferuje nowoczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne, w tym zabiegi chirurgiczne. Jednym z kluczowych elementów oferty jest wazektomia – skuteczna i trwała metoda antykoncepcji dla mężczyzn, wykonywana z zastosowaniem innowacyjnych technik chirurgicznych, co minimalizuje ryzyko powikłań oraz skraca czas rekonwalescencji. Placówka realizuje również inne procedury urologiczne, których celem jest poprawa komfortu życia pacjentów oraz szybkie i skuteczne leczenie schorzeń układu moczowego, wykrywanych dzięki zaawansowanemu sprzętowi diagnostycznemu.
W zakresie medycyny estetycznej UR-ES MED proponuje szeroki wachlarz zabiegów, które pozwalają na subtelne odmłodzenie i poprawę wyglądu skóry. Oferta obejmuje m.in. zabiegi z użyciem lasera CO2, który umożliwia regenerację skóry, redukcję blizn i zmarszczek oraz poprawę jędrności. Klinika stosuje także nici liftingujące Aptos, które stymulują produkcję kolagenu i zapewniają efekt liftingu bez konieczności inwazyjnych operacji. Kolejnym elementem oferty jest wolumetria, pozwalająca na modelowanie konturów twarzy i przywracanie jej objętości. Wykorzystywana jest również toksyna botulinowa (botox), która umożliwia redukcję zmarszczek i odmłodzenie wyglądu.
Każdy zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, który ocenia potrzeby pacjenta i dobiera optymalną terapię, gwarantując indywidualne podejście i pełną dyskrecję. Klinika kładzie nacisk na bezpieczeństwo, stosując wyłącznie sprawdzone technologie i urządzenia medyczne najwyższej jakości. Dzięki temu zabiegi są bezbolesne, a okres rekonwalescencji skrócony do minimum.
UR-ES MED Sp. z o.o. wyróżnia się profesjonalizmem, nowoczesnym podejściem do diagnostyki i leczenia oraz szeroką ofertą zabiegów z zakresu urologii i medycyny estetycznej. Placówka zapewnia pacjentom komfort, bezpieczeństwo oraz widoczne i naturalne efekty terapii, dbając zarówno o zdrowie, jak i dobre samopoczucie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja ur-es MED osiągnęła 509 162 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 509 162 zł.
Całkowite koszty wyniosły 402 131 zł.
Zysk netto wyniósł 107 031 zł.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 509 162 zł w 2025 roku.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 107 031 zł w 2025 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji ur-es MED wynosi 826 895 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
88 093 zł a 1 442 279 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 826 895 zł w
2025 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT ur-es MED wynosi 120 tys. zł.
EBITDA ur-es MED wynosi 142 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 120 112 zł w
2025 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 141 540 zł w
2025 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie
dotyczące organizacji ur-es MED.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 7 marca 2025 (MSiG nr 46/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1
obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenieZwiń obwieszczenia
Poz. 133140. UR-ES MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001158401. SĄD
REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI,
XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 26.02.2025.
[LD.XX NS-REJ.KRS/6799/25/648]
MSiG 46/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 26.02.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. UR-ES MED
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu
1. kraj POLSKA województwo ŁÓDZKIE powiat
BEŁCHATOWSKI gmina BEŁCHATÓW miejscowość
BEŁCHATÓW 2. miejscowość BEŁCHATÓW ulica
UL. KOLEJOWA nr domu 35 kod pocztowy 97-400
poczta BEŁCHATÓW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 26.02.2025 Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. DZIEDZIC 2. ARIEL
DAWID 3. [ukryto] 5. 75 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 7500 PLN 6. NIE 2 1. DZIEDZIC
2. JUSTYNA AGATA 3. [ukryto] 5. 75 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 7500 PLN 6. NIE
S Rub. 8. Kapitał spółki 1. 15000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
- PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. DZIEDZIC 2. JUSTYNA AGATA 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. DZIEDZIC 2. ARIEL
X V. W P I S Y D
DAWID 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU
6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 86 22
Z PRAKTYKA LEKARSKA SPECJALISTYCZNA
1 2. 47 75 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA KOSMETYKÓW I ARTYKUŁÓW TOALETOWYCH 2 2. 62 10
B POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE PROGRAMOWANIA 3 2. 86 21 Z PRAKTYKA LEKARSKA
OGÓLNA 4 2. 86 23 Z PRAKTYKA DENTYSTYCZNA
5 2. 86 93 Z DZIAŁALNOŚĆ PSYCHOLOGICZNA
I PSYCHOTERAPEUTYCZNA, Z WYŁĄCZENIEM
LEKARSKIEJ 6 2. 86 95 Z DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE FIZJOTERAPII 7 2. 86 97 Z POŚREDNICTWO
ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ LEKARSKĄ, DENTYSTYCZNĄ I POZOSTAŁĄ DZIAŁALNOŚCIĄ
W ZAKRESIE OPIEKI ZDROWOTNEJ 8 2. 86 99
D DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE POZOSTAŁEJ
OPIEKI ZDROWOTNEJ 9 2. 96 22 Z DZIAŁALNOŚĆ
W ZAKRESIE PIELĘGNACJI URODY I POZOSTAŁA
DZIAŁALNOŚĆ KOSMETYCZNA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
ur-es MED nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji ur-es MED wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,700% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,90% w 2025 roku. • 0,20% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
ur-es MED charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla ur-es MED wynosi 3 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 24 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 24 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 3 tys. zł w 2025 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 24 tys. zł w 2025 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
102 864 zł.
Koszty operacyjne ur-es MED wyniosły
389 050 zł.
Wynagrodzenia stanowią
26,4%
kosztów operacyjnych.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 102 864 zł w 2025 roku
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
26,4% w 2025 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów ur-es MED wyniosła 577 892 zł.
Aktywa trwałe to 362 763 zł.
Aktywa obrotowe to 215 129 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 577 892 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 122 031 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 455 862 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 577 892 zł sumy bilansowej i 122 031 zł kapitału własnego w 2025 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Z całości 293 028 zł (64%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
456 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
97%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
3 tys. zł
<1%
Państwo
podatki, cła i ZUS
8 tys. zł
2%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
444 tys. zł
97%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji ur-es MED wynosi 1,32 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,22 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,85, czyli same środki pieniężne pokrywają 85% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 3,62 miesiąca.
gotówka od ręki: 139 tys. zł należności i inne: 60 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 16 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,32 zł, z czego 0,85 zł w gotówce.
1,32
płynność bieżąca
1,22
płynność szybka
0,85
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,32 w 2025 roku
Obsługa długu
Dług organizacji ur-es MED wobec banków i pożyczkodawców: 443 944 zł, gotówka: 138 751 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 305 193 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 2465 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 48,7 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Dług netto to 2,2-krotność EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) z tego niepełnego okresu.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 455 862 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 305 tys. zł
0 zł444 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców444 tys. zł
gotówka139 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 2 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 48,7 raza.
Dług netto to 2,2-krotność EBITDA z tego niepełnego okresu.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 305 tys. zł • 2024: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: 48,7 raza • 2024: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji ur-es MED wynosi 34 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 3 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 31 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 10 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 55 879 zł, z czego 55 879 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza31 dni
firma płaci dostawcom 31 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
34 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 34 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 3 dniach
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 34 dni w 2025 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji ur-es MED wynoszą 388 848 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 195 428 zł, czyli 50% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 102 864 zł, czyli 26% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 62 516 zł, czyli 16% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej389 tys. zł
Usługi obce195 tys. zł · 50%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)103 tys. zł · 26%
Zużycie materiałów i energii63 tys. zł · 16%
Amortyzacja21 tys. zł · 6%
Pozostałe koszty rodzajowe6 tys. zł · 1%
Podatki i opłaty827 zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 389 tys. zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja ur-es MED wykazała przychody na poziomie 509 162 zł.
Organizacja zarobiła 117 647 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 10 616 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 107 031 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 10 616 zł w 2025 roku
Organizacja ur-es MED wykazała zysk netto większy niż 60% organizacji z branży "Praktyka lekarska specjalistyczna".
Organizacja wykazała przychód większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 60% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:507 510,95
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów507 510,95
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej388 848,44
I. Amortyzacja21 428,58
II. Zużycie materiałów i energii62 516,04
III. Usługi obce195 428,00
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)827,00
V. Wynagrodzenia102 863,74
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe5 785,08
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)118 662,51
D. Pozostałe przychody operacyjne1 651,10
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1 651,10
E. Pozostałe koszty operacyjne201,86
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych201,86
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)120 111,75
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe2 465,15
I. Odsetki, w tym: (+1)2 465,15
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)117 646,60
J. Podatek dochodowy10 616,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)107 030,60
Pełne sprawozdania finansowe organizacji ur-es MED składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 19 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-19
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−19 dni26-06-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Dziedzic Ariel posiada 75 udziałów, które stanowią 50% firmy.